Aké ruksaky a kabelky budú túto sezónu trendy?

Aké ruksaky a kabelky budú túto sezónu trendy?
Aké ruksaky a kabelky budú túto sezónu trendy?

Aké ruksaky a kabelky budú túto sezónu trendy?

Na rozdiel od konfekcie, šperkov a topánok, kabelkové trendy sa zvyčajne menia o niečo rýchlejšie. Príkladom boli plyšové tašky, ktoré ovládli rok 2019, alebo logománia v roku 2020, ktoré však odišli rovnako rýchlo, ako prišli. Samozrejme, existuje nespočetné množstvo klasických výnimiek, ktoré zväčša patria do repertoáru najväčších haute couture značiek sveta, a z ktorých sa stali svetové klasiky. Čo ale budeme nosiť v roku 2022? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Milujeme luxus

V roku 2022 sú najväčšie trendy v oblasti kabeliek na hranici medzi novým a nadčasovým dizajnom. Módni návrhári si totiž všimli, že zákazníci sú v poslednom období viac orientovaní na kvalitu a luxus, ako na čokoľvek iné. Medzi ďalšie trendy v oblasti kabeliek, budú patriť remeselne spracované pletené a tkané kúsky. Tieto shopperky unesú všetko, čo budete potrebovať, a stanú sa tak vašim najlepším módnym priateľom na vašich každodenných nákupoch.

Veľmi vítaný je aj nával farieb, medzi ktorými budú hrať prím neónové odtiene.  Najväčší trend kabeliek tohto roku sa však v skutočnosti nebude odvíjať od ich siluety alebo farebnosti. Móda sa sústreďuje primárne na udržateľnosť a na napredovanie s materiálmi. Trh totiž prejavil zvýšený záujem o alternatívne kožené kabelky, ktoré majú znížený vplyv na životné prostredie. Môžete sa tak stretnúť napríklad s kabelkou z hubovej kože na báze mycélia alebo z kaktusovej kože, ktoré môžu smerovanie módneho priemyslu v tejto oblasti výrazne ovplyvniť.

Aké ruksaky a kabelky budú túto sezónu trendy?

Návrat k vintage

Niektoré luxusné značky sa vracajú k svojim ikonickým koreňom a prepracovávajú známe kabelky na nové moderné kúsky s vintage nádychom.  Sme tak svedkami toho, ako značky, napríklad Gucci alebo YSL, prehľadávajú svoje staré archívy a prinášajú kľúčové štýly v nových a vzrušujúcich moderných iteráciách. V móde tak tento rok budú naozaj klasické štýly, najmä čo sa týka menších listových kabeliek . Jedným z ikonických kúskov, ktorý zažíva svoj návrat je kabelka s polmesiacovitým tvarom a ramienkom cez jedno rameno.

Samozrejme, nie všetky kabelky dnes majú presne tento tvar, no hľadajte im podobnú siluetu, ktorá pripomína populárne kabelky z éry 90. rokov. V oblasti veľkých kabeliek budú okrem tých pletených v móde aj tie so strapcami, a hlavne, rok v 2022 sa bude niesť v znamení nadrozmerných košíkov podobne, ako tomu bolo v roku 2003. Cieľom je praktickosť a štýlové nakupovanie. To si môžete dopriať aj vďaka klasickým batohom. Dámske kožené ruksaky budú stále rovnako populárne, vyskúšajte však klasickú kožu vymeniť za tu vegánskú, a budete o niečo viac trendy.

Podobný trend nás neminie ani v oblasti pánskych kožených batohov, kde sa budeme aj naďalej stretávať s veľmi obľúbenými rolovacími ruksakmi.

Návrat do kancelárií vyžaduje praktickosť

Rovnako ako módny návrat vysokých opätkov a maximalistického make-upu, aj oživenie obrovských kabeliek je jedným zo znakov pomalého odchodu pandémie. Keď sa pripravujeme na plnohodnotný návrat do kancelárie, potrebujeme praktickejšie možnosti na nosenie každodenných vecí. Móda sa tak postupne stále viac odkláňa od minimalistických kabeliek, kam nevložíte viac ako rúž a kreditnú kartu, k väčším taškám, v ktorých si pohodlne odnesiete všetko, čo potrebujete počas bežného dňa v práci.

Priestornejšie doplnky sa lepšie hodia aj na cesty. Malé doplnky sú síce roztomilé, avšak čoraz menej pohodlné, a stávajú sa tak postupne iba nepraktickým historickým trendom roku 2020.

-Partnerská spolupráca-

Mohlo by vás zaujímať