Kríza stredného veku? Znovuobjavujte seba!

Čo robiť v kríze stredného veku?

Čo robiť v kríze stredného veku
Reinventing Yourself – Znovuobjav Seba

V dnešnom rozhovore som privítala dve hosťky. 
Začíname ním sériu Be{e}long a budeme sa pravidelne, zatiaľ raz mesačne, venovať témam od ambície k zmyslu. 

Jadrom našich debát bude zmena po 40ke.

Pretože verte – neverte, ak ste v tomto veku, a zdá sa vám, že začínate byť nespokojný/á, nie ste v tom sám/sama. Nebojte sa. Nepreplo vám. Deje sa to skoro každému, akurát sa o tom málo hovorí. Ste na dobrej ceste. Mojimi hosťami boli spoluzakladateľky Be{e}longu – Zuzana Gergelová a Janka Bernaťáková.

Čo robiť v kríze stredného veku?

Pýtala som sa aj…
  • Janka Zuzka – vy dve ste stáli pri založení Beelongu. Čo to je Be{e}long a prečo vznikol si povieme postupne.  Vy obe máte po štyridsiatke. Zuzka, ty si sa podieľala na budovaní rodinného podniku, ktorého súčasťou je aj vychýrená reštaurácia Kogo. Janka, ty si pôsobila 20 rokov v manažmente poprednej banky. A zrazu ste sa obe rozhodli začať v živote hľadať niečo nové. Niekto nezainteresovaný by možno povedal, že bolo kozám dobre, išli sa na ľad šmýkať? Čo vás k tomu viedlo?
  • O témach v súvislosti so zmenami po 40ke sa často hovorí, že je to kríza stredného veku. Chlap si často kúpi motorku , dobré auto, alebo si nájde milenku… niekedy sa rozvedie a zažije druhú mladosť a stane sa otcom. Veľa žien si dá urobiť plastiku, niekedy si nájdu mladšieho millenca… potrebujú mať pocit, že sú žiadané. Toto ale dlho nevydrží… Rozoberme si to!
  • Po čase to väčšinu prestane baviť… nie? A sú znova na začiatku… Čo môžu urobiť, ak si to uvedomia? Že skrátka novšia motorka ani milenka ich asi neuspokojí?
  • No a máme aj skupinu ľudí a mne sa zdá, že ich je väčšina… povedala by som to tak, že títo ľudia neurobia NIČ…… trápia sa ako vedia, prípadne zatlačia a vytesnia pocity do úzadia. No a potom z takéhoto postoja vznikajú aj choroby. Telesné a v poslednej dobe duševné… Čo s tým?
  • Prečo sa ľudia často boja opustiť takzvané istoty? Mne to niekedy pripomína sedenie na hnoji. Je tam smrad, ale zase ide z toho teplo… 
Odpovede na tieto otázky, ale aj viac nájdete v podcaste. Sledujte nás na www.40plus.sk alebo na www.beelong.sk

Počúvať môžete priamo tu alebo na podcastových platvormách Spotify, ApplePodcast, Googlepodcast a ďalších (hľadajte Praktický sprievodca životom po 40ke alebo jednoducho zadajte do vyhľadávača meno Martina Valachová, prípadne 40plus).

Nabudúce privítam v rámci série Be{e}long Doda Dobríka. Na čo sa môžete tešiť?

Budeme sa rozprávať o evolúcii, ale aj možnostiach, ako riešiť zmeny počas bežného života, tak aby ste nestrácali dynamiku. A aby ste zároveň vedeli živiť rodinu.
Na ďalšie stretnutia sa teší Martina Valachová
P.S: Krátky podcast trailer o tom, čo je to Be{e}long nájdete tu : https://anchor.fm/dashboard/episode/el2nrr

Mohlo by vás zaujímať