fbpx

Kvôli korone prišla o podnikanie. Má plán B. Inšpirujte sa príbehom Zdenky!

Pomôžme si navzájom. Aj vy ste sa začali venovať novému podnikaniu? Napíšte nám a váš príbeh sa dostane k čitateľom. Pomôžeme si navzájom…

Kvôli korone prišla o podnikanie v cestovke
Pracovná cesta – Wadi Rum 2019

Zdenka Bobálová sa niekoľko rokov starala o to, aby si ľudia oddýchli na čo najlepšie nastavenej dovolenke. Kvôli korone prišla o podnikanie v cestovke.

Darilo sa jej hľadať pre klientov najlepšie riešenia. Radi sa k nej vracali. Prišla korona a ona pochopila, že buď ostane bez príjmu (pretože štátna podpora je zanedbateľná a nepokrýva ani náklady, nieto prostriedky na život), alebo sa pustí do niečoho iného. Otázka bola, čo by to malo byť? Nie je ľahké nájsť si prácu a už vôbec nie vymyslieť nové podnikanie.

Zdeni, ako sa ti podarilo zabudnúť na roky v cestovnom ruchu? Si už odpojená? Alebo veríš, že sa to môže vrátiť späť?

Na roky v cestovnom ruchu sa zabudnúť nedá nikdy a ani nechcem. Určite sa neodpojím, lebo verím, že sa to vráti späť. Všetko raz prehrmí. Cestovný ruch v 21. storočí predstavoval najväčší pohyb ľudskej populácie a u moderného človeka je symbolom sveta, v ktorom žije. Vďaka cestovnému ruchu môžeme spoznávať rôzne kúty Zeme, slúži ľuďom na oddych, zábavu alebo poznávanie. Niekedy vyslovene „šijeme“ klientom dovolenku na mieru, a to ma baví. Milujem prácu s ľuďmi, mám stálu klientelu, ale vždy sa nájdu aj noví klienti.

Povedz našim čitateľom, čo ťa viedlo k novému smeru a čo to je? Čomu sa aktuálne venuješ?

Už od malička má každý človek svoj osud niekde, kde ho nikto nevidí. Je to miesto, ktoré nikdy nikto nenašiel. Teda našiel, ale neuvedomil si to. To miesto je v nás. Iba vy si môžete nájsť svoju správnu cestu. Tak som sa snažila aj ja. V týchto ťažkých časoch, keď cestovný ruch stagnuje a koronakríza nám tu všetkým zamiešala karty, som i ja musela riešiť niečo nové. Viete, ako sa hovorí: „Človek mieni, život mení.“ Práca s ľuďmi je moja priorita, lebo tam sa cítim komfortne.

Ako blesk z jasného neba mi prišla ponuka v poisťovníctve z poisťovne Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorá pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je nesporným lídrom v poskytovaní vysokokvalitných služieb a produktov. Musela som sa začať vzdelávať v úplne inej oblasti ako bola tá moja, hoci som robila cestovné poistenia popri predaji dovoleniek, lenže to som mala iba ako doplnok v cestovnej agentúre. Tu som si musela naštudovať zákony, urobiť testy v NBS.

Ako sa ti darí učiť sa nové veci? Je to náročné?

Poisťovníctvo je ťažký sektor, musela som sa veľa vzdelávať a je to náročné. Ak sa však človek chce presadiť na pracovnom trhu a udržať krok s dobou, napredovať, a to nielen vo svojom odbore, učenie je nevyhnutnosť. Dúfam, že sa to stane mojím životným štýlom a v tom prípade to mám vyhrané.  Však ľudia sa učia celý život.

Predaj sa našim čitateľom. Prečo by sa mohli ľudia na teba obrátiť a v čom všetkom im vieš v oblasti poistenia pomôcť?

Venujem sa poisteniu života, zdravia, úrazu, detí, nehnuteľností, stavieb, majetku, povinnému zmluvnému poisteniu automobilov, havarijnému poisteniu automobilov, poisteniu zamestnanca za škodu spôsobenú zamestnávateľovi a ešte aj úverom a refinancovaniu hypoték. Mňa osobne veľmi oslovilo, že pri PZP (povinné zmluvné poistenie auta) Allianz – Slovenská poisťovňa, ako jediná poisťovňa, vypláca na základe novej hodnoty auta a nie časovej hodnoty.

Kde ťa môžu ľudia nájsť?

Môžete ma nájsť osobne (po telefonickom dohovore) na adrese M. R. Štefánika 27 (Galaxia centrum) v Pezinku, tel: +421 905 546 373, prípadne e-mail: zbobalova@gmail.com.

VÝZVA

Pomôžme si navzájom. Zdenka kvôli korone prišla o podnikanie v cestovke, ale našla si novú cestu. Aj vy ste sa začali venovať novému podnikaniu? Napíšte nám a váš príbeh sa dostane k čitateľom. Pomôžeme si navzájom…

Rozhovor pripravia: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať…

Kríza stredného veku? Znovuobjavujte seba!

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová