fbpx

Soňa Bulbeck: Byť slovenskou vdovou v Londýne nie je ľahké. A v čase korony už vôbec nie…

dávať úplatok nie je správne

Soňa Bulbeck je slovenská spisovateľka, ktorej vyšlo na Slovensku už desať kníh, jedna v Česku a vydanie ďalšej sa pripravuje aj v Anglicku, ale, keďže koronavírus zasiahol celý svet, ťažko povedať, či vôbec vyjde. Jej knihy sú prevažne romány zo života slovenskej a českej komunity v Saudskej Arábii, kde prežila šesť rokov, alebo cestopisy o krajinách Blízkeho Východu, ktoré Soňa miluje.

Čítať ďalej

Jeden nakazený a tisíc skrachovaných?

Muži, prosím, preberte sa! Ženy tiež...

Nahnevajte sa na mňa, ale kým tu niektorí lietajú a makajú s výzvami typu #ktopomozeslovensku, #jedloprezdravotnikov, #zachrannekoleso...a tak ďalej, tak vládni predstavitelia sa predbiehajú v tom, koľko krajších asistentiek bude kto mať, či zakážu interupcie alebo vysvetľujú, že tety v sociálnej poisťovni to majú ťažké. Dopĺňajú to strategické nariadenia, ktoré vám nezoberie hlava, ani keby ste mali IQ 50.

Čítať ďalej

Iveta Bušovská: Od vyhorenia k hýčkaniu

maľovanky pre dospelých

 Iveta Bušovská prešla po 40-ke vlastným reštartom. Ako sama hovorí: „Mám osobnú skúsenosť, prešla som si zdravotnými dôsledkami stresu a vyhorenia, ale nevzdala som sa a dnes sa snažím pomáhať menej silným a odolným nielen ako lektorka, ale aj vo vlastnom projekte  Hýčkareň.“ Aj o tom sme sa s Ivetou porozprávali.

Čítať ďalej

Martin Miler: Kam miznú naše peniaze alebo za všetkým hľadaj Freuda

Martin Miler: Kam miznú naše peniaze alebo za všetkým hľadaj Freuda

Ak sa v bežnom živote zvykne hovoriť, „za všetkým hľadaj ženu“, v psychológii, akoby platilo, „za všetkým hľadaj Freuda“. Predpokladám, že tak ako v živote to neplatí na 100%, rovnako ani v psychológii nie, ale predsa len treba povedať, že poznanie, s ktorým Freud prišiel poznačilo naše životy. Možno dokonca viac, než si uvedomujeme. Nie inak je to aj v oblasti reklamy.

Čítať ďalej

Renáta Názlerová: Tuční ľudia a šport

Renáta Názlerová: Tuční ľudia a šport

Myslím, že som bola vždy skôr chlapčenský typ. Rada a často som sa bila. Rada a často som lozila s partiou po strechách garáží, nakoniec som mnoho rokov robila aj bojové športy, aby som tú energiu a chuť biť sa mala nejako pod kontrolou. Plus ten otec, ktorého som nielen milovala, ale bol mi aj veľkým vzorom. No robila som okrem streľby a bojových športov aj mnoho iných. Napríklad som súťažne vrhala guľou, hrala som volejbal za školu.

Čítať ďalej

Ako si utriediť myšlienky, než začnete hľadať prácu

Kde hľadať prácu po 40-ke

Tak pandémia zdá sa, že je na ústupe. Než to celé vypuklo, podarilo sa nám v rámci Profesia days vytvoriť hodnotný program aj pre ľudí po 40ke. Keď som videla záujem, ostala som chvíľu paralyzovaná, pretože som nemala pripravený až tak veľký tím. Išli sme prvýkrát, takpovediac na skusy. Pre obrovský záujem hrozilo, že nestihneme všetkých záujemcov obslúžiť, doslova sme kolabovali.

Čítať ďalej

Unikátny projekt pre stovky slovenských detí. SAFARI na Slovensku!

Anglický denný tábor SAFARI na Slovensku

Niektorí ľudia na tejto planéte sú veľmi zanietení a radi pracujú nielen na sebe, ale podávajú pomocnú ruku aj ostatným. A to všetko s veľkým espritom a projektami, ktoré nielen prepájajú, ale najmä vzdelávajú. Jednou z nich je nesporne aj Ľuba Fábry, ktorá žije 10 rokov s rodinou prevažne v zahraničí, pričom vymenili už 5 destinácií a svoju dovolenku na Slovensku už niekoľko rokov trávi tak, že organizuje jedinečné tábory pre deti od 4 do 12 rokov, ktoré chcú spoznať SVET a naučiť sa angličtinu v praxi.

Čítať ďalej

PREČO NEROZUMIEME ĽUĎOM 2.časť

Ako komunikovať s introvertom či ohováračom

Je nejaký divný.  Je arogantný. Má obrovské eg . Tieto a mnohé ďalšie hodnotenia vyriekol  o niekom pravdepodobne  už asi každý z nás a nejeden krát. V minulom článku sme si povedali, ako vznikajú arogantní ľudia a ako vznikajú frfľoši, dnes si povieme o ďalších divných týpkoch.

Čítať ďalej

Aký je správny postoj pre zásadný rozhovor?

Správny postoj pre zásadný rozhovor

Na Erazme som mala predmet, v ktorom sa kombinovala psychológia s divadlom. Dodnes si pamätám jedno cvičenie. Boli sme akože štvorčlenná rodina (mama, otec, dcéra a babka) a sedeli sme za imaginárnym jedálenským stolom. Mali sme improvizovať, ako prebiehajú naše raňajky.

Čítať ďalej

Neexistujúci sviatok – deň bonusových matiek

Neexistujúci sviatok-deň bonusových matiek

Spomenie si niekto aj na mňa? Prešlo mi hlavou, keď som videla, ako moje tri bonusové deti chystajú darčeky pre svoju mamu ku dňu matiek. Bolo mi z toho aj trochu smutno. Veď aj ja pre nich varím, periem, vymýšľam zábavky. Všimol si to vôbec niekto? Ja viem, nie som ich ozajstná mama, ale starám sa o nich každý druhý týždeň. To sa nepočíta?

Čítať ďalej

Vertikálna bylinková záhrada z plastových nádob

Vertikálna bylinková záhrada z plastových nádob

Zo začiatku sa mi zdalo, že muž si zo mňa robí žarty. Mali sme doma veľa nádob z dezinfekcie a z destilovanej vody. V deň vývozu však neskončili v smetiarskom aute, ale ostali u nás na dvore. Pribudla zelená farba a postupne sa dvor začal zapratávať joklovinou. Super, to bude dizajnérsky skvost. Manžel sa nenechal odradiť a výsledok na seba nechal počkať iba zopár dní.

Čítať ďalej

Mám veľkú chuť vyhlásiť vojnu balastu

Prerezávanie viniča v procesoch v živote

Ľudia sa dlhodobo sťažujú na preťaženie a zahltenie balastom. Na tréningoch pred krízou sme často robili prioritizačné matice. Bola to veľká téma. Preťaženie. Kde vziať čas. 80% činnosti končilo v kvadrantoch „zlodeji času“ a „výplne“.  Kto má chuť v tom pokračovať?

Čítať ďalej

Nechtík lekársky odstráni starecké škvrny, ale dokáže omnoho viac

Nechtík lekársky odstráni aj starecké škvrny.

Predovšetkým pomáha na všetky kožné pliagy. Zvyšuje imunitu, pri pravidelnom pití čaju prečisťuje krv, veľmi silno účinkuje pri infekčnej žltačke. Je vynikajúcou podporou pečene, prečisťuje ju a posilňuje, pomáha pri tvorbe pečeňových štiav. Práve preto sa používa aj na vyháňanie črevných parazitov. Upravuje krvný obeh, priaznivo pôsobí na žily a praskajúce vlásočnice, silno pomáha slezine.

Čítať ďalej

PREČO NEROZUMIEME ĽUĎOM

Morpheus v Matrixe? PREČO NEROZUMIEME ĽUĎOM

Čo teda robí človeka arogantným, poprípade nejak inak  podivným, ozaj je to jeho nadľudské sebavedomie? Poniektorí tomu vravia aj, že má obrovské ego. Pravdou je, že je to v skutočnosti úplne  inak. Možno budete so mnou súhlasiť v jednej veci, že  šťastný a vyrovnaný človek nemá žiadny dôvod sa nad niekým povyšovať, alebo iným spôsobom narúšať svoje okolie.  Je plný radosti zo života a ak nepovažuje ostatných za nepriateľov, chce sa podeliť o dobrú náladu aj s nimi.

Čítať ďalej

Jablčný ocot je výborný na PMS

Jablčný ocot je výborný na PMS

Podľa tradičnej čínskej medicíny je to práve pečeň, ktorá najviac ovplyvňuje hladký priebeh menštruácie. A keď pečeň nespriechodňuje, tak stagnuje aj energia Qi, krv a emócie. V dôsledku toho sa blokuje emocionálna energia a môžu sa objaviť depresie, hnev, smútok alebo plachosť.

Čítať ďalej

Nájdite si novú prácu po koronakríze

Pracovné príležitosti pre ľudí po 40kepríležitosť?

Chcieť-Mocť-Vedieť. To nás posúva dopredu a praktická skúsenosť nám napovie, či to robíme dobre. Zaujímavé je, že kým do štyridsiatky zdá sa, všetko robíme správne a recruiter nám dokonca s pochopením odpustí nejakú tú chybičku v CV, po štyridsiatke nastane zlom a stávame sa pre  trh práce menej zrozumiteľní, hľadanie nových príležitostí je zrazu ťažšie.

Čítať ďalej

Starostlivosť o postihnuté dieťa zmení vaše hodnoty

Autizmus a starostlivosť o člena rodiny

Andrea Šimová je matkou troch detí. Žije a podniká s manželom neďaleko Bratislavy. Pred viac ako 20 rokmi sa jej narodilo jedno z detí postihnuté a spolu s manželom sa oňho s láskou starajú. Dnes má Dominik 29 rokov a okrem toho, že je nevidiaci, je aj autista. Prognózy boli, že bude aj celoživotne ležiaci, ale Dominik vďaka rodičom a poctivému cvičeniu chodí. S Andreou som sa rozrávala aj o tom, aké to je, starať sa o dieťa, ktoré má hneď niekoľko diagnóz.  

Čítať ďalej

Lucia Pašková pomohla zostaviť tím ľudí a ich pomoc presiahla už jeden milión eur

Kto pomôže Slovensku? Iniciatíva, ktorá pomáha

Lucia Pašková založila a vedie Curaprox. Ihneď, ako sa Slovensko začalo potýkať s koronou a nedostatkami v oblasti ochranných pomôcok a ich distribúcie, spojili sa so Šimonom Šickom, Zuzanou Suchovou, Lukášom Filom a „Demotiváciou” a založili iniciatívu ♯KtoPomozeSlovensku. Zapojili sa už stovky ľudí a ja som si povedala, že to, čo nás môže spasiť nielen počas krízy, ale najmä po kríze je ochota a spolupatričnosť. Preto som Lucku oslovila na rozhovor.

Čítať ďalej

Hrnčekový koláč na každú príležitosť

Hrnčekový koláč na každú príležitosť

VARIŤ INAK Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Aj preto sa v minulosti v kuchyni odohrávala priam mágia za účelom prípravy chutného jedla. Cieľom bolo ulahodiť hladným krkom, udržanie si partnera a vytvorenie tepla domova. Spomeňte si na svoju láskavú babičku, ktorá v zástere od múky vedela pre svojich vnukov vždy vyčariť niečo …

Čítať ďalej

Kto naštartuje ekonomiku po Korone? Dostanú skúsení ľudia šancu?

Kde hľadať prácu a odborníkov po koronakríze 1

Uvažujem, že kde, a prečo to vzniklo. Či to so sebou priniesla konzumná doba? Len mladé je dobré, chrumkavé a schopné? Kedy sa toto rozmýšľanie zastaví a otočíme? Nie je predsa možné, aby v čase, keď sa predlžuje dožitie ľudí, keď sa postupne bude odchádzať do dôchodku možno v 70-ke, boli ľudia so skúsenosťami, ktorí majú pracovať ešte 15 až 20 rokov, stresovaní doma bez práce alebo aby boli presúvaní na nižšie platené pozície s dôvetkom, že majú byť radi, že sú radi, lebo trh práce praje ľuďom najmä vo veku 35 rokov.

Čítať ďalej