Inkontinencia? Lepšie jej predchádzať, ako sa po zvyšok života trápiť. Skúsili ste jelení cvik?

inkontinencia a cvikyInkontinencia a cviky. Inkontinencii sa dá predchádzať…

Na rozhovor s pani doktorkou Ledererovou som si spomenula včera, keď som započula debatu dvoch dám. Mohli byť v mojom veku. Rozprávali sa o problémoch po 50-ke. Bola to celkom nálož. Najdlhšie sa bavili o inkontinencii. Asi to nie je téma vhodná na debatu v hromadnej doprave, ale keď vás niečo sužuje, niekedy sa asi prestanete kontrolovať. A to bol aj prípad týchto dvoch žien.

Jelení cvik?

Počúvajúc debatu som si spomenula na jeden komentár diváčky, ktorá pod rozhovor o inkontinencii napísala, že v Indii vraj učia dievčatá už od detstva tzv. jelení cvik… Je to jednoduché a v spomínanej krajine o inkontinencii takmer nepočujú…

Mám 74 rokov. Úspešne bojujem proti inkontinencii cvičením takzvaného jelenieho cviku. Často počas dňa veľmi intenzívne sťahujem zvierač. Najmenej desaťkrát za sebou. Spomeniem si na to hlavne pri močení. Ak cviky na istý čas vynechám, začnem mať problémy s inkontinenciu. Keď začnem opäť cvičiť, prestane to. Pomohlo to aj mojej 82-ročnej susedke, ktorú inkontinencia veľmi trápila. Teraz mi hovorí, že som zlatá. Pomohlo jej to. Je dobré cvik opakovať aspoň šesť až desaťkrát denne. V Indii to vraj učia malé dievčatká a ženy tam netrpia inkontinenciou. Ľudmila.

K niektorým veciam je dobré vrátiť sa odznova…

Dovoľujem si pripomenúť rozhovor, ktorý môže pomôcť mnohým ženám, ktoré trápia problémy podobného charakteru… S pani doktorkou sme sa rozprávali aj o ďalších možnostiach.

Chcem poďakovať všetkým, ktorí podporujú našu tvorbu.

Aj vy sa môžete pridať tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast ODznova podcast je súčasťou obsahu Magazínu 40plus.sk .

• Kamera: Dominik Besler, Adrián Szelle • Strih & Postprodukcia: Dominik Besler

Pripravila: Martina Valachová

Ilustračné foto: Unsplash

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať