Je lepšie, ak šťastie pramení zvnútra. Seba nestratíme. Kým sme živí, žijeme hlavne so sebou.

Je lepšie, ak šťastie pramení zvnútra. Seba nestratíme. Kým sme živí, žijeme hlavne so sebou.

Už keď si človek začne uvedomovať, že to, ako vyzerá, ale aj ako sa cíti, je v prvom rade jeho zodpovednosť, môžeme hovoriť o úspechu…

Keď totiž človek niečo robí, aby nezaťažoval zdravotníctvo viac, ako je potrebné, keď už má zodpovednosť vo svojich rukách a nie v rukách Pána či lekárov a zázračných piluliek, tak je to začiatok osobného úspechu presahujúceho do spoločenského.

Za úspech považujem šťastie – vnútorné šťastie.

K nemu prispieva aj to, ako je na tom naša telesná schránka, lebo v zdravom tele zdravý duch. Čím viac zdravia majú ľudia, tým zdravšia, a teda aj šťastnejšia je spoločnosť ako celok.

Všetko naokolo je pominuteľné, a s tým sa rýchlo stratí aj „šťastie“. Preto je lepšie, ak šťastie pramení zvnútra. Lebo seba nestratíme (teda, kým žijeme, žijeme hlavne so sebou).

Buďte šťastní.

Nebuďme tými, ktorí „zomierajú“ desiatky rokov… Na to je čas v poslednú sekundu života.

Tento komentár napísal Martin Vacho ako reakciu na rozhovor s Vladom Zlatošom…

Martin vie vždy trafiť klinček po hlavičke. Myslím, že sa mu to podarilo aj teraz. Ďakujeme, Martin. Nielen za komentár, ale aj za tvoje texty, ktorých si už napísal pre Magazín 40plus niekoľko. A verím, že ešte ďalšie časom pribudnú.

Rozdiel je naozaj v maličkostiach a detailoch.

Ak si sami za sebou stojíte, začnite sa hýbať. A ak ste nevideli rozhovor s Vladom, nech sa páči. Pozrieť si ho môžete aj tu…

❤ Budem rada za zdieľanie a tiež za podporu na Ko-FI https://ko-fi.com/odznovapodcast. Ak NEchcete platiť kartou, môžete prispieť aj na účet O. Z. vo FIO banke: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Vlada nájdete aj na www.neseda.com

Ďakujem. Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať