Túto predpoveď pre vás pripravil tím amatérov a diletantov, ktorí ničomu nerozumejú, ale stále veria.

Aktuálna predpoveď počasia Slovensko

iMeteo.sk

Mapka Slovensko – predpoveď počasia

Predpovede počasia siahajú do dávnej histórie a vychádzajú z pozorovaní ľudstva a z pamäti národa. Nie z Ústavu pamäti národa.

Predpovede počasia úzko súvisia so zaznamenávaním činnosti a javov a schopnosťou uchovávania pozorovaných poznatkov. Áno, máte pravdu, základom úspešnej prognózy bolo definovanie času. A to jednak času v podobe definície hodín, dní a mesiacov, a tiež uvedomenie si ročného kolobehu. Práve ročný kolobeh, najmä v našich zemepisných šírkach, viedol k tomu, že ročné obdobia so sebou prinášali periodicitu počasia a prvé aké-také kvalifikované odhady.

S rozšírenými schopnosťami uchovávať záznamy, schopnosťou písať a čítať, nám naši predkovia pripravili, na moje veľké počudovanie, perfektne fungujúce pranostiky. Ja osobne najviac padám na zadok z troch zamrznutých, Medarda a Žofie.

Aktuálna predpoveď počasia Slovensko

Je nutné ešte dodať, že predpovede počasia máme vcelku priaznivé na kratšie časové obdobie – pozriem z okna a odhadnem, ako to asi bude vyzerať o pár hodín, a menej presné predpovede máme na niekoľko dní až týždeň vopred. Tam sa to už blíži národnej bločkovej lotérii a jej úspešnému zrušeniu.

Predpoveď počasia na najbližšie dni.

Nad Slovenskom sa aktuálne nachádza zvýšené riziko vysokého tlaku, spôsobené striedaním sa ročných období, odchodom starého a príchodom nového ročného obdobia. Môžeme očakávať lokálne aj celoplošné výmeny na rôznych úrovniach nadmorskej výšky a turbulentné výmeny striedania nočných a denných teplôt.

Obzvlášť výrazné striedanie očakávame na juhozápade krajiny. Dlhšie pretrvávajúce chladnejšie počasie očakávame na severe a východe Slovenska.

Aktuálna predpoveď počasia na dnešný deň.

Nasratá časť Slovenska:

Vzhľadom na prevládajúcu tlakovú výš v oblasti hrudného koša, mieriacu smerom na sever do hlavy, očakávame vysoké poryvy nálad, klesajúcu averziu voči ukazujúcemu sa slnku a možnosť tvorenia sa lokálnych búrok a hromobití. Búrky budú spôsobovať zmeny tlakovej výše v oblasti prednej časti mozgu a budú ovplyvňovať činnosti nervových aktivít.

Tieto nechcené aktivity sa budú zhromažďovať a v ojedinelých prípadoch budú spôsobovať formácie podobné lokálnym víchriciam, s možnosťami tvorby lokálneho oka hurikánu, ktorého tvorba môže prerásť do lokálnych búrok. Intenzita lokálnych búrok môže ohrozovať najbližšie okolie a môže napáchať lokálne škody na majetku či zhoršenie napätých vzťahov na pracovisku alebo v rodine.

Umiernená časť Slovenska:

Už spomínaná pretrvávajúca tlaková výš v oblasti hrudného koša sa presunie smerom nadol do oblasti brušnej a prinesie so sebou blahodárne a pre život jedinca potrebné peristaltické tlaky, ktoré vyústia v kontrolované a úľavu prinášajúce vyprázdnenie nahromadených balastných látok. Prípadné lokálne búrky budú kontrolované, vysoko lokalizované na priestor sedemdesiat krát sedemdesiat centimetrov, v sede, s prikrčením sa dopredu, a budú plne pod kontrolou, s takmer nulovým ohrozením zdravia a majetku občanov. Každopádne očakávame možné zvýšenie použitia toaletného papiera a potrebu návštevy sprchy.

Slniečkárska časť Slovenska:

Tlaková výš, rozprestierajúca sa v oblasti strednej časti hrudného koša, bude dnes blahodárne ovplyvňovať všetky vysnívané a uskutočniteľné činnosti. Bude hnacím motorom pre všetky pozitívne aktivity a prípadné lokálne prehánky alebo búrky budú iba predzvesťou možnosti tvorby dúhy a budú dávať priestor pre zvýraznenie krásy slnečných lúčov – po búrke zase vyjde slnko.

Očakávame jednotné a umiernené reakcie vo všetkých päťdesiatich troch lokalitách, nechápavé krútenie hlavami nad zvyšnou časťou Slovenska a úsmevy smerujúce do jednotnej komunity „svedkov“. Očakávané slnečné lúče a rozlúčka so starým ročným obdobím budú dostatočným motorom pre zakuklenie sa, s vidinou premeny škaredej požierajúcej húsenice na krásneho farebného motýľa.

Meteosenzitívnych obyvateľov upozorňujeme na zvýšené riziko závratov, tľapkania si dlaňou na čelo, ukazovania ukazovákom na čelo a zvýšené riziko zatínania pästí a hromženia.

V strede budúceho týždňa očakávame zmiernenie všetkých uvedených aktivít a zmierenie sa s osudom svojím, svojej rodiny aj svojej krajiny.

Uvoľnenie zmienených negatívnych vplyvov očakávame až na konci budúceho týždňa, kedy nastúpi k moci nové ročné obdobie a na niekoľko mesiacov prinesie upokojenie vášní a tlakov v podobe zmeny invazívnych výterov z nosohltana na výtery z prednej časti nosa. Toto opatrenie prinesie, v prvom rade, menej sĺz a nižšie podráždenie mozgov.

Túto predpoveď pre vás pripravil tím amatérov a diletantov, ktorí už ničomu nerozumejú, máločo chápu, ale stále veria.

Prajeme vám krásny, slnečný a ničím nerušený deň.

Jozef Prazňák

P.S: Aktuálna predpoveď počasia Slovensko hore v článku je online z imeteo.sk  – môžete sa na ňu spoľahnúť.

 

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať