Online Magazín 40plus je nezávislý magazín, určený pre ľudí v najlepších rokoch.

Magazín 40plus.sk prináša rozhovory o ľuďoch a s ľuďmi, ktorí majú inšpiratívny príbeh, alebo vedia poradiť  čitateľom v oblasti zamestnania, podnikania, reštartu, zdravia, cestovania pre ľudí po 40-ke, ktorí hľadajú nový zmysel života v práci, ale i v súkromí. Sú to príbehy ľudí, ktorí uspeli, ale aj príbehy obyčajných ľudí, ktorí sú na ceste za novými objavmi a métami.

Reagujeme i na celospoločenské témy a prinášame aj texty pre odľahčenie – pretože humor patrí k životu.

Online Magazín 40plus sa postupne vyvíja na médium, ktoré dáva priestor nielen témam vyššie spomenutým, ale venujeme sa aj aktuálnemu dianiu a problémom, ktoré prináša život.

Obsah celého magazínu je pre čitateľov poskytovaný zdarma a bez nutnosti registrácie, prispievatelia na blog a rubrík na zamyslenie tvoria svoje príspevky bez nároku na odmenu, úplne na dobrovoľnej báze (alebo výmenou za linkovanie na ich vlastné aktivity). Nedostávame žiadne dotácie alebo granty. To, samozrejme, neznamená, že nemáme opakujúce sa náklady spojené s prevádzkou a údržbou magazínu a hlavne, radi by sme zabezpečili jeho rast a postupne dali prácu ľuďom aj na normálnej platenej báze.

Vaša pomoc, ak sa pre ňu rozhodnete, bude použitá pre opakujúce sa každomesačné výdavky, spojené s prevádzkou a udržovaním magazínu a na odmeny korektorke, ale aj ďalšie náklady, aby sme mohli urobiť lepší zásah na témy, ktoré zaujímajú čoraz širšiu časť verejnosti. Chceme zároveň vytvoriť priestor na diskusie, ktoré budú podporou pre kritické myslenie. Ak by bola pomoc v rozsahu, že nám dovolí robiť aj reportáže a diskusné kluby, pustíme sa do toho. Obdoba českej DVTV je niečo, čo by sa Slovensku zišlo ako soľ…

Ďakujeme za každú čiastku, jednorazovú či opakovanú, ktorá pomôže udržať magazín a pokračovať v publikovaní, šírení dôležitých informácií, ktoré sú tak veľmi potrebné v týchto časoch, kedy sa médiá, ale i čitatelia rôznych médií navzájom často osočujú.

Delia sa na SPRÁVNE a KONŠPIRAČNÉ.

Chceme stáť v STREDE a dávať priestor témam, ktoré nás posunú vpred. Chceme spájať, nie rozdeľovať.

Každý finančný príspevok pomôže.

Bankový prevod je možný odkiaľkoľvek (EUR):

IBAN: SK4583300000002201651060
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Pri zaslaní príspevku na účet nezabudnite do správy pre príjemcu uviesť slovo „Gift, Dar“.

Každý mesiac prinesieme informáciu, koľko peňazí sme touto formou získali, ale aj to, ako boli prostriedky použité.

Podporiť nás môžete aj tak, že budete príspevky, ktoré vám sadnú témou a obsahom, zdieľať. Takto sa náš obsah dostane k širšiemu publiku.

S láskou,

Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/