Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov, alergií, chronického únavového syndrómu

Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov, alergií, intolerancií, chronického únavového syndrómu či popôrodnej depresie…

Keď vojdete na stránku Renáty Krchňavej, dozviete sa aj to, že sa vyliečila z údajne neliečiteľných a doživotných chorôb. Čo sa v živote Renaty muselo stať a zmeniť, aby mohla napísať tak odvážnu vetu?

Renata hovorí: 

Vždy sa pousmejem nad slovami doktorov, že sa stal zázrak.

Zázrak sa stáva v mojich kruhoch pomaly pravidlom a predmetom vtipov. Žiadny zázrak – ale zdravý sedliacky rozum! Princípy, ktoré ľudia vedeli už po tisícročia, ale z dnešnej modernej doby akosi vymizli. Návrat k prírode a ku svojej podstate – v tom sa ukrýva to „tajomstvo“.

Som človek, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva a nezmieri sa s tým, že sa niečo nedá.

Že choroba je neliečiteľná a „mám sa s ňou naučiť žiť čo najkvalitnejšie“, rozumej s liekmi, ktoré občas fungujú a občas nie. To pre mňa nie je odpoveď! Som otvorená, úprimná a neúnavná hľadačka „pravdy“, a tak sa dozviem aj veci, o ktorých sa bežne nehovorí alebo nevie. Moja húževnatosť, odhodlanie, vytrvalosť a zvedavosť ma vedú cestou hľadania riešení, ktoré fungujú.

Kedysi to ale vyzeralo úplne inak…

Ešte 10 rokov dozadu som sa cítila strašne. Bola som typická perfekcionistická žena neustále prekračujúca svoje hranice v honbe za domnelou dokonalosťou. Dobré dievčatko, ktoré robí všetko „tak ako sa má“ pekne podľa spoločnosťou predpísanej schémy a nedovolí si byť autentická a slobodná bez posudkov. Zúfalo sa snažiaca mať veci pod kontrolou a úzkostlivá zo situácií, ktoré nejdú podľa očakávaných predstáv a plánov. S vysokými nárokmi na seba i okolie som s ničím nebola dostatočne spokojná. Navonok však označovaná ako veľmi úspešná, mladá, inteligentná, vzdelaná, dobre zarábajúca, sebestačná a pohľadná žena s podobným mužom po svojom boku, ktorá „má všetko“ a predsa nie je šťastná.

Nevďačnica!?

Vtedy som to ešte nevedela, ale podobné myšlienkové vzorce a postoje sa často prejavujú vo fyzickej rovine ako tráviace, črevné, imuno-alergologické, kožné, migrenózne či psychické ochorenia. Ja som nebola výnimkou. Najviac ma trápil atopický ekzém, ktorý sa po prvom pôrode extrémne zhoršil. Až tak, že ma kvôli jeho rozsahu a zápalom chceli hospitalizovať a podávať kortikoidy priamo do žíl, čo som samozrejme odmietala ako dojčiaca mama.

Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov
Zdroj foto: Blog Renaty Krchňavej

Navyše kortikoidné mastičky mi v minulosti nijako významne nepomohli, skôr naopak. Prakticky nikdy som nemala bezekzémový stav. Kto z vás mal ekzém, vie, o čom hovorím – vonku dlhé zahaľujúce oblečenie kvôli fľakom po tele, make-up, 30-minútové šúpanie tváre pred vyjdením z domu. Estetická stránka ekzému je však nič v porovnaní so životným diskomfortom. To úporné svrbenie tretiny tela, ktoré mi bránilo spať, športovať (kvôli poteniu), nútilo ma doma nosiť krátky rukáv či mať maximálne 19 stupňov v izbe, keďže teplo zhoršuje svrbenie a suchosť. A tak mi neustále bola zima.

Okrem ekzému mi počas rokov pribúdali aj rôzne alergie a tiež mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu údajne doživotného typu. Mala som sledovať, po ktorých jedlách sa mi stav zhoršuje, ale vôbec na nič som ani po mesiacoch neprišla. Neustále sledovanie jedla a strach, ktorá potravina je „tá zlá“, spôsobili, že som už nevedela, čo mám jesť a svoj jedálniček som extrémne zúžila. Aj tak to vôbec nepomohlo. 

Žila som život plný obmedzení.

„Mala som chuť vyskočiť zo svojej kože. Aj zo svojho života…“ Hovorí Renata.  Namiesto toho sa na jej stránke dozviete: „Vyliečila som sa z údajne „neliečiteľných a doživotných“ ekzémov…“

Čo sa v živote Renaty stalo, že dnes je zdravá a žije bez obmedzení?

Renata píše: Dnes, ako LCTC certifikovaná life koučka a terapeutka tradičnej čínskej medicíny, vďaka mojim skúsenostiam a mnohoročnému štúdiu, pomáham ženám a deťom vyzdravieť, aby mohli žiť spokojný, slobodný a autentický život. Aby maminky mohli žiariť a byť tak vzorom a inšpiráciou pre svoje deti a okolie.“

Aj o tom sa budeme rozprávať na našom motivačnom večere ODznova-vstaň! spolu s Lift-up Academy už teraz na Luciu.

Stretneme sa v Bratislave v Rači v pube Lozano 13.12.2023 od 18:30 do 20:30. Spolu s ďalšou dámou, Ľubkou Farkašovou sa môžete stať súčasťou moderovaného večera a dozvedieť sa, ako sa obe dámy zbavili toho, čo ich v živote obmedzovalo. To, čo ich spája je fakt, že obe odišli z dobre platených miest v korporácii a plnia si svoje sny.

Zaujíma vás to? Pridajte sa…

Vstupné na naše podujatie je symbolické – 9, 90€ – lístky sú dostupné tu: LINK NA LÍSTKY – KLIK

Stretnutie je vhodné aj ako networking a čas pre seba.

Stretnete tu dobre naladených ľudí a cez prestávku si budete môcť vymeniť kontakty. Alebo zakúpiť dobré knihy, pretože budeme mať aj pultík s knihami od autorov, ktorým sa zmenil život a ich postoje v rôznych oblastiach. Pridáte sa? V pube LOZANO aj dobre varia… (konzumné nie je v cene lístku )

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať