Je jedno, kto je prezidentom, vašou šacou je prežiť svoj život podľa seba – šťastne, spokojne a v láske. TU a TERAZ.

Je po voľbách. Rozhodovanie občanov Slovenskej republiky bolo reakciou na to, čo ostatné roky prežili.

Je po 2. najdôležitejšej udalosti týchto rokov v strednej Európe. Málokto si uvedomuje, okrem politikov a tých nad politikmi, aké dôležité časy žijeme.

Európania sa prebúdzajú. Nie, nechcú geopolitickú zmenu. Chcú zostať v Európe. Chcú vyslať odpoveď za personálne zlyhania a chyby tých, ktorí ju ostatné roky riadili. A teraz, ako pôjdu voľby postupne krajina za krajinou, všade bude prebiehať rovnako ťažký boj. Pretože žijeme časy, ktoré rozhodujú o Európe. Aj keď je to mimoriadne hnusný a špinavý boj, je to šanca v nej zostať.

Za nezvládnutie riadenia Európy budú, áno, dostávať preferenčnú odpoveď politici jednotlivých krajín. V malých, veľkých aj prezidentských voľbách. Ľudia sú poznačení všetkým, čo sa im ostatné roky dialo. Ich voľba je reakciou na akciu niekoho iného. Konkrétne, napríklad, aj úradníkov z Bruselu.

Za čo?

Za arogantné covidové obmedzenia, za úpadok strednej triedy, s.z.č.o., malých s.r.o. – ktoré majú byť chrbtovou kosťou každej zdravej krajiny, za bezprecedentné zdraženie potravín a vytvorenie silových opatrení na obmedzenia potravinovej sebestačnosti bežných ľudí, za zdraženie bývania, tepla, základných vecí, cez ktoré sa v rodinách vníma progres a tiež za postoj k dvom vojnám v nám blízkom priestore. Za politickú aroganciu a odtrhnutie sa od vôle občanov krajín, kde majú byť európski lídri služobníkmi.
Toto všetko (a nielen to) zohľadňovali dnes ľudia vo voľbe prezidenta SR.

Prosím všetkých, ktorí hľadajú barličku, o ktorú chcú oprieť svoj smútok z neúspechu pána Korčoka alebo radosť z úspechu pána Pellegriniho, aby skúsili odvnímať, že rozhodovanie občanov Slovenskej republiky bolo reakciou na to, čo ostatné roky prežili. A že ak niekto nechcel, aby sa takto rozhodli, mal k týmto voľbám pristupovať inak.

Prosím, ak viete v sebe vydolovať aspoň kúsok empatie, ktorá je osožná predovšetkým vám, skúste nazerať na oboch prezidentských kandidátov inými očami a otvorenou hlavou.

Napríklad takto:

– veľa toho, čo ste v ostatnom čase o nich čítali, nie je vôbec pravdou, tento pohľad, či negatívny či pozitívny, vám ponúkli profesionáli z PR,

– že ich reálne motivácie môžu byť úplne iné, ako prezentujú,

– že tých pánov na obrazovke vôbec nepoznáte, a keď máte pocit, že vám hovoria z duše, to je len správne nastavenie komunikačnej stratégie a dobrý výber človeka,

– že človek ukáže svoju pravú tvár, až keď nemá čo stratiť. Jeden z nich je v tejto situácii, ten druhý ešte z ringu nevyšiel,

– že politika je taktická šachová hra a voliči sú pešiaci,

– že v oboch politických táboroch sú múdri a vzdelaní ľudia a voči sebe a svojim rodinám máme povinnosť premýšľať o ich motiváciách s cieľom pochopiť ich a nie nepochopiť. Vedieť je vždy viac. Nech sa vám snívajú Vrba s Wetzlerom.

Čo z toho vyplýva?

– že povinnosťou každého človeka je neopierať svoj život o život iných, ale stáť pevne na svojich nohách. Je jedno, kto je prezidentom, vašou šacou je prežiť svoj život podľa seba – šťastne, spokojne a v láske. TU a TERAZ.

– že rodina a priatelia sú viac ako ako politika. Tam sú trvácne hodnoty. Prekonajú všetky volebné obdobia, vaše stúpania aj pády. Títo ľudia budú pri vás, keď vám bude zle, či ste volili jedného alebo druhého. Neodháňajte ich preto spupne od seba kvôli tomu, že ste pešiakom v hre niekoho iného.

❤️❤️❤️

PS 1: O pár rokov budete dnešok vnímať úplne inak.

PS 2: Kritické myslenie na hrad!

PS 3: Šach mat, Európa má stále väčšiu šancu.

S láskou

Lívia Kramárová Šulajová

Stretnime sa naživo…

Už 18.04.2024 sa budeme rozprávať s dvomi lekármi o tom, ako prežívali a prežívajú nálepkovanie a ostrakizovanie len preto, že majú iný odborný názor…

Viac informácií a lístky za 9,90€ tu: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/ako-sa-vyrovnat-s-nalepkovanim-lekari-lakota-a-fisher-38767/

Lakota a Fischer

Mohlo by vás zaujímať