Prečo sa niekomu darí plniť si sny a inému nie? Všetko je to o mentálnom nastavení.

Plniť si sny? Skok do neznáma nie je pre každého

Odísť z práce, ktorú ste vždy robili, spáliť mosty a vydať sa na novú životnú cestu. Robiť to, čo ste vždy chceli, čo vás baví. Aby vaša práca bola zároveň aj koníčkom. Aby ste ju robili s radosťou a nadšením. Plniť si sny…

Dá sa to?

Pre mnohých je to nesplniteľný sen. Nikdy nenájdu odvahu, aby šli za tým, po čom túžia. Veria v svoje istoty. Stála práca im dáva  pocit bezpečia a tak sa držia vo svojej ochrannej bubline, kde to už poznajú. Nie je to síce najlepšie, ale je to ich svet.

Nie je na tom nič zlé a ja to úplne chápem. Musia platiť hypotéku, myslieť na svoje deti a nemôžu si dovoliť riskovať. Mohli by prísť o veľa. Bezpečie je dôležité. A tak makajú v práci, ktorá ich nebaví. Možno to prijali ako svoj osud. Vybrali si a prijali to.

Sú však aj takí, ktorí každý deň nadávajú na to, ako to u nich v práci nefunguje, sťažujú sa na svojho šéfa, vzťahy, množstvo práce, čokoľvek. Aby si ospravedlnili, že nežijú život, aký by chceli, pohŕdavo sa vyjadrujú o každom, kto to skúsil. Je to pre nich len hlupák a snílek, ktorý ešte musí veľa prežiť, aby dokázal pochopiť, aký je naivný. Čím viac ho zhadzujú, tým viac majú pocit, že konajú správne. V skutočnosti však sami nie sú príliš spokojní so svojím životom. Pokračujú v ňom, lebo musia. Vlastne si to inak ani nevedia predstaviť.

Ale čo ten ich sen?

Nemali by za ním ísť? Na jednej strane to znie dobrodružne a lákavo – vydať sa do sveta tam za múry komfortnej zóny. Prekročiť hranicu a objavovať krásy nového života, ktoré nikdy nevideli. Užívať si život naplno. Jedného dňa si možno  povedia: „Keď sa to podarilo iným, prečo by sa to nemalo podariť aj mne? Aj ja chcem žiť svoj sen a byť šťastný. Kto neriskuje, nič nezíska.“

Tak čo s tým? Odísť z domnelého bezpečia, opustiť istoty a vydať sa do neznámeho sveta, či nie?

Nebudem vám klamať. Nie je to pre každého. Sú ľudia, ktorých odchod z práce, potom ako v nej strávili väčšinu svojho života, môže úplne zničiť. Príde pocit, že sú zrazu vo vzduchoprázdne. Príde strach z toho, čo bude ďalej. Budú si klásť otázku, či urobili dobre, keď odišli, či to predsa len nebola chyba. Či to zvládnu. Boli niekým a teraz sú akoby nikým. Ak prídu takéto  pochybnosti, môžu im privodiť stavy úzkosti alebo dokonca panické ataky. Ich firewall spustí poplach, pretože sú mimo zóny, ktorú poznajú a neznámo sa v ich mysli spája s nebezpečenstvom. Takéto stavy vôbec nie sú sranda.
A potom sú tu iní. Takí, ktorí sú vo svojom odhodlaní silní a strach ich len tak nezloží. Pôjdu do zmeny s veľkou odvahou. Možno až príliš veľkou. „Keď sa to podarilo iným podarí sa to aj mne!“ Budú si veriť natoľko, že sa do toho vrhnú po hlave. Alebo dokonca bezhlavo. Naberú úvery, zadlžia sa, a potom spadnú rovnako rýchlo ako vyleteli hore. Nabijú si hubu a trpko oľutujú, že to vôbec skúšali.

Ale prečo? Prečo jednému podarí plniť si sny a inému nie?

Všetko je to o mentálnom nastavení. Naše myšlienky a slová tvoria našu realitu. Každý deň a v každú chvíľu. Priťahujeme si do života to, čo je na rovnakej vibračnej úrovni ako sme my. Ak na chvíľu uveríme, že môžeme byť bohatí, no vzápätí o tom pochybujeme, alebo ak sme sa stále nezbavili predstavy, že bohatí sú len tí, čo kradnú, tak k nám bohatstvo a hojnosť neprídu. Aspoň nie nadlho. Tak ako si nedokážeme udržať dlhodobo naladenie na vysoké vibrácie a pozitívne myslenie, či pevnú vieru v to, že to dokážeme, tak si nedokážeme udržať ani to, čo získame.

Kolíšeme v náladách. Raz sme nadšení a šťastní, plní entuziazmu a chuti tvoriť, a potom spadneme do strachov a depresie. Znovu sa vyšvihneme hore a zas padáme. Ibaže tým si zároveň tvoríme realitu, ktorá bude, rovnako ako naše myšlienky a emócie, lietať ako na horskej dráhe raz hore a raz dole. A to ani nehovorím o tom, že na začiatku cesty nás ešte dobieha realita, ktorú sme si tvorili predtým, ako sme uskutočnili zmenu. A tá tiež nemusí byť vždy úplne v súlade s našimi novými plánmi.

Preto, ak sa chcete vydať na cestu veľkej zmeny, takej, ktorá sa vám zdá ako z inej dimenzie, dobre sa na to pripravte.

Vyriešte si najskôr svoje strachy, svoje zranenia a neprospešné vzorce. Ak nie úplne, tak aspoň čo najviac. Naučte sa byť vo svojom strede, kontrolovať svoju myseľ a ovládať svoje emócie. Nalaďujte sa pravidelne na budúcnosť, akú chcete zažívať a začnite sa správať ako človek, ktorým sa chcete stať. Musíte tomu veriť. Nielen svojou mysľou, ale najmä svojím srdcom. Byť presvedčení, že toto je tá správna cesta pre vás. Veriť, že vesmír vám ukáže kadiaľ máte ísť k svojmu cieľu. Nepochybovať. A potom, AŽ potom, keď sa vám to bude dariť po nejakú dobu, urobte svoju veľkú zmenu. Podstatne tým zvýšite svoje šance na úspech.

Dajte si sľub.

Nám vždy vštepovali, že si treba vybrať prácu, ktorá bude dobre zarábať. Kašlať na to, v čom ste  dobrí a čo vás baví, hlavne nech to zarobí, aby ste prežili. Ak vás to doviedlo k životu, ktorý ste vlastne ani nechceli, skúste si sľúbiť jedno. Svoje deti to naučíte inak. Ak už v detstve budú vedieť, že môžu byť čímkoľvek len chcú, len si za tým musia ísť, ak budú vedieť, že si tvoria svoju realitu tým, ako myslia a čo hovoria, môže im to výrazne  pomôcť, aby ich život bol viac šťastný a naplnený. A vy im k tomu môžete s láskou pomáhať.

https://www.startlab.sk/projekty/3748-matko-a-zahada-dreveneho-domceka-/

https://www.facebook.com/profile.php?id=61556971737563

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať