Čím viac stresu od rodičov dieťa má, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude mať napríklad astmu

Gábor Maté: Čím viac stresu od rodičov dieťa má, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude mať napríklad astmu…

Keď sú vystresovaní rodičia, tak sú vystresované aj deti. To, že sú rodičia v strese nie je úplne ich vina. Spoločnosť, systém, hypotéka. Je veľa faktorov… Hovorí Gábor Maté.

Skúste sa spýtať detí…

Sú vaši rodičia v strese? Hádajú sa? Ani vám nemusia tie deti odpovedať. Stačí, ak zoberiete do laboratória moč týchto detí. Zmeriate hladinu stresových hormónov.

Veľa štúdií ukazuje, že čím sú vystresovanejší rodičia, tým sú vystresovanejšie aj deti. Čím viac stresu dieťa má,. tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude mať napríklad astmu. Čím viac stresu v rodine pokračuje, tým viac liekov bude dieťa potrebovať.
Nie je to otázka dokonalých alebo nedokonalých rodičov.

Je to otázka toho, ako veľmi sú rodičia v strese.

Napríklad v Kanade bola štúdia, že čím väčší je ekonomický stres matky, tým vyššie hladiny stresových hormónov mali jej deti. A boli náchylné k chorobnosti…

Prevencia pred chorobami ľudstvo zamestnáva od nepamäti 

V knihe KEĎ TELO POVIE NIE Gábor Maté popisuje, ako si skrytý stres vyberá svoju daň. Zároveň sa dočítate aj o siedmych princípoch liečenia a prevencie pred civilizačnými chorobami. Napríklad pred rakovinou, či sklerózou. Ale aj o tom, ako vplýva na naše telo stres a emočné vypätie.

Lekár a uznávaný autor Gábor Maté verí, že spôsob akým premýšľame a využívame svoju mozgovú kapacitu, má vplyv aj na naše fyzické zdravie.

  • Ako súvisí Alzheimerova choroba s potlačenými emóciami?
  • Môže človek zomrieť na osamelosť?
  • Prepojenie tela a mysle nikdy nebolo vysvetlené zrozumiteľnejšie, nakoľko sa autor opiera o dlhoročné výskumy a poznatky z praxe.

Pripravila: Martina Valachová

Stretnime sa naživo…

Stretnutie v Bratislave 18.4.2024 tu: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/ako-sa-vyrovnat-s-nalepkovanim-lekari-lakota-a-fisher-38767/

Lakota a Fischer

 

V máji budeme robiť víkendovku pre ženy…

Pridajte sa. Ešte máme 2 miesta voľné. Budeme v hoteli Kontakt v Tatrách. Všetky informácie tu: https://www.40plus.sk/vikendovka-pre-zeny-10-5-2024-12-5-2024-po-40-ke-si-casto-vsimneme-ze-telo-uz-nefunguje-tak-ako-sme-boli-zvyknuti-takto-to-zmenite/

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať