fbpx

Hovorí sa, že muž nemusí podvádzať ženu…

Hovorí sa, že muž nemusí podvádzať ženu, pretože v každej žene sa skrývajú ďalšie štyri.

Ženské hormóny a ako prežiť PMS

Je to pravda, pretože narozdiel od mužov, ktorých dominantný hormón je testosterón, má žena každý týždeň iný, dominantný hormón. Môže za to jej rozdielna pohlavná sústava.

Ženské hormóny a ako prežiť PMS?

Ako sa zorientovať v probematike hormónov a vplyvu stravy na ženské telo v 4 cykloch? Na konci článku nájdete pozvánku na online workshop. Tento úvodný workshop vedený Silviou Halušicovou je grátis. Je určený pre všetky ženy (ale aj mužov), ktorí chcú skoncovať s problémami, ktoré im 4 x do mesiaca prináša kolísanie hormónov v ženskom tele…

Týždeň 1: testosterón

Rachel skončili “jej dni” a začal sa jej vyplavovať testosterón. O nič nejde, len jedno z jej vajíčok sa pripravuje na uvoľnenie do obehu. Na to potrebuje silu. Zvyšujúci testosterón spôsobuje, že Rachel je fyzicky silná, dokáže myslieť racionálne a technicky. Je priebojná. Tento týždeň najlepšie rozumie mužskému svetu.

Týždeň 2: estrogén

Príroda urobí všetko pre to, aby žena priviedla na svet potomka. Nič iné ju vlastne ani nezaujíma. Stúpajúci estrogén spôsobuje, že sa nám mení chôdza, hlas, naša vôňa a naša pokožka. Estrogén dokonac spôsobuje, že naše komunikačné schopnosti sú na absolútnom vrchole. Čo tým príroda mieni? Nepáčiš sa mu? Ukecaj ho.

Týždeň 3: progesterón

Zábava sa skončila, príroda nás už nepotrebuje. Estrogén klesá a príroda nás vydáva napospas “divokej žene”. Teraz potrebuje progesterón, ktorý vyrába podstielku v maternici pre oplodnené vajíčka – príroda si aspoň myslí, že je oplodnené. Niektorým z nás sa začnú diať prudké zmeny nálad a energetické výkyvy, voláme to PMS.

Našťastie, existujú potraviny a minerály, ktoré nás dokážu ukľudniť a pripraviť pôdu pre naše hormóny tak, aby sa produkovali v správnych množstvách. Ale klasická káva s koláčom, po ktorých siahame, keď je nám najhoršie, nie je ani zďaleka tou najlepšou kombináciou.

Týždeň 4: Hormóny v mínuse alebo ženské hormóny a ako prežiť PMS

Na toto sa skoro žiadna žena neteší, väčšina ale ani nemá dôvod. Bolesti hlavy, únava a kŕče, to pozná veľmi veľa žien. Tieto symptómy vieme zahnať stravou, ktorú potrebujeme mierne upraviť týždeň pred našimi dňami. Mám to odskúšané na vlastnej koži a tým, ktorí sa prihlásite 26.10. 2020 od 18:30 na ZOOM, to prezradím tiež. Teším sa na vás, pa.

https://us02web.zoom.us/j/83616873810?pwd=eHlhRjRJa3Z2eUdQUlppTTUrcnZXZz09

Meeting ID: 836 1687 3810
Passcode: Beelong

Silvia Halušicová

VIDEOPOZVÁNKA

Ja tam budem!
Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať…

Kríza stredného veku? Znovuobjavujte seba!

Mohlo by vás zaujímať