Jednoduché triky, ako izolovať spálňu od hluku, ktorý vám bráni v spánku

Jednoduché triky, ako izolovať spálňu od hluku, ktorý vám bráni v spánku

Okolitý hluk môže byť prekážkou pokojnému spánku a zároveň predstavovať riziko pre vaše zdravie. Dlhodobé vystavenie sa hluku môže navyše spôsobiť stres, úzkosť, poruchy spánku a dokonca aj problémy so srdcom a krvným tlakom. Aby ste sa týmto nepríjemným stavom vyhli, je dobré mať nielen prostredie spálne dobre zvukovo izolované.

Aké sú možné a najlepšie spôsoby odhlučnenie?

Kročajová izolácia

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zmierniť hluk v panelovom dome, je inštalácia dobrej kročajovej izolácie. Izolácia pomáha absorbovať hluk, ktorý sa šíri cez podlahu. Môžete použiť rôzne typy kročajovej izolácie, ako sú napríklad penové dosky alebo zvukové izolačné materiály.

Koberec

Pokládka koberca na podlahu môže tiež pomôcť zmierniť hluk z krokov alebo pevných Hairpin nôh stola. Dôvodom je, že koberec absorbuje zvuk a znižuje jeho odraz od tvrdých povrchov, čím vytvára tichšie a pokojnejšie prostredie. Okrem zvukovej izolácie poskytuje aj tú tepelnú, takže vaše nohy budú v teple.

Špeciálna izolačná pena na stenu

Na zníženie hlučnosti interiéru existujú aj špeciálne izolačné peny určené na steny, ktoré pomáhajú absorbovať zvuk a zmierniť prenikanie hluku z okolia. Takéto efektívne odhlučnenie steny v panelovom dome sa na určené miesto ľahko aplikuje a pri svojej minimálnej hrúbke poskytuje  účinnú izoláciu.

Knižnica alebo nábytok

Knižnica alebo ďalší nábytok môže slúžiť ako prírodná a zároveň estetická aj praktická zvuková bariéra a pomôcť zmierniť hluk v spálni. Veľké množstvo kníh alebo hmota nábytku môže absorbovať zvuk a zabezpečiť tichšie prostredie.

Závesy alebo vonkajšie rolety

Použitie ťažkých a hustých závesov na oknách môže tiež pomôcť zmierniť prenikanie hluku zvonku do spálne. Hrubšie závesy absorbujú nielen zvuk, ale aj teplo. Vonkajšie rolety alebo žalúzie môžu slúžiť ako ďalšia vrstva izolácie proti hluku.

Zdroj obrázka:Prostock-studio/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať