Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov, alergií, chronického únavového syndrómu

Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov

Ešte 10 rokov dozadu som sa cítila strašne. Bola som typická perfekcionistická žena neustále prekračujúca svoje hranice v honbe za domnelou dokonalosťou. Dobré dievčatko, ktoré robí všetko „tak ako sa má“ pekne podľa spoločnosťou predpísanej schémy a nedovolí si byť autentická a slobodná bez posudkov. Zúfalo sa snažiaca mať veci pod kontrolou a úzkostlivá zo situácií, ktoré nejdú podľa očakávaných predstáv a plánov.

Read More »

Kedysi? Radšej sme sa stretávali osobne a snažili sa chodiť na dohodnuté stretnutia načas…

Vtedy jazdili ešte tie pomalé, do ktorých sa dalo naskakovať a vyskakovať aj za jazdy a dalo sa viezť aj pekne na vzduchu, držiac sa jednou rukou madla, alebo čohokoľvek vhodného na zachytenie. Takéto cestovanie MHD sa mi veľmi páčilo, pretože bolo zadarmo, bolo dobrodružné, plné adrenalínu a poskytovalo množstvo zaujímavých zážitkov.

Read More »

Tehotná sa kedysi nesmela pozerať na mrzáčikov, mŕtvych či žabu. Šestonedelie malo pevné pravidlá…

Tehotenstvo a šestonedelie kedysi

Osada Boľkovce bola vždy tichá a skromná dedinka s poriadnymi ľuďmi. Obyvatelia dobre vychádzali s najbližšími zo Slatinky, medzi ktorými mali veľa kamarátov, ale vytvárali sa aj zaľúbené dvojice, ktoré neskôr uzatvárali manželstvá a rodili sa deti. Generácia z 50. rokov.

Read More »

Najkrajšie vianočné knihy pre deti roku 2023

Najkrajšie vianočné knihy pre deti

Kniha je stále najobľúbenejším a najčastejším vianočným darčekom. Najmä na knihách pre deti sa dokážu autori, ilustrátori a vydavateľstvá vyšantiť. Každý rok prichádzajú na slovenský knižný trh krásne ilustrované príbehy z celého sveta, ktoré potešia menšie i väčšie deti. Mám pocit, že tento rok ponúkajú vydavateľstvá najväčšie skvosty za posledné roky. Veď posúďte sami! Vybrala som najkrajšie vianočné knihy pre deti, ktoré vyšli v roku 2023.

Read More »

Počas vianočného času si pripomíname obdobie, v ktorom sa človek prebudil z pochybností. A dotkol sa Boha…

Prial by som nám všetkým, aby sme sa správali tak, aby sme nedovolili jedincom a skupinám, ktorým je európska kultúra a civilizácia na príťaž v honbe za mocou a ziskom, zničiť hodnoty, ktorými Európa obdarovala svet. Nedajme si vziať cit pre pravdu, krásu, spravodlivosť, dobro a slobodu.

Read More »

Prof. Martin Jan Stránsky: Počítačové programy sú premyslené. Stimulujú dieťa ako drogy. Ako kokain do žily.

Martin Jan Stránsky

Sociálne siete boli vyvinuté v spolupráci s neurológmi tak, aby sa čoraz viac ľudí stalo na nich závislých. A tento proces pokračuje a prehlbuje sa. V rozhovore odpovedal Martin Stránsky na otázky Martiny Kociánovej pre rádio Universum. Martin, myslíš si, že vytváranie závislosti od telefónov, respektíve od sociálnych sietí, je stále vedomé? Lebo keď sme sa o tom bavili úplne …

Read More »

Čo robiť, keď vám šéf dáva viacej práce ako ostatným a vy to už fakt nedávate? Nevládzete?

Aj dnes ste vstali do práce a rovno vás rozbolela hlava? Alebo cítite pnutie v bruchu? Dôvodov, prečo majú ľudia podobné stavy, môže byť viacej. Buď im práca nesedí, pretože v živote chceli robiť niečo úplne iné, len už zabudli, čo to vlastne je. Zomlel ich život, účty, hypotéka...

Read More »

Naša spoločnosť sa nachádza v čase zlomu. Ale je ešte veľa tých, ktorí neveria významu vlastného sebarozvoja

Temperament

Rozprávať sa v spoločnosti o temperamente je pomerne jednoduché a celkom zábavné. No priradiť temperament konkrétnej osobe  už tak ľahké nie je. I keď sa nájdu jednotlivci, ktorí sa po pomenovaní svojho temperamentu neurazia, veľká časť klientov temperamentovej poradne nie je s označením svojho temperamentu príliš spokojná. Bránia sa mu a snažia sa ma presvedčiť, že sa celkom iste mýlim. Nepoznajúc podstatu jednotlivých typov sa väčšina z nich považuje za miešancov (ambivalentný typ), alebo maximálne za sangvinikov (sangvinik je totiž jediný typ, ktorý spoločnosť vníma ako pozitívny element).  

Read More »

Zoberte priateľov a deti. Už túto sobotu sa uskutoční Faunia, ktorá privíta akvaristov a teraristov…

FAUNIA PRIVÍTA V BRATISLAVE FANÚŠIKOV AKVARISTIKY A TERARISTIKY Už len niekoľko dní nás delí od skutočného sviatku akvaristiky a teraristiky v Bratislave. V sobotu 25. novembra v ružinovskom Cultus-e sa uskutoční FAUNIA – medzinárodná akvaristicko-teraristická burza. Stretnutia a výmena skúseností… Návštevníci sa v otváracích hodinách podujatia od 9.00 do 13.00 hod. budú môcť opäť stretnúť s akvaristami, teraristami, vymeniť si …

Read More »

Šťastie a vyrovnanosť musí nájsť každý v sebe. Zničiť vás nemôže situácia, ale váš postoj…

Ďakujem ešte raz a želám vám, aby ste našli svoj stred. Aby ste si stáli za svojim názorom, aj keď budete pranierovaní, vysmievaní, nálepkovaní. Hlavne, ako hovorí prof. Anna Hogenová: Keď vám niečo hovoria, skúste sa spýtať sami seba, na akú otázku je to odpoveď. To, čo nám často hovoria je totižto vždy odpoveďou na otázku. Už len nájsť tu správnu otázku.

Read More »

V žiadnej reklame vám nikto neprezradí, že sloboda sa nedá kúpiť ani predať. Cesta k nej je dlhá

Mávala som ploché brucho. Ale zrazu je všetko inak. Ako to zmeniť

Aj reklama je forma komunikácie. Či sa nám to páči alebo nie. Slúži na informovanie a predávanie. Zeus, hlavný boh na obchodnom Olympe je bohom zisku a tým pádom všetci polobohovia a podbohovia skáču tak, ako Zeus platí. Už dávno sme si zvykli, že šťastná rodina sa v reklame vždy počíta, večná krása a mladosť na diváka pravidelne zaberá a pohodlia a bezpečia nikdy nie je dosť. Speňažiť sa ale dajú aj oveľa zložitejšie myšlienky. A ja vám poviem ako.

Read More »

Ako odísť z korporátu, keď máte strach či hypotéku, ale cítite, že chcete stáť na vlastných nohách?

Odišla z korporátu a začala nový život. Dala výpoveď a začala podnikať. Korporát... Prečo tak veľa ľudí cíti úzkosť, keď ráno vstane do práce? Samozrejme, každá firma je iná. Ale. Moje úvodné vety sú vždy priam ako clickbait. Ľudia sú zvedaví, ako začať bez tej istoty, že každý mesiac cinkne slušná suma na účte. Veď hypotéka, nájomné a iné náklady nepočkajú. Tie treba platiť.

Read More »

Aká by mala byť módna pánska bunda na prechodnú sezónu?

Aká by mala byť módna pánska bunda

Aká by mala byť módna pánska bunda na prechodnú sezónu? Jeseň je tu a s ňou prichádza čas prehodiť šatník do jesenného režimu. A čo je lepšie, ako investovať do štýlovej pánskej bundy, ktorá nielen udrží teplo, ale tiež dodá vášmu outfitu na jesennom šarme? Prečítajte si nášho sprievodcu tým, ako si vybrať a nosiť pánsku jesennú bundu, a zistite, …

Read More »

Choroby „vydýchala“, je bez liekov, zdravá. Prognózy boli iné. Doda Lednická: V 70-ke behá maratóny

Choroby "vydýchala"

Čiperná dáma, ktorú majú dnes problém dobehnúť aj mladí... V istej chvíli prestala nasledovať klasickú medicínu, ktorá jej riešenie nedávala. Dokonca, po operácii jej naordinovali takú stravu, ktorá by bola jej stav zhoršiť. Uznala to aj lekárka, ktorú požiadala o spoluprácu. Do nemocnice jej nosil manžel stravu, ktorá jej stav po operácii radikálne nezhoršila. Ale dobré to aj tak nebolo. Čo všetko musela Doda naštudovať a zmeniť?

Read More »

Kuracie na smotane s „tajnou“ zmesou korenín, slivkami a sušenými dubákmi – originál recept

kuracie na smotane

Radi si vymýšľate svoje vlastné recepty? Dnes ráno som vstala s myšlienkou na slivky a dubáky. V chladničke som mala kuracie mäso od farmára, posledné zásoby, kým príde nová zásielka. Šľahačku som mala tiež a v tom som si spomenula na "tajnú zmes" od Dušana Plichtu. A nápad bol na svete...

Read More »

Hydroizolácia podkladov a kvalitné epoxidové podlahy, podceňovaná ochrana každej budovy

Hydroizolácia podkladov

Hydroizolácia podkladov a kvalitné epoxidové podlahy, podceňovaná ochrana každej budovy Špecializované kamenné obchody či e-shopy zamerané na stavebný či iný podobný pracovný materiál ponúkajú naozaj rozličný tovar. Ten vám môže pomôcť váš domov ochrániť, ale aj skrášliť. Dbať na stopercentný stav vášho domova či pracovných priestorov je mimoriadne dôležité. Všetci sa tu totiž chceme cítiť čo najlepšie. My sme sa dnes …

Read More »

Ak sa stále niečoho bojíte, tak do vášho života bude strach pribúdať. Viete, ako sa zbaviť strachu?

strach

Čoho sa bojíte vy? Rozmýšľali ste už nad tým? Viete, napríklad, ako hľadať príležitosti v meniacom sa svete bez strachu z budúcnosti? Keď sa chcete zbaviť strachu, čím iným ho v živote nahradíte? Áno. Keď sa prestanete báť, tak vám bude v živote zrazu dačo chýbať. A strach môžete nahradiť niečim pozitívnym. Ako na to? 

Read More »

Väčšina ľudí žije bez zmyslu a nevie, aký dar si priniesli už so svojím narodením. Ktorý dar máte vy?

temperament

Temperament sa vekom nezmení. Ak sa niekto narodí ako cholerik, ako cholerik i zomiera. Často, bez poznania a uznania vlastného potenciálu.  Bez toho, aby si bez predsudkov a výsmechu uvedomil, čo všetko jeho temperament skrýva a akým pokladom disponuje. S prispením obecného videnia bezvýznamnosti temperamentu a  s prispením školského systému, ktorý sa poznávaním samého seba takmer vôbec nezaoberá, prežije tak väčšina ľudí svoj život  bez zmyslu, ktorý si priniesol ako dar už so svojim narodením.

Read More »

Max Kašparů: Na výchovu detí nie je šablóna. Niektoré dieťa treba pochváliť, iné je treba vedieť napomenúť.

Profesor Max Kašparů

Majú dnešné deti príliš veľa slobody a možností, až sa v tom strácajú? Je možné stanoviť hranice ochrany dieťaťa zo strany rodiča pred negatívnymi, traumatizujúcimi vplyvmi súčasného života? Ak áno, kde sú tie hranice, aby dieťa napokon nebolo ešte viac traumatizované realitou?

Read More »

V Austrálii vypadol internet. Chaos bol v obchodoch, bankách. Mačka nedostala jesť, senior bol bez liekov

V Austrálii vypadol internet

Spoliehať sa na online, internet a digitál je veľmi riskantné. Svedčí o tom 9 hodinový výpadok internetu v Austrálii. Správu priniesla agentúra Reuters. Niektoré situácie boli grotesktné. Iné vážne - išlo o zdravie i život. Toto všetko sa ukázalo v praxi. Viete si predstaviť dlhší výpadok? Napríklad pri telemedicíne, na ktorú sme si "zvykli" lebo bola korona? Ale pozrime sa, čo sa dialo..

Read More »