Maska z kurkumy pôsobí dobre na problémovú pleť, na vyrážky, akné, ale aj na zrelú suchú pleť.

Výživná maska na tvár a dekolt z kurkumyVýživná maska na tvár a dekolt z kurkumy a špaldovej múky. Môžete použiť aj na celé telo ako peeling.

Niekedy nepotrebujeme veľa, aby sme dosiahli super výsledok. Veľmi ma inšpirovala táto maska od Eniris.  Eni sa venuje bylinkám a ich vplyvu na zdravie. Robí vlastné kombinácie čajov, ale varí aj masti. Našla som u nej aj tento recept na masku. Je to výživná maska na tvár a dekolt z kurkumy a špaldovej múky. Hneď som ju vyskúšala. Vrelo odporúčam. Dokonca ju môžete použiť aj ako peeling.

Výživná maska na tvár a dekolt z kurkumy podľa receptu od Eni

  1. čajovú lyžičku kurkumy
  1. čajovú lyžičku cícerovej alebo špaldovej múky
  1. toľko vody, aby vznikla kaša, ktorá sa dá natierať na pleť. Voda sa dá nahradiť makovým alebo mandľovým mliekom. Maska je potom výživnejšia.
Výživná maska na tvár a dekolt z kurkumy
Výživná maska na tvár a dekolt z kurkumy

Všetko zmiešame plochým štetcom, širokým cca 3 cm, a ihneď nanášame na pleť a na dekolt. Masku necháme na pleti vyschnúť a asi po 20 minútach pleť opláchneme vlažnou vodou. Maska po vyschnutí vytvrdne a silno ťahá pokožku a nebudete môcť pomaly ani ústa otvárať.

Upozorňujem, že pokožka zostane mierne žltá – kurkuma silno farbí…

Táto vlastnosť kurkumy sa často využíva pri varení a príprave pokrmov, ako aj jej silný protirakovinový účinok. Kvôli tomuto zafarbeniu robme masku večer pred spaním a nie pred odchodom niekam preč. Počas spánku do rána pleť žlté farbivo úplne vstrebe a ráno môžeme pokojne do práce bez toho, aby na nás bolo vidieť príznaky žltačky.

Výživná maska na tvár a dekolt z kurkumy

Aplikáciu masky opakujte dvakrát týždenne.

Maska dobre pôsobí na problémovú pleť, na vyrážky, akné, mastnú, ale aj suchú pleť. Po opláchnutí vlažnou vodou tvár natrite argánovým olejom. Tento olej je z tých drahších, ale zo všetkých pôsobí na pleť najlepšie. Samozrejme, je veľa dobrých olejov, ktoré sa dajú podobne použiť , napr. konopný, kokosový…

Pre zaujímavosť, vyrábam aj vlastné masti na celé telo.

Obsahujú bylinky, ako nechtík, púpava, oregano, skorocel, šalvia, materina dúška, orech…

Nájdete ma tu: http://www.eniris.eu/sk/kontakt

  • – –

Ja som si dala do masky 6 lyžičiek vody. Múku som použila špaldovú. Štetec som nenašla – masku som naniesla rukami.

Ide víkend, skúste si masku zaradiť do vášho domáceho wellness.

Pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by sa vám páčiť…

Mohlo by vás zaujímať