Čo robiť, keď vám šéf dáva viacej práce ako ostatným a vy to už fakt nedávate? Nevládzete?

Čo robiť, keď vám šéf dáva viacej práce ako ostatným a vy to už fakt nedávate?

Aj dnes ste vstali do práce a rovno vás rozbolela hlava? Alebo cítite pnutie v bruchu? Dôvodov, prečo majú ľudia podobné stavy, môže byť viacej. Buď im práca nesedí, pretože v živote chceli robiť niečo úplne iné, len už zabudli, čo to vlastne je. Zomlel ich život, účty, hypotéka… Alebo sú vo firme, ktorá má manažment postavený na výkone. Robota by ich aj bavila, ale šéf nakladá toľko, že to už nezvládajú.

Na to, čo robiť, keď vám dáva šéf viacej práce ako ostaným, alebo ako unesiete, sa pozrela koučka Ľubica Farkasová.

Pozrite sa na situácie, ktoré opísala Ľubica vo svojej úvahe…

Aj vám dáva šéf priveľa roboty? Nájdete sa tam?

Môže tu ísť o situáciu, ktorá hovorí: šéf je o vás presvedčený, že ste schopný a zvládnete to.

V minulosti vám naložil a vtedy ste to zvládli tiež. T.j. možno netuší, že to už nedávate a je toho na vás veľa (pokiaľ ste mu nič nepovedali, nemá ani odkiaľ tušiť).

A čo ak tuší, že je toho priveľa?

Vtedy sa treba pozrieť aj na iné okolnosti v práci:
– čo vy a vaše organizačné schopnosti? Viete si správne zmanažovať čas, aby ste nerobili do noci?
– čo kolegovia? Je tam niekto, kto by vám mohol pomôcť? Lebo ak áno, ale vy odmietate pomoc, pretože si najradšej urobíte všetko sám. Hold potom tu niečo nesedí.
– nie je tam niekto, kto by vám pomohol?

Máte na výber?! Máte…

Buď je to opäť priestor na rozhovor so šéfom a nájdenie riešenia.

A ak ani po tomto x-tom rozhovore sa situácia nezmení, opäť máte na výber. Môžete zmeniť váš prístup k práci – robiť iba toľko, koľko vládzete a stíhate. Alebo je čas porozmýšľať, či je to vhodné miesto pre vás. Ale to už je otázka priorít a hodnôt, ktoré v živote máte.

Ak cítite, že je čas na zmenu, ale neviete, ako na to, pozývame vás na naše stretnutie ODznova – vstaň!, ktoré pripravujeme na 13.12.2023 v Bratislave.

Nebudeme vás nahovárať, aby ste dali výpoveď bez rozmyslu. Budeme vás inšpirovať dvomi príbehmi žien, ktoré z korporácie odišli.

Jednou z nich je práve Ľubica Farkasová. Hypotéku nemala, ale strach vykročiť bol veľký. Neverila si. V jej povahe a temperamente nie je extrovertné správanie. Ale vyšla na tú cestu. – cestu živnostníčky a zároveň vedie aj Lift up academy.

Ďalšiou inšpiratívnou dámou je Renáta Krchňavá. Má tri deti. Ale vykročila a prinesie svoj vlastný príbeh o tom, čo ju pomklo a kde hľadá inšpiráciu, motiváciu. A kam sa podel strach z budúcnosti. A bol? Prípadne je? A prečo dala výpoveď v Big4, odmieta niekoľkotisícové pracovné ponuky v korporátoch a rozhodla sa ísť cestou „neistoty“, od nuly.

Viac informácií o podujatí nájdete tu: ODznova-vstaň!

Lístky sme dali za symbolické vstupné a 50% lístkov je už vypredaných. Rezervujte si svoje miesto. Tešíme sa na všetkých…

 

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať