fbpx

Ako otehotnieť, keď to nejde?

Ako otehotniet, ked to nejde

O téme otehotnenia, o tom, či je možné donekonečna posúvať hranice tehotenstva k štyridsiatke, ale aj o tom, aké sú možnosti otehotnenia prirodzenou cestou, bude náš pripravovaný rozhovor.  Rada by som však Martinovi položila otázky, ktoré zaujímajú aj vás, čitateľov. Preto sme sa rozhodli, že k podcastu a k téme Ako otehotnieť, keď to nejde urobíme tento úvodný článok. Vyplnením formulára môžete zaslať otázky, ktoré sa budem snažiť (samozrejme anonymne) zapracovať do rozhovoru.

Read More »

Napriek tomu, že máme čo jesť, sme často podvyživení

Ako naštartovať metabolizmus vo vyššom veku

ľudia sa zvyknú vyhovárať na vek a to, že sa im metabolizmus spomaľuje. Realita je však taká, že metabolizmus si sami degradujeme a degenerujeme. Rodíme sa s viac tukovým metabolizmom a našim životným štýlom ho zmeníme na cukrový. A teda to, čo ste zjedli v 20-ke a vaše bunky vám to vedeli spracovať, v 40-ke už všetky nevedia. Nie však preto, že je to vekom, ale preto, že sme počas života našimi návykmi a voľbami oslabili ich optimálne fungovanie. Oslabili sme mitochondrie a ich schopnosť produkcie energie, oslabili sme procesy trávenia a detoxikácie.

Read More »

Dostala výpoveď a rozhodla sa podnikať. Od nuly buduje farmársky obchod!

Prečo začať podnikať po 40-ke

Gabikin príbeh začal veľmi prozaicky. Dostala výpoveď v práci. Bolo to nečakané a pre ňu zároveň impulzom porozmýšľať, čo ďalej. Niekoľkokrát padla a niekoľkokrát vstala. Dnes vedie obchod s farmárskymi produktmi, ktoré sú kvalitné a nachádzajú si čoraz viac priaznivcov. Ako sama hovorí: „Som nesmierne vďačná, že som vydržala. Lebo ľudia ma veľa naučili a stále učia. Mám pocit, že ma majú radi...“

Read More »

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL - podporte Ligu proti rakovine

Od jari tohto roku sa nám životy zmenili a prechádzali rôznymi skúškami. Naučili sme sa robiť nové a neobvyklé veci, učili sme sa trpezlivosti. Naše vzťahy a priateľstvá prechádzali rôznymi skúškami, ktoré nás posúvali možno niekedy mimo komfortnú zónu a rozhodne mimo  náš bežný štandard. Toto obdobie nás zomklo, naučilo byť zodpovednými k sebe, ale predovšetkým k iným.

Read More »

Aké sú práva zamestnanca pred nastúpením do práce?

Práva zamestnanca pred nástupom do práce

V prípade predzmuvných vzťahov, najmä pokiaľ ide o výberové konanie na obsadenie určitého pracovného miesta, nie sú často uchádzači o zamestnanie - budúci zamestnanci dostatočne informovaní o svojich právach. Danú problematiku analyzujeme v predmetnom článku, ktorý prináša podrobnejší obraz o právach a povinnostiach budúceho zamestnanca i zamestnávateľa na strane druhej pred uzavretím samotného pracovného pomeru, vrátane príkladov z praxe.

Read More »

Láska dvoch svetov sa odohráva aj v Iráne

Príbeh lásky z dvoch svetov - Katarína Kuniková

Pre Katarínu Kunikovú bol jej prvý román ako splnený sen. Takmer štyri desiatky rokov si zbierala námety, postrehy a zážitky a písala poviedky. Dala na dobrú radu a poviedky začala prepracovávať na romány. Neuveriteľný úspech Zákona príťažlivosti ju posmelil, aby siahla po svojej milovanej poviedke, a pripravila ju na vydanie. Láska dvoch svetov sa odohráva aj v Iráne, kde Katka prežila časť svojho dospievania. Až keď na románe pracovala, uvedomila si, ako hlboko v srdci a v duši jej zostal Irán.

Read More »

Vizionárska dizajnérka s farebnou dušou: Gabriela Giotto

Originálna móda a dizajn Gabriela Giotto

Milujem farby a ich energiu. Práve to je akýmsi vyšším zámerom mojej tvorby: prinášať vyššie vibrácie do života a sveta ľudí. Žijeme veľmi hektickú dobu a každodenný stres nás vyhadzuje z našej prirodzenej rovnováhy. V tom spočíva, podľa mňa, sila umenia aj prírody, že majú v sebe tú magickú moc nás „očistiť“, znovu zharmonizovať a vrátiť späť do rovnováhy. Preto v mojej tvorbe dominujú vysokofrekvenčné žiarivé farby, ktoré majú priam terapeutický efekt. Veľa žien mi povedalo, že už len pohľad na moje obrazy či šaty im hladí dušu alebo im zlepší náladu.

Read More »

Sladký reštart? Po 40-ke sa stala opäť matkou a začala podnikať…

Sladká práca snov po štyridsiatke

Veľmi si cením spoluprácu s naším slovenským časopisom Torty od mamy, spoluprácu so Zuzkou Almáši Koreňovou, ktorej som mala možnosť ilustrovať 2 knihy, virtuálne ocenenia od najväčšieho svetového tortového portálu cakesdecor.com a splnil sa mi aj „nesplniteľný“ sen - moju prácu zverejnil anglický časopis Cake Master a stala som sa členkou vybranej skupiny „cukrových umelcov“ z celého sveta Couture Cakers a Bakerswood.

Read More »

Marek Zajac: Ako sa vysporiadať s depresiou?

Depresia - ako sa s ňou vysporiadat_

Depresia je veľmi široký pojem. Vo všeobecnosti by sa dala opísať, ako citovo-mentálny stav, kedy sa necítime dobre. Depresia môže byť mierna, keď je dotyčný človek smutný, alebo aj ťažká a dlhodobá. Do depresie sa dá dostať v podstate v priebehu zopár desiatok sekúnd a môže trvať od minút, až po celé roky. Je to mimoriadne nepríjemný stav, kedy je kvalita života na minime.

Read More »

V malej dedinke blízko Trenčína som navštívil útlu žienku,  pani Katarínu Čačkovú

Pani Katka Čačková, dnes už 78 ročná žienka, nepochádza priamo z Opatovej, ale z blízkej dedinky Kubrá.  Do Opatovej sa vydala pred šesťdesiatimi rokmi a vychovala 4 deti. Mala šesť súrodencov,  žijú už iba traja.  Vo veľkej chalupe so záhradou býva úplne sama, syna pochovala pred 10 rokmi. Ostatné tri dcéry ju, samozrejme, chodia navštevovať.

Read More »

Dámy po 40-ke si zaslúžia čas pre seba!

Dámy po 40-ke si zaslúžia čas pre seba

Po 40-ke sa často ozýva chrbát, niekedy sa lepia kilá, inokedy potrebujeme nabrať odvahu začať na sebe pracovať. Je to normálne. Po rokoch, kedy sme venovali čas a energiu najmä našim najbližším prichádza čas, ktorý chceme venovať konečne aj sebe. Sebecky. Veď ide o nás. O naše zdravie a pohodu. A šťastná a spokojná žena vie podporiť celú rodinu.

Read More »

Aký faktor ochrany majú prírodné oleje na opaľovanie?

Malinový olej na opaľovanie

Leto je už niekoľko týždňov oficiálne v hlavnej role, aj keď s teplotami, na ktoré sme boli zvyknutí skôr 15 rokov dozadu. Mne osobne 25-29 stupňov bohato stačí. A hoci máme pocit, že je v priemere „chladno“, nenechajme sa obalamutiť svojimi porovnávaniami s predchádzajúcimi rokmi, slniečko má totiž svoj účinok aj pri týchto miernejších číslach.

Read More »

Csaba mal 222 kíl, keď sa musel rozhodnúť medzi životom a smrťou. Spoznajte jeho príbeh..

Zbaviť sa obezity a udržať zdravie

Človek, ktorý má osud ako Csaba, sa sám veľmi ťažko socializuje. Prešlo niekoľko mesiacov a začal priberať. Nakopili sa starosti s bývaním, prácou, zdravotným stavom, ďalšie hormonálne „liečby“ a osobné problémy, s ktorými sa sám nedokázal vysporiadať. Rokmi sa dostal na 222 kg, bol pripojený na kyslík, a takmer vôbec sa nevedel hýbať. Vedel, že má iba dve možnosti - vzdať to alebo zabojovať. Potom vycestoval do zahraničia na 3 mesiace a vrátil sa trochu zdravotne „opravený“.

Read More »

Súvisí atraktivita muža a ženy s počtom partnerov?

Súvisí atraktivita muža a ženy s počtom partnerov?

Ani rozsáhlá emancipace žen, nezměnila kriteria výběru partnera. Ženy stále vybírají své protějšky dle jejich zdrojů, tudíž preferují mužovo společenské postavení a finanční zabezpečení. Hledají muže laskavé a ochotné investovat sebe i své zdroje do rodiny a trvalých vztahů.  Přestože dnešní ženy mnohdy dosahují samy vysokých postů a nepotřebují finanční zajištění, preferují muže, který je ve společenské hierarchii nad nimi.

Read More »

Snom celej rodiny je, aby mala Natália zdravé nožičky…

Pomoc na rehabilitáciu pre Natálku

Pamätáte si na prvú myšlienku, keď sa vám narodilo dieťa? V 99,9% prípadoch je prvá otázka: Je zdravá/ý? Nezaujíma nás pohlavie, váha, alebo či má prvé vlasy. Chceme vedieť, či je dieťa zdravé. Je to pochopiteľné. Takto sa narodila aj Natálka. Pri otázke či je zdravá zaznela odpoveď: "ÁNO!" Neskôr si však začali v rodine všímať, že niečo nie je v poriadku.

Read More »