fbpx
Ako schudnúť 5 kilo a nepribrať?

Aká diéta je po Vianociach najúčinnejšia? A existuje taká? Ako schudnúť 5 kilo?

Je január. Trochu iné Vianoce vystriedala kontrola váhy. Teda neplatí to pre všetkých samozrejme. Ale podľa prieskumov je jednou z najvyhľadávanejších fráz v januári kľúčová fráza: Ako schudnúť 5 kilo a nepribrať… Prečo asi?

Na našich stránkach magazínu sa z času na čas zaoberáme témou chudnutia, lebo po 40-ke sa vraj kilá lepia samé. Neviem či len na ženy, ale ženy to riešia najčastejšie. Preto som si povedala, že urobím krátky súhrn toho, čo možno ušlo vašej pozornosti.. a možno by mohlo pomôcť v tomto období, keď sme zase, opäť, a nevedno dokedy, DOMA.

Diéty nefungujú, ale aj tak sa do nich mnohí púšťajú…

Všetci sme už počuli o tom, že diéty nefungujú! No a čo? A kde v tom celom je otázka Ako schudnúť 5 kilo a nepribrať? Aj tak sa do nejakej pustíte. Lebo – čo ak? Čo ak to tentokrát zafunguje? Vyberajte opatrne a radšej sa poraďte. Niekoľkokrát sme tu priniesli aj rady Nely Sullens. Napríklad toto:

Prečo si myslíme, že sa dá výrazne schudnúť už za 14 dní? 

No lebo ľudom sa nechce nič robiť a chcú mať výsledky, rýchlo a bez námahy. A táto vlastnosť je silnejšia ako skutočnosť, ktorú vám nikto nechce povedať, lebo by vás odplašil.

Urobme experiment.  Čo si poviete, keď vám poradím: Vykop v lese štyri  jamy- každý deň počas štrnástich dní. Upeč si na ohni to, čo ulovíš. A ešte mi za túto radu zaplať 100 Eur. Smejete sa?

Idete do toho? Pošlem číslo účtu, vyskúšajte…

Tento úryvok je z článku s Nelou a celý ho nájdete tu: https://www.40plus.sk/nela-sullens-chcete-schudnut-za-14-dni-a-udrzat-si-vahu/.

Alebo si vypočujte rozhovor s Nelou, kde prirovnáva frázu Chcem schudnúť k stavu Chcem byť mokrá… Rozhovor si vypočulo viac ako 10 000 ľudí a verím, že ak si ho vypočujete aj vy, tak nastúpite správnu cestu. A na konci bude aj vysnívaná postava

Máte radi sladké a bojíte sa, že priberiete? 

Kedysi som priberala aj zo vzduchu. Veru áno, proste som nevedela ako naše telo funguje a sabotovala som sama seba.

Ako jesť sladkosti a nepriberať na váhe?

1. Nezakazovať si sladké ak ho máš rád, lebo sa vytvára v podvedomí pocit limitácie a to automaticky spôsobí, že na iné nebudeš ani myslieť. Presne takto dochádza k prejedaniu a straty kontroly a zlyhania. Možno to aj poznáš…

2. Vyčleň si počas dňa alebo týždňa čas, keď si sladkosť vedome vychutnáš. Ješ ju pomaly a nerobíš pri tom iné činnosti, ako pozeranie televízie alebo práca za počítačom. Skôr odporúčam pri kávičke alebo počas prestávky. Keď máš viac šálok kávy, tak si sladkosť vyčleň len s jednou.

3. Taktiež si dopredu naplánuj množstvo, adekvátne k tvojim cieľom. Teda akú sladkosť zješ a tiež sa vedome rozhodneš, že to je to čo si vychutnáš. A/Ale tam aj skončíš.

Celý článok o sladkostiach od Nely Sullens nájdete tu: https://www.40plus.sk/jest-sladkosti-a-nepriberat-na-vahe/

Obľúbené sú bielkovinové diéty…

Viete, že vám bielkoviny (v nadmernom množstve) škodia? Vypočujte si rozhovor s odborníčkou aj priamo tu… Otázky okolo bielkovinovej diéty nájdete na konci rozhovoru, ale oplatí sa vypočuť celý rozhovor. 

Každý z nás je iný a každý máme inú kostru…

Ak poznáte a sledujete Vlada Zlatoša, tak viete, že je to odborník a má prax. Venuje sa ľuďom a zdravému životnému štýlu už roky. Zobrala som si ho pred časom na slovíčko a pýtala som sa ho aj:

Čo odporúčaš ženám ale aj mužom okolo 40ky? Predsa len hormóny robia svoje. Ako sa hýbať a stravovať tak, aby sme podporili zdravie a udržali si pevné telá? A ešte v kombinácii s časom, ktorý skoro nikto nemá…?

Verím, že vám tieto tipy pomôžu vybrať sa na cestu, ktorá nikdy nemôže trvať 14 dní. Ale veď načo aj? Rok 2021 má ešte dosť dní…
Martina Valachová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová