MUDr. Ján LAKOTA: Podpisujem každé jedno slovo a svoje vyjadrenie aj dnes. Nič by som nemenil…

Jan LakotaJán LAKOTA: Podpisujem každé jedno slovo a svoje vyjadrenie aj dnes. Nič by som nemenil…

Žijeme v dobe, keď sa likvidácia človeka a zničenie jeho renomé môže udiať doslova za pár hodín alebo dní. Aj keď ste zachránili stovky životov, môže prísť mediálny lynč len kvôli tomu, že máte – ako odborník iný názor, ako „mediálne elity“ podporované silou médií. Jedným z takých je aj Ján Lakota. Ja nie som lekár, aby som vedela posúdiť každé jedno tvrdenie toho či onoho odborníka. Ale rada si vypočujem názory. Rada sa spýtam. Preto som si pozvala do talkshow aj Jána Lakotu.

Kto je Ján Lakota?

MUDr. Ján Lakota, CSc. Pôsobil ako primár OKHaT, Národný onkologický ústav, Bratislava. V roku 1984: ukončil štúdium medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, 1990: CSc. v odbore onkológia. 1987/88: hosťoval na Duke University Medical School, Department of Immunology and Microbiology, Durham, North Carolina, USA, štipendium z Howard Hughes Medical Institute. 1990: postdok na University of Stockholm, Department of Biochemistry, Stockholm, Švédsko. 1976-1991: Ústav experimentálnej onkológie SAV, Bratislava.

Pôsobil aj v  Národnom onkologickom ústave a  na Ústave experimentálnej onkológie SAV, Bratislava,

Atestácie: vnútorné lekárstvo, klinická onkológia, MPH, hematológia a transfuziológia
Počas minulých rokov sa preslávil svojimi názormi, ktoré sa týkali opatrení a tiež celoplošného testovania a očkovania, za čo bol nálepkovaný a ostrakizovaný.

  1.        V čom sa  mýlil?
  2.        A v čom sa preukázalo, že mal pravdu?
  3.        Ospravedlnil sa mu niekto za znevažovanie?
  4.        Ako sa díva na obdobie plné rozporuplných opatrení?

Plus – divácke otázky z publika

Po dohode s pánom doktorom dávam tento rozhovor verejne, pretože bol oň veľký záujem.

Pôvodne som chcela prístup spoplatňovať, ale rozhodla som sa urobiť výnimku. Dávam rozhovor ako bonus a zároveň budem rada, ak oceníte moju prácu a snahu tak, že podporíte moju tvorbu.

Podpora je možná nasledovne:  https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať