Je zelerová šťava zázrak? Po neúspešnej liečbe liekmi som si povedala, že skúsim čokoľvek…

Zelerová štava na detox štítnej žľazyJe zelerová šťava zázrak?

 Už pár rokov sa trápim so štítnou žľazou a pokašlaným lymfatickým systémom… ani si neviete predstaviť, čo všetko som už odskúšala, no nič nezabralo. Začalo to ešte v roku 2010, kedy bola moja štítna žľaza ako výkonná kórejská fabrika.

Proste šliapala na 300 %, čo bol problém, a vtedy som schudla cca 10 kg. Niežeby som sa sťažovala, postavička bola jak lusk, problém bol s neustálym búšením srdca, únavou, nervozitou v nohách a absolútne nič som nevládala. Bola som taká „vyhrkaná“ kostrička, ako z rozprávky Coco – nie taká zmaľovaná a neviem po španielsky (zatiaľ). Takže, keď to mám povedať jednou vetou, bola som super kosť, no prd z toho, lebo stále unavená, niečo na štýl Šípkovej Ruženky, ktorú nikto nepobozká, tak len spí a tečie jej slina z otvorených úst.

Po neúspešnej liečbe liekmi som si povedala, že skúsim čokoľvek…

Takže masáže, veľa vody, čaje, akupunktúra (ozaj drahý špás), liečitelia (odporúčam, je to sranda, minimálne vám popraskajú krky fajne)… nič nepomohlo. Až raz som sa dostala cez dobrú priateľku k jednej šamanke, ktorá sa venovala tradičnému havajskému liečeniu. Ale tradičnému, nie tomu vynovenému, s čarovnou formulku „milujem ťa, odpúšťam ti a neviem, čo bolo to tretie…“, lebo to veru tradičné nie je, to je už také decentne dokreslené.

No a táto super ženská mi povedala in ingliš ofkors: „Moja zlatá, ty vysaď všetky lieky, lebo ťa len zacyklujú a vysaď lepok!“… Nuž, vysadiť lepok, keď milujete starkine tvarohové koláče, biely voňavý chlebík s masielkom a podobné labužnosti, je veru masaker. Ale skúsila som a vyšlo to. Úspech bol nevídaný, po 2 týždňoch som mala výsledky v norme a bola som fit. Osem rokov bol proste kľud a všetko šliapalo, ako má. Jasné, že som k tomu nasadila aj rôzne druhy terapií, lebo predsa vieme, že každá choroba má základ niekde v psychike.

Problém nastal pred cca tromi rokmi.

Zrazu štítna prestávala pracovať, ja som začala priberať a šialene ma zavodňovalo. Údajne sa to môže stať PO LIEČBE, lebo lieky spomalia štítnu pri hyperfunkcii (zvýšenej činnosti) tak, že je z nej nakoniec hypofunkcia (znížená činnosť). Paráda, však? Predstavte si, že večer nohavice zapnete a ráno nie. Takže som bola „opačná“. Ráno som vážila aj o dve kilá viac ako večer. Vtedy som múdrymi výpočtami zistila, že ma zaleje aj 4-5 litrov vody do rána. Bola som ako bublinka. Do večera som sa zase „odcikala“ a ráno znovu to isté.

No, nie je to bohviečo na psychiku, oblečenie, topánky, a hlavne, celkom to aj bolí, keď máte pocit, že vám roztrhne pršteky.

V tomto dramatickom období sa mi do rúk dostala kniha od Athonyho Williama, ktorý sa považuje za medicínske médium. Či je, alebo nie je, neviem. No knihu som prečítala, informácie overila a celkom to dávalo zmysel. „A tak som si povedala: SKÚSIM.“

Tak tu je pár informácií z môjho pokusu s zelerovou šťavou:

  1. Pán médium odporúča piť zelerovú šťavu každé ráno nalačno, cca 450 ml, potom 30 minút nič nepapať – kúpiť u nás stonkový zeler je celkom sranda, nie vždy ho majú, stojí od 0,60 € (v akcii, kvalita „hnojová“) až po 2 € za kus v bio-eko-raw kvalite. Odporúčam vždy hodiť na váhu, aj keď býva zväčša balený od 300 g, sú tam aj 500 g kúsky. Ja som 450 ml nevedela vypiť, nie je to práve najlepšia chuť, takže my sme si s manželom odšťavovali každé ráno a vypili na polovicu, každý cca 2 dcl.
  2. K tejto diétke treba ešte povedať, že je tam aj niekoľko zákazov, nesmie sa jesť: lepok, laktóza, bravčové mäso, vajíčka, sója… na viac si nepamätám. Keďže lepok nejem a laktóze sa musím vyhýbať, inak mi pracovníčky v banke gratulujú k tehotenstvu (áno, to sa mi skutočne stalo a na moju odpoveď, že ja nie som tehotná, povedala ona: „Ale siiiii“… nebola som), tak to problém nebol. Problém boli vajíčka a to bravčové mäso. Vajíčka ľúúúbim… tak, ale čo nespravíš pre svoje zdravie (a štíhle nenaliate nebravčové prsty).
  3. Tiež bolo treba na večer odšťavovať jednu uhorku a vypiť – toto je mňamka. Ale mne sa večer už nič nechce! Takže si buď odšťavte skôr, alebo buďte aktívne. Ja som nebola. Podarilo sa mi odšťaviť asi 4x za celý mesiac.

Je zelerová šťava zázrak?

Tak áno, dala som to so zelerovou šťavou celý mesiac.

To vajko som sem tam „nechtiac“ zjedla, raz asi aj bravčovinku… priznávam sa. Podstatou tohto celého je vyhladovať neposlušný EBV vírus, ktorý je usídlený v orgánoch a robí neplechu. Podľa majstra gúgla a medicínskeho média, je táto šťava zázrak a zlepší vám život vo všetkých oblastiach. Asi aj vo finančných, teda súdim podľa nadšenia všetkých amerických hviezd, ktoré zelero-mánii podľahli. No peniaze mi na účte teda nepribudli, ale zato zmenu som pocítila. Akú? Takúto:

  1. Trošken sa mi vyčistila pleť.
  2. Ráno som mala viac energie aj bez kávy.
  3. Po 3 dňoch to už bolo celkom chutné (okrem bio-eko-raw zeleru, ten je šialene zdravý a trpký).
  4. NAOZAJ – prestala som mať nafúknuté a guľaté brucho!!! – takže, odborne povedané, „odtehotnela“ som.
  5. NAOZAJ – ma prestalo zalievať. A toto je super vec, keď nemáte nohy ako slonica a prsty ako šúľance bez maku.

No, mesačná kúra je za mnou. S výsledkami som spokojná, zvlášť, keď som to sem-tam porušila. Neviem, či sa mi podarilo moju armádu EBV vírusov dostatočne vyhladovať, ale ak nie, skúsim to znovu o dva týždne, lebo teraz pijem ráno predsa Lipkavec-Bomba vec! Tak skúšajte a ak by vám počas tohto rituálu so zelerom pribudli aj nejaké peňeži na účet, dajte vedieť, kde som spravila chybu.

Eva Czermak

Autorka je blogerka a vedie rubriku #VYCHYTAVKY – na vlastnej koži odskúšané

Chcete nechať autorke odkaz? Urobte tak TU – KLIK

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Ako sa čo najdlhšie udržať v plnom zdraví?

Mohlo by vás zaujímať