Po 18 rokoch v korporácii som dala výpoveď a začala pracovať na seba. Tieto 3 kroky som musela urobiť…

Po 18 rokoch v korporácii som dala výpoveď a začala pracovať na seba. Tieto 3 kroky som musela urobiť…

Keď som pochopila, že potrebujem pracovnú zmenu, tento (1)fakt som prijala, (2)dala výpoveď a (3)začala pracovať na uskutočnení zmeny. Tieto 3 kroky som urobila JA. Nikto iný ich za mňa nemohol urobiť. Pretože každá zmena musí začať u nás.

Moje rozhodnutie nasledoval sebakoučovací plán na ďalší rok.

Cieľ

Rozhodla som sa stať sprievodkyňou Nordic Walkingu a prepájať to s mojou koučovacou praxou.

Realita

Vyhodnotila som vtedajší realistický stav. Napokon som sa registrovala na úrade práce.

Možnosti

Skúmala som trh a seba – spísala som si, čo viem a v čom sa potrebujem zdokonaliť.

Akcia

Naplánovala som si vzdelávacie školenia a požiadala o podnikateľský príspevok.

Toto bola moja sebakoučovacia cesta a zároveň ukážka metódy z anglického GROW (Goal – Reality – Option – When / Cieľ – Realita – Možnosti – Akcia).

Cesta k sebarozvoju prakticky aj duchovne – po 18 rokoch v korporácii som dala výpoveď

Mám za sebou 18 rokov v medzinárodnej korporácii. Rôzne pozície priniesli rôzne skúsenosti, za ktoré som nesmierne vďačná.  Pri práci prepájam praktické skúsenosti s teóriou. Vidím súvislosti z nadhľadu. A ich prepájaním dokážem prísť s riešením, ktoré funguje pre obidve strany. Popri práci som nezabúdala ani na seba. Dlhoročná práca na sebarozvoji  (meditácie, koučing, šport) sa pozitívne odzrkadlili na osobnom živote aj rozhodnutí podnikať. Práca na sebe, plus práca v korporácii mi dopomohla k nájdeniu toho správneho balansu v živote. Vedieť kedy ubrať a naopak, kedy zabrať, aby som ja aj moji najbližší boli v pohode.

A najlepšia škola?  Moje 2 dcéry.

Obe dokonale zrkadlia, kde mám priestor na zlepšenie a prečo mám počúvať svoju intuíciu.

Vďaka staršej dcére som sa dostala k numerológii, ktorá ma fascinovala od základnej školy. Je to nástroj, ktorý mi pomáha pri odhaľovaní skrytého potenciálu u klientov. Mladšia mi svojimi alergiami ukázala cestu k psychosomatike a jej vplyv na zdravie a cestu k alternatívnej medicíne. Nasávala som informácie a učila sa za pochodu. Nebrala som to ako prekážku, ale výzvu, ktorá ma v živote posunula v rámci osobného rozvoja o veľký krok vpred.

A ako ja hovorím: Zmena vždy začína uprataním vo vlastnej hlave.

Sebapoznanie je úžasná cesta, na ktorej nielenže poznáte seba, ale pochopíte druhých.

Ľubica Farkasová.

Dovoľte si byť tvorcami svojho života. Stretnite Ľubicu, ale aj Renatu a mňa…

Pripojte sa na naše podujatie už na budúci týždeň v Bratislave. Podujatie s názvom ODznova – Vstaň!

Prečo sa toľko ľudí cíti v mnohých firmách nespokojne, ale aj tak sa boja vykročiť?

 Je to väčšinou práve tá istota príjmu… Zmena môže byť boľavá, ale aj krásna. Ísť do toho? Zväčša ľudia idú, pokračujú v tom čo robia, aj keď sú nešťastní. A dávajú si predsavzatia, že RAZ. Raz to zmenia. O rok. Od nového roka… Po lete. Po dovolenke. AleLebo niekde vzadu v hlave či srdci cítia, že by to chceli inak. Ale ako na to?

Presne na tieto otázky budeme hľadať odpovede na prvom moderovanom podujatí v Bratislave – Odznova – vstaň

Nebudeme vás nahovárať, aby ste dali výpoveď bez rozmyslu. Budeme vás inšpirovať dvomi príbehmi žien, ktoré z korporácie odišli.

Prvou je Lubica(autorka článku vyššie). Hypotéku nemala, ale strach vykročiť bol veľký. Neverila si. V jej povahe a temperamente nie je extrovertné správanie. Ale vyšla na tú cestu. – cestu živnostníčky a zároveň vedie aj Lift up academy.

Vyťahuje z ľudí ich talenty, aby aj oni mohli vstať a robiť to, čo milujú. Odkrýva a vidí v človeku to, čo oni sami nevidia. Častokrát s jej vedením to nie je o malých krokoch, ale doslova o kvantových skokoch vpred. Ľubka Farkasová – ako kouč pre osobný rast a rozvoj ľudského potenciálu

Ďalšiou inšpiratívnou dámou je Renáta Krchňavá (článok sme publikovali nedávno – tu). Má tri deti. Ale vykročila a prinesie svoj vlastný príbeh o tom, čo ju pomklo a kde hľadá inšpiráciu, motiváciu. A kam sa podel strach z budúcnosti. A bol? Prípadne je? A prečo dala výpoveď v Big4, odmieta niekoľkotisícové pracovné ponuky v korporátoch a rozhodla sa ísť cestou „neistoty“, od nuly.

Renata sa vďaka tradičnej čínskej medicíne (a najmä jej špecifickému stravovaniu podľa 5 elementov),  vyliečila z „neliečiteľných“ ochorení, vyštudovala TČM a dnes aj prostredníctvom nej pomáha iným ľuďom vyzdravieť a žiť autentický a slobodný život. Renáta Krchňavá – life koučka, terapeutka tradičnej čínskej medicíny, výživová poradkyňa, blogerka a nevyliečiteľná optimistka nabitá kvantom energie a nadšenia aj vo svojej 36-tke.

Pýtať sa budem nielen ja, ale bude priestor aj na vaše otázky. A keďže je to termín na Luciu, budeme vymetať. Nie však kúty v pube LOZANO, ale budeme vymetať kúty v nás. Upratovať. A strachy na konci večera spálime. A to doslovne…

Zaujalo vás to?  Lístky sú za symbolické vstupné 9,90€ na pokrytie nákladov.

Budeme v pube LOZANO vedľa Drevony v Rači, kde sa dá ľahko zaparkovať. V LOZANO majú pec na dokonalú pizzu a aj iné dobroty. A budete si môcť dopriať aj nápoje, aké si sami vyberiete. Konzumné nie je v cene, ale reštaurácia LOZANO má ceny veľmi primerané. Povedala by som predinflačné.

Prídete?

Kapacita je obmedzená priestormi pubu LOZANO.

Ak by toto podujatie mohlo pomôcť niekomu z vášho okolia, zoberte ho so sebou, pošlite mu link na lístky.

Martina Valachová, publicistka a moderátorka podcastu ODznova v spolupráci s Lubicou Farkasovou a Renata Krchňavou

Mohlo by vás zaujímať