fbpx
jesť sladkosti a nepriberať na váhe

Jesť sladkosti a nepriberať na váhe

Ja jem sladkosti každý deň a teším sa tomu, lebo sladkosti milujem.

Kedysi som si myslela, že keď treba udržať líniu alebo chudnúť, tak sladkosti sú najväčší ZLODUCH a musia byť vynechané úplne až ZAKÁZANÉ.

Ako jesť sladkosti a nepriberať na váhe

Možno patríš k tým, čo sa ich boja, ako ja kedysi, keď som nemala ešte vedomosti, prax a hlavne som nemala odskúšané na sebe a na klientoch, že opak je pravdou.

Čo???? Ako je to možné, veď to je úplne nemožné. Či?

Ak má niekto vyslovene alergiu alebo senzitivitu na cukor alebo inú diagnózu, prečo sladkosti treba vynechať, tak určite je to iná situácia. A potom nie je o čom diskutovať. Ale pre bežnú ženu alebo muža, ktorý chce byť fit, vo forme, nie je dôvod, aby sa sladkosti úplne vynechali.

Avšak má to jeden HÁČIK

Je potrebné dodržať určité pravidlá a potom si môžete sladkosti bez výčitiek vychutnať aj každý deň. Tak ako ja. A pozor. Nie je to preto, že mám dobrú genetiku. Lebo NEMÁM. Kedysi som priberala aj zo vzduchu. Veru áno, proste som nevedela ako naše telo funguje a sabotovala som sama seba.

Chcete vedieť ako je to možné? Ako jesť sladkosti a nepriberať na váhe?

1. Nezakazovať si sladké ak ho máš rád, lebo sa vytvára v podvedomí pocit limitácie a to automaticky spôsobí, že na iné nebudeš ani myslieť. Presne takto dochádza k prejedaniu a straty kontroly a zlyhania. Možno to aj poznáš…

2. Vyčleň si počas dňa alebo týždňa čas, keď si sladkosť vedome vychutnáš. Ješ ju pomaly a nerobíš pri tom iné činnosti, ako pozeranie televízie alebo práca za počítačom. Skôr odporúčam pri kávičke alebo počas prestávky. Keď máš viac šálok kávy, tak si sladkosť vyčleň len s jednou.

3. Taktiež si dopredu naplánuj množstvo, adekvátne k tvojim cieľom. Teda akú sladkosť zješ a tiež sa vedome rozhodneš, že to je to čo si vychutnáš. A/Ale tam aj skončíš.

Aké sladkosti jesť, ako si začleniť nové návyky, aj o tom je moja 21 dňová výzva, ktorá práve prebieha. Zapoj sa tu. VÝZVA

Nela Sullens

Autorka je lektorka, výživová poradkyňa a trénerka

Mohlo by vás zaujímať:

ZMENA TERMÍNU Víkendový Reštart Tela a Mysle | Wellness Hotel Kontakt

 

Mohlo by vás zaujímať