fbpx

HĽADÁTE ÚTEK Z REALITY? PORADÍME VÁM DOBRÚ ADRESU

Roháče a k tomu skvelé ubytovanie v Hoteli Osobitá

Aj vy patríte k tým, čo celú zimu nadávajú na chlad a nevedia sa dočkať horúcich letných dní? A keď nás zavalí tropické teplo, hľadáte miesto, kde si od neho odpočiniete? Na horúcej pláži ho nenájdete, treba ísť do hôr. A netreba ísť ďaleko. Príjemný chlad zo slovenských lesov a hôr vám …

Čítať ďalej

Linda Chopin: Je dosť pravdepodobné, že nevyzerám najlepšie vo svojom živote, ale cítim sa super!

nevyzerám najlepšie vo svojom živote, ale cítim sa super!

Nachádzam sa presne tam, kde patrím, ale omnoho slobodnejšia, otvorenejšia novým možnostiam, ľuďom a zodpovednejšia. Vážim si dobré obdobia, hľadám kvalitu a nejdem za kvantitou a čo je najdôležitejšie, nemám problém vysloviť svoj názor. Hovoriť čo si myslím, hovoriť ako cítim a celý svet nielen okolo mňa, ale aj ten môj duševný, je akosi okrúhlejší.

Čítať ďalej

DANA LJUBIMOVOVÁ: ŠPANIELSKA LETNÁ KLASIKA

DANA LJUBIMOVOVÁ: ŠPANIELSKA LETNÁ KLASIKA

V lete sú koncerty také iné. Publikum sa rozrastie a chlapi z orchestra majú opäť dôvod na úvahu, prečo ženy môžu hrať aj v šatách na ramienka a oni musia vo fraku. Aj s motýľom. Lebo o desiatej večer španielske slnko stále zapadá a teplota stíha klesnúť na takých 32. Všade more ľudí. Presun so všetkými pakšamentmi, …

Čítať ďalej

Martin Miler: Slnečné jazerá Senec

Martin Miler: Slnečné jazerá Senec

Opakované vybiehanie z vody a opätovné skákanie do nej. Občasné pokusy o plávanie, ktoré ma nikdy nebavilo, striedané s pokusmi o šnorchľovacie potápanie, ktoré ma bavilo vždy. Bol som nadšeným sledovateľom prírodopisných seriálov s Jacquesom Cousteauom.

Čítať ďalej

PREČO ĽUDIA NEROBIA V ŽIVOTE TO, ČO BY MOHLI!

PREČO ĽUDIA NEROBIA V ŽIVOTE TO, ČO BY MOHLI!

Viete prečo slon zhorí pri požiari v cirkuse, aj keď nie je priviazaný? Kedysi, pred rokmi, som bola na jednom školení. Obsahovo sa týkalo zmeny našich zaužívaných zvykov. Tej železnej košele, ktorá nám mnohokrát nedovolí pohnúť sa vpred, alebo jednoducho zmeniť celkové smerovanie. Niektoré veci v živote máme totiž tak hlboko zakorenené, že nás držia pripútaných. Ani nám nenapadne, že existuje iná cesta. Že vykročiť sa dá!

Čítať ďalej

Martin Miler: Traja pátrači v Trenčíne

Martin Miler: Traja pátrači v Trenčíne

Väčšinu letných prázdnin sme trávili u babky na dedine. Občas sme, ale zašli aj k druhým starým rodičom, ktorí bývali v Trenčíne. Boli to také iné prázdniny, v meste, s mladšími sesternicami a bratrancom. Hoci bol Trenčín aj vtedy na Slovensku, tak u babky a dedka se mluvilo česky.

Čítať ďalej

Patrik Cvengroš: Správny relax pre chlapov po štyridsiatke? Mototuristika

Správny relax pre chlapov po štyridsiatke? Mototuristika

Rozvoj mototuristiky je každým rokom intenzívnejší. Áno, medzi moto-cestovateľmi prevláda veková kategória 40 plus. Ide o začínajúcu krízu stredného veku? Alebo nebodaj si chceme niečo dokazovať pred mladými babami? Keďže aj ja sám patrím do tejto kategórie, musím dôrazne odmietnuť obe úvahy . Pre mňa je to neskutočný relax. Možno až v tomto zrelšom veku, ako keby som vedel  v tomto veku  presnejšie zadefinovať  správny relax.

Čítať ďalej

Janka Sušková: Dokonalé šťastie obsiahne všetkých 5 elementov

V našom bežnom živote vieme preciťovať šťastie najmä na fyzickej úrovni.

V našom bežnom živote vieme preciťovať šťastie najmä na fyzickej úrovni. Je to však dokonalé šťastie? Podľa budhistického učenia  dokonalé šťastie obsiahne všetkých 5 elementov. Je pocitom blaženosti a lásky. Čím viac blaženosti a šťastia precítime, tým menej budeme cítiť rozdiel medzi JA a TY. Pocity pripútanosti, závislosti, túžob, hnevu …

Čítať ďalej

5 faktov, ktoré môžete po štyridsiatke ľutovať

5 faktov, ktoré môžete po štyridsiatke ľutovať

 Keď sa na obzore začína zjavovať naša sľubná kariéra, chceli by sme „hory prenášať“ a pozbierať pritom všetky trofeje. Avšak pri hľadaní výšok zabúdame na iné dôležité veci! Aby ste v živote pri tejto snahe neprišli o to najcennejšie a v 40-ke svoje správanie neľutovali, naučte sa nájsť a vytvoriť si medzi pracovným a súkromným životom hranice. Nie je to vôbec tak ťažké!

Čítať ďalej

Michaela Hybská: Už viem, že začať sa dá kedykoľvek

Chcela nájsť nový smer, zmysel, niečo čo ju bude tešiť a napĺňať. Možno to v nej niekde hlboko bolo, a v správnu chvíľu sa to objavilo. „Priznám sa, že ako gazdinka som doma nikdy nepiekla, alebo len veľmi sporadicky. Raz som sa pokúsila urobiť tortu synovi, a napodiv to vyšlo. Potom ďalšiu pre členov rodiny, známych a priateľov, ich priateľov a priateľov priateľov."

Čítať ďalej

Bojujte o vlastné zuby. Vieme ako na to!

Bojujte o vlastné zuby. Vieme ako na to!

Ako prežiť život s vlastnými zubami bez protéz, implantátov, kazov? Cestu vám ukáže profesionálna dentálna hygiena. Problémom je, že chýba osveta. Profesionálnych a adekvátne vzdelaných dentálnych hygieničiek máme málo. Napriek tomu, že na Slovensku sa tento odbor začal študovať krátko po páde socializmu, zažíva stále “stredovek.” Panuje absolútna nevedomosť  a neinformovanosť …

Čítať ďalej

Katarína Mayer: V opojení Portského

Katarína Mayer: V opojení Portského

Hrozno sa v kadiach stláča nohami. Tento proces je taký dôležitý, že dokonca aj veľkí výrobcovia, ktorí už zautomatizovali produkciu, tlačia hrozno pomocou silikónových nôh, ktoré presne simulujú ľudské úsilie. Ale na začiatku som sľúbila, že nebudem nudiť podrobnosťami o výrobe, tak si poďme vychutnať posledný „paradox“.

Čítať ďalej

Soňa Borušovičová: Odzadu

Soňa Borušovičová: Odzadu

Kedy ste šli naposledy vlakom? Všimli ste si, že krajina z okna vlaku vyzerá celkom inak, ako krajina z auta? Lány polí a lesy sú rovnaké, ale domy, domy vám ukazujú celkom inú tvár. Kým k cestám sú domy otočené prednou, reprezentatívnou časťou, peknými fasádami, upravenými predzáhradkami, príjazdovými cestičkami, od trate vidíte domy a dvory odzadu.

Čítať ďalej

Martin Miler: Ocásky a iné babkine špeciality

Martin Miler: Ocásky a iné babkine špeciality

V čase môjho detstva som nebýval dobrý jedák. Napriek tomu, som u babky na dedine zjedol, väčšinu z toho čo navarila. Teda okrem granadíru, šalátovej polievky, tekvicovej omáčky, prípadne iných hmôt pripomínajúcich bielkovinovú potravu matrixových hrdinov. Keď som teda vylúčil neskonzumovateľné, ostal mi celý rad jedál, ktoré som vedel do seba natlačiť kedykoľvek.

Čítať ďalej

Martin Šalacha: Štyridsiatka? Dôvod na oslavu!

Martin Šalacha: Štyridsiatka? Dôvod na oslavu!

Už čoskoro vás diváci uvidia aj na Letných Shakespearovských slávnostiach v Komédii omylov. Je to už tretia sezóna, čo hrám v tej skvelej incenácii, ktorú režíroval Roman Polák. Na začiatku to bola veľká výzva, aj preto, že som išiel pracovať s novými ľuďmi a s renomovaným režisérom. Sme tam naozaj výborná partička, všetci sa divadlom krásne bavíme. Samozrejme, aj preto, že som si takéto niečo vždy chcel vyskúšať. Hrať na hradnom nádvorí, pod holým nebom, má neopakovateľné čaro. Nikdy neviete, či dohráte, vždy je to risk. Za celú dobu, čo hrám v Komédii omylov, sa nám tuším stalo iba raz, že bolo kvôli počasiu zrušené predstavenie.

Čítať ďalej

Zuzana Freyja: Predala svoj podiel vo firme a odišla hľadať zmysel života

Zuzana Freyja: Predala svoj podiel vo firme a odišla hľadať zmysel života

Opustila som teplý peliešok a vychodený chodníček som vymenila za neistotu. Mala som takmer 40 a život začal pre mňa postrádať zmysel. Dovtedy som žila presne podľa toho ako by sa malo. Bola som šikovná, dobre som sa učila, zhruba poslúchala, študovala som, vybudovala som firmu, bola som úspešná, bohatá, známa podnikateľka,  mala som manžela, dom a k dokonalému šťastiu mi chýbali už len deti.  Jednoducho som robila  všetko, o čom mi hovorili, že  keď  budem robiť a mať, tak budem ...

Čítať ďalej

Martin Miler: Prázdniny a rybačka na potoku

Martin Miler: Prázdniny a rybačka na potoku

Aké by to boli prázdniny u babky, keby som nešiel na ryby? Všetko som si potreboval dobre pripraviť, lebo prísť k potoku a zistiť, že mi niečo chýba by znamenalo, by znamenalo, by... no proste musel by som sa vrátiť a to sa mi nechcelo. Udica, odložená v šope, bola obalená vrstvou prachu a pavučín, do vedierka sa od minulého roka opäť viac zahryzla korózia, ale ešte nebolo deravé a samozrejme potreboval som návnadu.

Čítať ďalej

Dagmar Polievková: Máte päťdesiat? Ostaňte aktívni

Dagmar Polievková: Máte päťdesiat? Ostaňte aktívni

Keďže sa na Slovensku venujem aj podpore zamestnávania ľudí po päťdesiatke, zaujímalo ma, aké to tam v tejto oblasti majú. Pozorovala som jednu zaujímavú vec.Ľudia nad 50 tu i tam majú jedno spoločné. Nezostávajú pasívni, nečakajú, že si niekto všimne ich znalosti, zručnosti či charizmy. Naopak, sú veľmi aktívni smerom k životu, svetu a hlavne k sebe. Netrápia sa toľko starosťami o kariéru a vysoký plat ako skôr o to, aby zažili ešte niečo podstatné, zmysluplné.

Čítať ďalej

DANA LJUBIMOVOVÁ: BOLA SI UŽ NA KORIDE?

DANA LJUBIMOVOVÁ: BOLA SI UŽ NA KORIDE?

Buď požehnaný, „svätý gúgl“ poviete si, keď pátrate po niečom, čo možno už všetci vedia. Omrknete Krétu, Mykény, Stredomorie, začítate sa do info o pohanských rituáloch, všadeprítomnej smrti aj víťazstva nad ňou, symbolike svetla a tmy, bôžikoch aj krutých božstvách. Takto vyzbrojená som vtedy zavítala k pokladni a seňorita mi položila otázku, kde chcem miesta. Nezaskočila ma. Jasné, že v tieni, mi nešibe.

Čítať ďalej

Deti sú malé iba chvíľku, nepremárnite ju!

Poznáte niekoho, kto organizuje pre deti susedov športové súťaže? Len tak, pretože ho baví baviť deti? Že ste to videli vo filme? Nie, ja mám na mysli, či poznáte živého človeka, ktorý vo svojom voľnom čase, za vymýšľa program pre cudzie deti. Ja áno, LACKO BUJŇÁK je ten muž, ktorý, i keď mu vlastné deti odrástli, pomáha iným, aby si detstvo svojich detí užili. Organizuje rodinný tábor pre deti a rodičov. Spolu. Aby aspoň cez prázdniny trávili spolu plnohodnotne čas. Bez mobilov a tabletov. V prírode, s hrami, turistikou a spoločnými zážitkami. ČUTKALAND nie je tábor, kam rodičia deti odložia. Je to tábor, kde sa rodiny utužujú a budujú si vďaka nemu pevnézáklady. Lacko, máš slovo....

Čítať ďalej

Gregor Mareš: Na ceste za IRON MAN-om

Gregor Mareš: Na ceste za IRON MAN-om

Ako pokračuje cesta za IRON MAN-om po cca 6 mesiacoch? Tu sú moje postrehy! V prvom rade, čo vie snáď úplne každý – šport v primeraných dávkach človeku výrazne prospieva, v neprimeraných dávkach nielenže neprospieva, ale doslova škodí. Čo sú to primerané dávky? Všeobecne to neviem povedať – pre každého je …

Čítať ďalej