fbpx

Ženy sa učia byť ženami, muži hľadajú svoju mužskosť. Nevieme zistiť, kto je to vlastne ten/tá, komu hovoríme JA.

Prečo odmietame to, čo máme a prajeme si to celé inak

Ako záchranu sebavedomia používame pozitívne myslenie, programujeme si myšlienky, veľa vytesňujeme. Kvantujeme si životné situácie, vizualizujeme, formulujeme krásne znejúce zámery a priania. V tom však často vylejeme s vodou z vaničky aj dieťa, ako sa hovorí. Inými slovami − odmietame to, čo máme a prajeme si to celé inak. A chytáme sa do vlastnej pasce, a tým aj do pasce systému.

Read More »

Kde treba nahlásiť, že toto, čo tu je, naozaj NEFUNGUJE? Normálne- nenormálny deň v živote normálne-nenormálnej matky.

Normálne-nenormálny deň v živote normálne-nenormálnej matky

Prečítala som si pred chvíľou email od jednej priateľky –  slobodnej mamičky, ktorá písala o tom, aká je vyčerpaná, nevládze, nemá na nič chuť a začína jej byť všetko jedno. Od rána do večera je vlastne v dvoch robotách naraz – možno troch. „Ako sa  to stalo zlato?“ „Veď si doma“ …hovorím jej. Nuž a v tom je –  aj nie je – …

Read More »

„Chodíme okolo horúcej kaše“. Každý chce niečo povedať, ale nikto „nemá gule“ na to, aby to vyslovil…

Ľudia sa rozprávajú, ale nikto nič nehovorí. Poznáte to. „Chodíme okolo horúcej kaše“. Každý chce niečo povedať, ale nikto z nich „nemá gule“ na to, aby to vyslovil, ale vďaka hereckým výkonom to vidíte na ich tvári. Musím sa vám otvorene priznať, mňa nesmierne irituje, keď niekto nie je úprimný a vrtí sa okolo toho ako „prd v gatiach“. 

Read More »

Aj Adela Vinczeová je NONSTOP testovaná a napriek negatívnym testom pravdepodobne nakazila svojho otca… Nepreceňujme výsledky testu!

Krytie strát peniazmi z EÚ kvôli korone

Čo sa dá od plošného testovania očakávať? Všetci už vieme, že výsledky antigénových testov nie sú presné. Oni sú totiž určené na niečo úplne iné, ako je celoplošné testovanie. Nie, nevyštudovala som cez noc za odborníka na testovanie, ale čítam články a vyjadrenia odborníkov. A tie sú dosť jednoznačné.

Read More »

Odpovede Juraja Mesíka na otázky čitateľov v súvislosti s možnosťami lieku IVERMECTIN proti Covid-19

Článok (https://www.40plus.sk/vakcinacia-ivermektin-a-vitamin-d-sa-nevylucuju-ale-doplnaju/) má doteraz veľký ohlas a prináša so sebou aj ďalšie otázky, ktoré neviem zodpovedať a v záujme podania presných informácií a faktov som sa rozhodla posunúť ich autorovi Jurajovi Mesíkovi, so žiadosťou o odpovede. 

Read More »

Čítala som, že ponožky často miznú za tesnením bubna v práčke. Vylúčené, my máme práčku, ktorá sa plní zhora.

Prečo sa v pračke strácajú ponožky

My máme práčku, ktorá sa plní zhora. Dokonca som hľadala v odtoku. Našla som tam dva staré 20 halierniky, jeden 10 haliernik, kľúče od schránky, lístky na MHD, gumičku do vlasov, ktorú som dlho hľadala, a ďalšie mysteriózne veci, o ktorých radšej pomlčím. Ale ponožka ani jedna.

Read More »

Danka Gallová: Plány do budúcna? Plánujem byť šťastná a zdravá…

Tvorba mozaikových obrazov je ako meditácia

"Plány do budúcna? Plánujem byť šťastná a zdravá... (smiech). Chcem sa viac venovať sebe a rodine. Určite chcem udržať pracovné prostredie pre mojich lektorov v škole a tiež ustabilizovať nové podnikanie. No a v rámci toho všetkého tvoriť, to je pre mňa oddych a najlepšia meditácia, vtedy som v inom svete." - povedala mi na záver rozhovoru Danka Gallová. Som rada, že som ju mohla vyspovedať...

Read More »

Juraj Mesík: Vec je úplne inde: Vakcinácia je beh na dlhé trate a my potrebujeme šprintovať. Cena pre víťaza je život a pre porazených smrť.

Vakcinácia, ivermektín a vitamín D sa nevylučujú, ale dopĺňajú

Juraj Mesík už dlhší čas upozorňuje na podľa neho neadekvátne kroky rezortu zdravotníctva v rámci liečby ochorenia Covid-19. Juraj Mesík je analytik a okrem iného inicioval aj internetovú petíciu s názvom „Žiadame účinnú ochranu a účinnú liečbu Covidu-19.“

Read More »

V krajine, kde vraj korona nie je, prežijete za pár sto EUR na mesiac a vycestovať sa dá prakticky ihneď

Cestovanie v čase korony a lockdownu

Prostredníctvom mojich priateľov som sa skontaktovala a mala som možnosť rozprávať sa s Luciou Gomez, ktorá už roky cestuje s celou rodinou po svete a vycestovala aj teraz... Áno počas LockDownu. Aktuálne je v krajine, kde vraj korona nie je, prežijete za pár sto EUR na mesiac a vycestovať sa dá prakticky ihneď.

Read More »

Štefan Zelník: Celoplošné antigénové testovanie nie je dobrý nápad. Upozorňoval som na riziká s ním spojené!

Celoplošné antigénové testovanie nie je dobrý nápad

„Milí priatelia,prekonal som Covid-19 a chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti. Viackrát som upozorňoval, že celoplošné antigénové testovanie nie je dobrý nápad. Upozorňoval som na riziká s ním spojené a najmä na to, že výsledky týchto testovaní sú často falošne negatívne.

Read More »

Existuje jeden osvedčený mechanizmus provokácie a vzniku vojny. A ten sa práve deje…

viera je to jediné, čo nás ženie vpred

Niekedy bol múdry ten, kto mal skúsenosti, vedomosti, vedel čítať, písať, mal prístup ku knihám, mal učiteľov, vedel si veľa zapamätať. Taký človek bol označovaný najprv ako mudrc, neskôr ako učenec. Skúsený človek s informáciami v hlave o tom, ako sa veci dejú, ako funguje svet okolo nás, človek, ktorý vedel robiť správne rozhodnutia. Za takým človekom išli kmene, neskôr kráľovstvá či celé národy.

Read More »

V roku 2021 bude DOBRE možno aj vďaka tomu, že neostaneme hluchí a slepí.

Podpora komunity a ľudí v núdzi 2021

Priatelia. Začal sa rok 2021. Tak dlho sme naň čakali. Bude to rok ďalších skúšok - bude najmä o podpore a spájaní, aj keď to na internetoch často vyzerá naopak. Každý deň si môžeme nájsť niečo pekné. Niečo, čo nám pomôže prežiť ťažké časy a v momente, keď bude DOBRE... bude DOBRE možno aj vďaka tomu, že sme neostali hluchí a slepí.

Read More »

Cirkulárna ekonomika, zdieľaná ekonomika, podpora lokálnych predajcov nesúvisí iba s hotovými výrobkami.

Cirkulárna ekonomika a zdieľaná ekonomika

Lokálna podpora a cirkulárna ekonomika sa častokrát rôzne interpretuje do takej formy, že jej málokto rozumie. Stále sa však vyvíja a upravuje. Nezahrňuje len materiálne/hmotné formy teda produkty a hotové výrobky, ale jej princípy sa dajú aplikovať takmer na všetko, on-line služby nevynímajúc. Cirkulárna ekonomika a zdieľaná ekonomika úzko súvisí aj s vhodným využívaním lokálnych zdrojov a spoluprác čo najbližšie v regióne, vzniku potreby a následnej spotreby.

Read More »

Bude vaša pracovná pozícia existovať aj o pár rokov?

Bude vaša pracovná pozícia existovať aj o pár rokov?

Pandémia urýchľuje vývoj technológií a menia sa aj pracovné návyky a možnosti. Bude vaša pracovná pozícia existovať aj o pár rokov?  V poslednej dobe sa čoraz viac rozpráva o tom, že mnohé pozície nahradia roboty. Obávate sa, že sa vaše miesto bude automatizovať a vašu pozíciu prevezme robot? Ako sa na to pripraviť? Ktoré povolania sú najviac ohrozené a ktoré nie?

Read More »