fbpx

Byť príťažlivým aj po 50-ke? Vaša príťažlivosť exponenciálne rastie s vaším zmyslom pre humor.

Ako budovať dlhodobý vzťah? Príťažlivosť alebo vzťahy s humorom

Bol krásny slnečný deň. Všetkých to ťahalo von, aj tých dvoch. Priťahovali sa navzájom. Ach, tie krásne oči, vymodelované svaly, dlhé štíhle nohy. Mladú dámu očaril aj ťah koňmi (pod kapotou) a na mladého muža zabrala vytiahnutá minisukňa. Doviezli sa rovno k domu, ale keďže výťah nechodil, tak vybehli 13 poschodí a pritiahli sa rovno k posteli. V chvate sťahovali zo seba šaty, aby v strategickom postavení urobili víťazný ťah na bránu. Búrlivé dobrodružstvo sa mnohokrát zopakovalo, až museli popriťahovať skrutky na nožičkách od váľandy.

Noc za nocou sa míňali, ale čoho príliš – toho veľa, dosť bolo naťahovania budíka a odchodov za svitania.

Nastal čas prisťahovania…

Ako sťahovaví vtáci si do spoločného hniezda naťahali svoje handry, knihy a periny. Za pár týždňov vytiahla žena „tromfa“ z rukáva – tehotenský test. A je to tu! Po výčitkách, že kondóm si bolo treba natiahnuť, prišli dôrazné odporučenia budúcej možnej svokry, vraj seriózny muž sa od povinností neodťahuje, a preto nech svojej neveste rýchlo obrúčku ponaťahuje.

Po mesiacoch sa k nim teda prisťahoval nový obyvateľ…

Malý človiečik, ktorý neustálym krikom a plačom priťahoval na seba všetku pozornosť. Nebolo času na spánky, výlety, filmy ani iné radovánky. Sčista-jasna nastala vzťahová níž. Manželia začali na seba vyťahovať všelijaké staré hriechy, preťahovali sa slová, o peniaze aj o moc. Ich vzťahovačnosť išla do krajnosti a využili na to každú príležitosť.

Ťahali sa o nesklopenú WC dosku, rozsypanú soľ, rozťahané šminky v kúpeľni aj smradľavé vyťahané ponožky pod gaučom. Keď sa kríza vytiahla na svoj indexový vrchol, tak pekne-krásne jedného od druhého expresne odsťahovala. Od tej chvíle to ťahali už každý sám od zdanlivej slobody až k súdnym výšinám. Za pomoci právnikov sa potom preťahovali o matrace, hrnce aj výživné. Rozvodové ťahanice nie sú veru lacné a dajú sa rozťahovať aj na mesiace.

Na počiatku ich vzťahu bol záťah za zábavou, hneď nato prišiel bonus s kočíkom. A teraz, v závere, kde sa tá „láska nebeská“ podela? Už je fuč, už je v ťahu. Bol to vzťah alebo len nerozumný ťah?

Zanechajme rozvod rozvodom a pozrime sa na to, čo je príťažlivosť a z nej ťah a z toho ťahu vzťah.

Svoju silu gravitačnú má pohlavie a ešte aj hlava k tomu. Našu pozornosť riadne ťahajú chemické procesy, spomienky, predstavy, duševné aj mentálne prejavy. No a ani sa nenazdáme a sme zrazu v dôvernom vzťahu „Osol a jeho seno“.

To, čo nás tak silne magnetizuje, je vysoká miera usporiadanosti, proporcionality a funkčnosti, to sú atribúty krásy všetkého druhu – krásy ľudského tela, umenia, prírody, predmetov… Keď nás niečo z tohto veľmi intenzívne priťahuje, že to chceme ukoristiť a navždy vlastniť, znamená to len jedno, že to sami nemáme a ani nevieme vytvoriť.

Krása, teda vysoká miera usporiadanosti, rovnako vzniká aj v ľudskom vnútri, vo svete ideí, zámerov a pochopenia, a to je potom „parádna“ (a niekedy fatálna) príťažlivosť, ktorej sa dá len ťažko odolať.

Resumé

Byť príťažlivým (pokojne aj v 50+) znamená byť tvorcom, stále sa vyvíjať, venovať pozornosť sebe samému aj všetkému ostatnému. Kde je zvedavosť a chuť poznávať, nikdy nič nezovšednie, ani šedivé vlasy a každodennosť pokojne môže byť v podobe 50 odtieňov všednosti.

Nezabudnite na jedno veľké tajomstvo. Vaša príťažlivosť exponenciálne rastie s vaším zmyslom pre humor. Majster Werich bol toho excelentným príkladom.

Do vzťahovania, milí priatelia.

Lúčim sa s vami a želám zdar úvahám. Ak by ste sa chceli o svoje myšlienky so mnou podeliť, napíšte na lenka@atelierresume.eu, určite nás to všetkých obohatí.

Lenka Sapárová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať