Aj FALOŠNÉ výhody pre OČKOVANÝCH môžu priniesť na Slovensko skutočnú a reálnu TRETIU vlnu

Výhody pre očkovaných na SlovenskuAj FALOŠNÉ výhody pre OČKOVANÝCH môžu priniesť na Slovensko skutočnú a reálnu TRETIU vlnu

Keď je niečo falošné, ľahko sa na to príde. Faloš je v podstate klamstvo. No a my sme si za posledný rok a pol zvykli, že faloš je dobrá, keď vyhovuje nášmu postoju a názorovému prúdu v hlave.

Dovolím si tvrdiť, že je to náš hrob. A vysvetlím prečo…

Stojíme už niekoľko mesiacov na bojisku. Jedna strana ukazuje prstom na druhú. Neočkovanci sú kotleby alebo fašisti. V každom prípade sú to hlavne dezoláti, hlupáci, spodina.

Ja poznám ľudí, ktorí sú vzdelaní a v živote veľa dosiahli, a predstavte si, nie sú fašisti ani tupci. Oni iba nie sú zaočkovaní. To je celé. Nič viac a nič menej.

Poznám ľudí, ktorí veľa dosiahli. Sú vzdelaní. Sú presvedčení, že tým, že sa dali zaočkovať, chránia seba aj okolie. Nič zlé nerobia. Dali sa zaočkovať, lebo veria, že vakcína je jediné riešenie. Alebo sa dali zaočkovať, lebo chceli mať pokoj a chceli cestovať. Bodka.

To, čo nás všetkých spája, je fakt, že ak prežijeme, budeme tu naďalej spolu žiť.

Budeme sa pozerať vzájomne do očí. A ja si želám, aby sme sa už vykašľali na propagandu a pozreli sa na to, čo môžeme reálne urobiť.

Zaujala ma správa CDC, ktorú priniesol aj NY Times. Takže žiaden HOAX. V správe sa, okrem iného, k Delte píše aj toto:

Podľa interného dokumentu kolujúceho v CDC, je Delta podstatne nákazlivejšia a je väčšia pravdepodobnosť, že vakcíny nebudú fungovať (* je pravdepodobné, že prelomia ochranu ktorú poskytuje očkovacia látka a povedie k závažnejšiemu priebehu ochorenia – pozrite vysvetlivky k prekladu a originál dole pod článkom), ako u ktoréhokoľvek iného variantu vírusu.

Riaditeľka CDC, Dr. Rochelle P. Walensky, v utorok potvrdila, že v prípade Delta variantu prenášajú očkovaní v nose a hrdle rovnaké množstvo vírusu ako neočkovaní a môžu ho roznášať rovnako ako neočkovaní.

Interný dokument uvádza širší a pochmúrnejší pohľad na variant.

Celú správu nájdete tu: NY Times

Nadpis tohto môjho článku znie takto: Aj FALOŠNÉ výhody pre OČKOVANÝCH môžu priniesť na Slovensko skutočnú a reálnu TRETIU vlnu

Tak poďme na tie falošné výhody.

Ak je pravda, čo CDC uvádza, tak na jeseň bude na Slovensku naozaj peklo. Lebo očkovaní dostali totálne falošnú výhodu, že nemusia ísť po návrate zo zahraničia na test. Môžu voľne cestovať. Keď sa nič nezmenilo, a mám správnu informáciu, tak dokonca aj z čiernych krajín môžu pricestovať a nemusia ísť do karantény (nariadenia sa menia, tak keď sa toto medzičasom zmenilo, ospravedlňujem sa…)

Falošná výhoda pre očkovaných je, podľa mňa, smrteľný hriech pandemickej komisie, politikov, ale rovnako aj nás všetkých. Je hriech nepostaviť sa a nepovedať HALÓ. Aj keď som očkovaný, tak vidím tu riziko. A to riziko je veľké. Veľmi veľké. Môžem to priniesť a roznášať.

Potom tu máme ďalšiu falošnú výhodu. Je pápežská. Je až neuveriteľné, ako môže Slovač zničiť krásu posolstva návštevy hlavy katolíckej cirkvi. Z niečoho pozitívneho urobiť rozdeľujúcu udalosť. Len preto, aby sa dali veriaci zaočkovať… Budiž. A potom môžu ísť na podujatie, ktoré bude mať výnimku ohľadne počtu osôb. Bude to hromadný test, ako to celé funguje.

Nechcem byť nechutná, ale možno pôjde o dokonanie dôchodkovej reformy, ktorú začala prvá a druhá vlna aj tým, že lekári (väčšina), jednoducho, pacientov NELIEČILI. Chorí nemali informácie. Nemal každý šťastie na lekárku, akou je napríklad Etela Janeková, ktorá každého jedného pacienta s Covidom vyšetrila a nasadila liečbu. Ani jeden pacient jej nezomrel, a to má na karte aj ľudí, ktorí majú vysoký vek a prežili aj holokaust…

Falošná výhoda je aj diplomatický pas…

Neviem či ste si všimli výnimky z karantény po návrate na Slovensko, ktoré máme v platnosti (TU – písmeno K). Teda, že napríklad diplomat (poslanci, ministri, atď… ľudia s diplomatickým pasom), môžu chodiť hore-dole a nemusia byť v karanténe. To je ten vírus inteligentný? Má umelú inteligenciu? Podľa mňa je to iba ukážka nadradenosti, pýchy, a samozrejme, falošnej výhody. Diplomatický pas je sloboda – takto by sa mala nazvať kampaň a bola by skutočná a pravdivá. Písala som o tom TU

Stretnutie s pápežom bude veľký test…

Na stretnutie pôjdu z veľkej časti aj seniori. Ak je pravda, čo píše CDC, môže sa stretnutie s pápežom zmeniť na spúšťač nakazenia a možno aj zomierania. A teda ďalšej fázy „dôchodkovej reformy“. Potom, samozrejme, bude ťažké hovoriť, že je to kvôli nezaočkovaným. Falošná výhoda – resp. falošná výnimka, sa môže stať osudnou.

Priatelia, dajme si už dole tie boxerské rukavice a stanovme si vlastné pravidlá. Faloš dajme nabok. Politikom sa podarilo rozdeliť nás tak, že niekedy mám pocit, že je tu už rozbuška vojny. Spojme sa v múdrosti. V jednoduchej múdrosti sedliackeho rozumu.

Nepozerajme na seba cez vakcínu. Pozerajme na SEBA a DEJE z uhla ich správnosti.

Je správne dať falošnú výhodu a ohrozovať verejné zdravie? NIE. Nie je to správne. Preto, ak som zaočkovaný a prídem zo zahraničia, pôjdem sa dať otestovať. Lebo riziko je vysoké…

Mám doma mamu a otca a chcú ísť na stretnutie s pápežom? Sú moji rodičia zaočkovaní? Dobre. Tak požiadam mamu a otca, aby po návšteve išli po 5 dňoch na testovanie a dovtedy ostali v karanténe. Prinesiem im jedlo a pitie. Vysvetlím im, že v médiách ide reklama, ktorá je v podstate falošná.

Takto by mala vyzerať zodpovednosť a čistá láska. Otvoriť oči a priznať si, že falošné výhody môžu priniesť skutočné a reálne umieranie.

Dodržiavať opatrenia je potrebné. Sama som za.

Už druhý rok som nešla k moru. Je to aj preto, že minulý rok som mala veľa práce s mojou knihou, ktorú som vydala, a tento rok mi dala vláda falošnú nevýhodu karantény, lebo nie som zaočkovaná. Tak som teda v Senci a čas trávim prácou, prípadne na člne. Má to aj výhodu, lebo také pekné ruky ako z veslovania, som jakživ nemala. A zasiahlo to aj pevnosť celého tela… Budovanie zdravia a imunity je dôležité. Najmä v čase pandémie.

Dodržiavam teda všetko, čo by skutočne mohlo roznášať vírus.

Ak by sme všetci, tak ako to býva v kostole, pokľakli, podali si ruky (symbolicky) a dohodli sa, že chceme, aby pokoj a bratská láska zavládli medzi nami, tak túto pandémiu vyhráme. Pretože súdržnosť je nádej. Súdržnosť a láska sú sloboda. Je to veľká a cenná alternatíva.

Len by sme sa museli chcieť zmieriť s tým, že sme rozdelení. Museli by sme sa chcieť prestať osočovať.

A teraz to zhrniem a trošku možno odbočím k náčelníkovi indiánskeho kmeňa.

Na stránke, resp. v skupine Kataríny Runy, som sa dočítala, že k aktuálnej situácii sa pred pár dňami vyjadril aj náčelník indiánskeho kmeňa Hopi – Biely orol. Neviem, kto je Hopi – Biely Orol, ale vyzerá, že je to múdry človek! Píše:

„Moment, v ktorom ľudstvo momentálne žije, môže byť považovaný za dvere alebo dieru. Rozhodnutie spadnúť do diery alebo prejsť dverami je na vás. Ak budete konzumovať informácie 24 hodín z 24, s negatívnou energiou, neustále nervózni, pesimistickí, spadnete do tejto diery.

Ak však využijete príležitosť pozrieť sa na seba, prehodnotiť život a smrť, starať sa o seba a ostatných, potom prejdete portálom.

Starajte sa o svoj domov, starajte sa o svoje telo. Spojte sa so svojím duchovným domovom. Keď sa staráš o seba, zároveň sa staráš o všetkých ostatných.“

Koniec citácie.

Táto pandémia nás skúša. Testy prebiehajú rôzne.

Je len na nás, ako to celé uchopíme. Nezabudnime sa pozerať aj na to, že sa nám tu mení – pod rúškom rúška – spôsob vládnutia.

Veľmi dobre to vystihol Dag Daniš v denníku Postoj. Citujem:

„Spoločnosť sa má preformátovať zo slobodnej na kontrolovanú. Dôvod: národná bezpečnosť. National security. Ak by išlo o ochranu verejného zdravia v nutnej miere, s primeranými opatreniami, dočasným režimom a cez nástroje núdzového stavu, bolo by to v poriadku. Lenže – toto všetko sa po novom obchádza. A zavádza sa nová norma: podmienečná sloboda. Ako bežný stav, ktorý si máme (nadlho) osvojiť. Zmeny sú natoľko radikálne, že menia povahu moci.“

Koniec citácie.

Preto prosím a vyzývam k vzájomnému pochopeniu a rozlišovaniu medzi skutočným a falošným. Inteligentní ľudia by sa mali spájať. Bez ohľadu na očkovanie a záujmy politikov, ktoré tu, priznajme si, sú. A sú kolosálnych rozmerov. A tiež nezabúdajme, že existujú aj záujmy biznisu. Dajme si dole rúška z očí a začnime, prosím, VIDIEŤ.

Martina Valachová  

*vysvetlivka: jedna z čitateliek na sociálnej sieti rozporovala preklad tejto časti textu – po konzultácii s ďalšou prekladateľkou upravujeme, resp. dopĺňame tak, ako je vyššie uvedené.
Ide o spor v slovíčkach nebudú fungovať a prelomia ochranu a povodný text v angličtine TU:

The Delta variant is much more contagious, more likely to break through protections afforded by the vaccines and may cause more severe disease than all other known versions of the virus, according to an internal presentation circulated within the Centers for Disease Control and Prevention.

Dr. Rochelle P. Walensky, the director of the agency, acknowledged on Tuesday that vaccinated people with so-called breakthrough infections of the Delta variant carry just as much virus in the nose and throat as unvaccinated people, and may spread it just as readily, if less often.

But the internal document lays out a broader and even grimmer view of the variant.

AKTUALIZÁCIA 02.08.2021 18:19

na základe skutočnosti, že pani Zuzana Kovačič Hanzelová napísala článok o mojom článku, kde uvádza, že dezinformujem a pretáčam fakty, rozhodla som sa ešte raz požiadať o preklad inkriminovanej pasáže. Tentokrát už prekladateľke s guľatým razítkom.

Pani Kovačič v úvode píše: Zhodou okolností si New York Times predplácam, klikla som si na článok a celý si ho prečítala. Autorka článku vytrhla z kontextu vetu a ešte ju aj zle preložila. Celý článok teda postavila na svojej vlastnej dezinterpretovanej hypotéze, že vakcína podľa CDC na deltu nefunguje.

Presný preklad CDC, ktorý citujem, podľa mňa nie je v žiadnom rozpore s tým, čo som v článku uviedla. Podstata je rovnaká. Pretože CDC citujem z dôvodu, že v utorok potvrdila, že v prípade Delta variantu prenášajú očkovaní v nose a hrdle rovnaké množstvo vírusu ako neočkovaní a môžu ho roznášať rovnako ako neočkovaní. To bol bod, ktorý som potom v článku o falošných výhodách ďalej rozviedla a apelovala na to, aby sme sa spájali.

PREKLAD

Podľa interného dokumentu kolujúceho v CDC, je Delta variant ochorenia podstatne nákazlivejší a je väčšia pravdepodobnosť, že vakcíny nebudú poskytovať dostatočnú ochranu pred ochorením, ako ju poskytujú u ktoréhokoľvek iného variantu vírusu a ochorenie môže mať závažnejší priebeh. 

Riaditeľka CDC, Dr. Rochelle P. Walensky, v utorok potvrdila, že v prípade Delta variantu prenášajú očkovaní v nose a hrdle rovnaké množstvo vírusu ako neočkovaní a môžu ho roznášať rovnako ako neočkovaní, i keď menej často (v menšom počte prípadov).

Interný dokument uvádza širší a pochmúrnejší pohľad na variant.

 

Podporte nás… Médiá sa medzi sebou často osočujú. Delia sa na SPRÁVNE a KONŠPIRAČNÉ. Chceme stáť v STREDE a dávať priestor témam, ktoré nás posunú vpred. Chceme spájať, nie rozdeľovať.

Podporte nás – Online Magazín 40plus je nezávislý, necenzurovaný magazín, určený pre ľudí v najlepších rokoch.

 

Mohlo by vás zaujímať