fbpx

Ohnuté a zmanipulované čísla nás ničia. A úradníci, ktorí to majú na svedomí, si hladkajú svoje bruchá!

Ohnuté a zmanipulované čísla nás ničia. A úradníci, ktorí to majú na svedomí si hladkajú svoje bruchá!

Sme vydaní napospas svojvôli úradníkov! Klamú nás. Aj pre TOTO by sme sa mohli všetci spojiť!

Kým na káve či pive alebo pri jazere hromžíme na niektoré opatrenia, ktoré nám nedávajú zmysel, verejne sme väčšinou ticho, pretože nik nechce riskovať, že sa dostane do nemilosti priateľov a okolia, za nevôľu podriaďovať sa (niektorým) opatreniam. Veď predsa ide o smrteľnú chorobu a politici robia VŠETKO, aby nás zachránili.

Robia to V DOBROM. Veď, ako inak…

Ono sa nám, ale priatelia, akosi menia pravidlá. A menia sa na základe svojvôle.

Otázka je či a dokedy to budeme akceptovať. A teda či si to vôbec všimneme. A keď si to všimneme, tak či budeme mať silu verejne to aj prehlásiť a stáť si za svojim názorom bez strachu z ukameňovania.

Veľmi ma zaujal článok v týždenníku TREND*, na ktorý ma upozornil člen našej messengerovej skupinky, o ktorej som písala nedávno v mojom článku o Falošných výhodách pre očkovaných.

Na moje prekvapenie je článok v TRENDe odomknutý pre všetkých. Klobúk dole, pretože sa mi javí, že TREND ide cestou snahy poctivejšieho a vyváženejšieho informovania, ako väčšina mainstreamu. A aspoň z času na čas tam človek zaňuchá snahu o INFORMOVANIE. A nie o PROPAGANDOVANIE.

Idem k meritu veci…

Oni nás, vyzerá to, naozaj klamú. A robia si s dátami, čo chcú.

Z Trendu citujem:

„Analytici varujú, že covid automat nie je dobre nastavený, lebo prevzal zo starého automatu prísne hranice a ešte ich aj sprísnil. Tiež upozorňujú, že v praxi sa môže bežne objaviť pár pozitívnych prípadov, no nie infekčných, ale infikovaných v malom okrese.

Je vraj predpoklad, že v ďalších týždňoch budú takéto prípady pribúdať. Naša krajina sa začne akousi hrou štátu nenápadne opäť sfarbovať, ak zodpovední neopravia to, čo vedome či nevedome pokazili.“

Koniec citácie.

Je teda zrejmé, že máme zle nastavené pravidlá a ich prehodnocovanie.

Niektorým tieto pravidlá siahajú na živobytie. Nič sa ale nedeje. Medzitým beží boj medzi očkovanými a neočkovanými. Je to už otvorená vojna. Internety sú najnovšie plné horaliek v odpadkovom koši alebo v nákupnom košíku. A medzitým sa nám uťahuje slučka, o ktorej sme si mysleli, že je v záujme dobra a v záujme riešenia pandémie. A záchrany životov.

A ono nie, priatelia. Ono je to pravdepodobne celé inak. Prebieha tu TESTOVANIE národa. Koľko vydržíme. A či alebo kedy si to vôbec všimneme…

Všimneme si to vôbec? A keď áno, tak čo urobíme? Napíšeme list? Pôjdeme demonštrovať?

Demonštrovať sa u nás prakticky nedá.

Na každú demonštráciu totiž prídu aj zelené vlajky a je to vybavené. Takže toto nám odpadá.Napíšeme list či petíciu? Aj to je zbytočné, pretože si to nikto nevšimne. Nikto z kompetentných. Oni si totiž už dlhší čas robia čo chcú a nikto im v tom prakticky nebráni. A keď na to niekto upozorní, tak je rovno hodený do vreca s nálepkou antivaxer alebo dezolát. Lebo väčšinou sa ozve niekto, kto ešte nie je zaočkovaný… Prečo? No lebo tí zaočkovaní jednoducho na margo pravidiel akosi čušia. Oni sa zaočkovali, a jediné, čo namietajú, že za všetko môžu alebo budú výhľadovo môcť antivaxeri. Bodka…

Už dlhšie si nehovoríme medzi sebou skutočnú pravdu.

Už dlhšie sme v táboroch a bojujeme proti sebe. Jedinou cestou ale je, SPOJIŤ sa. Spojiť sa v rozumnosti a rozume. Nepozerať, že kto hovorí, ale čo hovorí. (Túto múdru vetu mám od môjho kolegu. Díky Jožko.)

Všimli ste si napríklad, čo sa stalo v júni? Ani ja som si to nevšimla a našla som to opäť v článku TRENDu.

„Naposledy sa v júni stalo, že Slovensko bolo označené ako červená, teda vysokoriziková krajina, pretože Úrad verejného zdravotníctva posielal nesprávne dáta pre Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Dnes sme pre zmenu s 87 prípadmi za 7 dní na milióny obyvateľov z PCR testov treťou najlepšou krajinou v Európe. Lepšie sú podľa analytikov už len Maďarsko a Poľsko. Ale raketovou rýchlosťou letíme do červenej, alebo nedajbože do fialovej… Napriek stabilne nízkym číslam s malým rastom.“

Koniec citácie.

Toto je podľa mňa škandál!

Keď sa totiž niečo zafarbilo (alebo zafarbí) na červeno, tak nejde o omaľovánku. Je to zmena možností PODNIKAŤ a zmena možností využívať služby. Nastupujú reštrikcie. Zrazu potrebujete test tam, kde inak potrebný nebol. A musíte siahnuť do peňaženky. Alebo podnikateľ nemôže zrazu pustiť toľko ľudí do prevádzky. Cítite ten dopad? Týka sa nás všetkých…

Ohnuté a zmanipulované čísla nás ničia. A úradníci, ktorí to majú na svedomí si hladkajú svoje bruchá, pretože plat im beží. A ešte si pripadajú s tým štempľom aj vysoko dôležití. A keby len to. Oni si dokonca pripadajú ako naši záchranári.

Jediná cesta, preto je, spojiť sa. To nie je klišé.

Možno nás má korona naučiť spájaniu. Bojovanie medzi sebou nás nikam nedovedie.

Bez otvorenej komunikácie sa nikam nedostaneme.

Je mi jasné, že väčšina je už unavená. Už tie správy ani nesledujeme poriadne.

Ale chcem povedať, že prichádza školský rok. Viete si predstaviť, že kvôli zle nastaveným pravidlám a prepočtom nepôjdu deti do školy? A budú doma? A to sa stane veľmi ľahko a rýchlo. Je to zrejmé už teraz. A nebude vám vadiť, že deti budú doma nie kvôli ohrozeniu na živote, ale kvôli tomu, že úradníci niečo zle zrátajú? Prečo by mali zle vyrátať? No lebo evidentne v zlom rátaní majú prax a my im to DOVOĽUJEME!

Už dlho vyzývam k spájaniu. Neviem, ako to mám fyzicky urobiť. Ale možno aj tento môj článok pomôže. Možno precitne zopár ďalších ľudí a niečo vymyslíme spolu.

Takto to už totiž ďalej nepôjde…

Doplatíme na to všetci.

Martina Valachová

*Citácie TREND

Podporte nás…

Online Magazín 40plus je nezávislý magazín, určený pre ľudí v najlepších rokoch…

Mohlo by vás zaujímať