Cítite sa duchom stále mladí, no telo to vidí inak? Pomôžte mu nájsť silu v prírode

Cítite sa duchom stále mladí, no telo to vidí inak? Pomôžte mu nájsť silu v prírode

Je úplne normálne, že sa duchom cítime mladí a plní energie, no naše telo nám dáva najavo, že vek sa na ňom začína pomaly prejavovať. V mnohých prípadoch sa však neustále presviedčame, že vek je skutočne len číslo, ktoré neodzrkadľuje našu mentálnu ani telesnú silu.  Napriek tomu, pre tých, ktorí sa duchom cítia stále ako mladí, ale ich telo to vidí inak, existuje niekoľko spôsobov, ako pomôcť telu cítiť lepšie.

Starnutie je nevyhnutnou súčasťou života, čo však neznamená, že musíme ustúpiť jeho vplyvu bez boja. Skrze konkrétne metódy a zdravý životný štýl je možné ovplyvniť to, ako sa cítime a ako naše telo funguje aj po niekoľkých dekádach.

Venujte viac času pohybu

Jedným zo základných prvkov zdravého životného štýlu je pravidelný pohyb. Aktivita môže mať akúkoľvek formu cvičenia, či už ide o prechádzky, beh, jogu alebo cvičenie v posilňovni. Pravidelný pohyb posilňuje svaly, zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, podporuje správnu funkciu kĺbov a prispieva k celkovému pocitu vitality a mladistvosti.

Vyberte sa na prechádzku

Jednoduchým a prístupným spôsobom, ako sa pripojiť k uzdravujúcej a energie plnej prírode, je prechádzka. Stačí vyjsť von a preskúmať okolité parky, lesy alebo pláže. Pobyt v prírode tiež môžete spojiť s krásnym ubytovaním v Tatrách. Pri prechádzke nádhernou prírodou našich veľhôr sa pripojíte k živému pulzu prírody, dýchate čerstvý vzduch a obklopujete sa krásou okolitého prostredia. Tento jednoduchý akt môže mať hlboký a blahodarný vplyv na naše telo a dušu.

 

Navyše je tu vysoká koncentrácia aniónov (záporných iónov), ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode, najmä vo vzduchu, pri vode a v lesoch. Vdychovanie aniónov môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie a pohodu. Viaceré štúdie tiež naznačujú, že anióny môžu zlepšiť náladu, zvýšiť úroveň energie a podporiť imunitný systém.

 

Príroda vám navyše ponúka aj množstvo liečivých rastlín a prírodných látok, ktoré môžu podporiť naše zdravie a dobré bytie.

Vyskúšajte Aróniový sirup

Kvalitný Arónia sirup je vyrábaný z plodov arónie, ktorá je bohatá na antioxidanty a ďalšie živiny prospešné pre zdravie. Jeho pravidelná konzumácia môže mať viacero pozitívnych účinkov na telo:

 

  • Doplnenie jódu: Jód je dôležitý pre tvorbu hormónov štítnej žľazy, ktorého nedostatok môže mať negatívny vplyv na naše zdravie.
  • Podpora tvorby energie: Železo obsiahnuté v arónii je dôležité pre tvorbu energie a pre správnu funkciu nášho organizmu.
  • Posilnenie imunity: Arónia obsahuje látky, ktoré môžu posilniť imunitný systém a pomôcť nám bojovať proti chorobám.
  • Podpora nervového systému: Pravidelná konzumácia aróniového sirupu môže mať pozitívny vplyv na náš nervový systém a celkový pocit pohody.
  • Regulácia krvného tlaku a cholesterolu: Aróniový sirup môže pomôcť udržať krvný tlak a hladinu cholesterolu na zdravej úrovni.

Alchemilka žltozelená (Alchemilla xanthochlora)

Pravá Alchemilka žltozelená je ďalšou prírodnou zázračnou bylinou, ktorá môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie a pohodu:

  • Podpora trávenia: Alchemilka môže pomôcť zlepšiť trávenie a činnosť čriev.
  • Pomoc v období menštruácie: Mnoho žien nachádza úľavu v užívaní alchemilky počas menštruácie, keďže môže pomôcť zmierňovať príznaky.
  • Posilnenie maternice: Alchemilka môže mierne posilniť aj maternicu a pomôcť ženám pri príprave na pôrod.
  • Podpora ústnej hygieny: Alchemilka môže mať tiež pozitívny vplyv na ústnu dutinu a nosohltan.

Pokiaľ teda zvádzate boj s určitými príznakmi telesného starnutie, príroda nám ponúka množstvo možností, ako podporiť naše zdravie a celkový pocit mladosti a vitality.

Pamätajte však na to, že informácie poskytnuté v tomto texte majú len informatívny charakter a nie sú náhradou odborného lekárskeho poradenstva. Pred začatím akýchkoľvek nových cvičebných režimov, diét alebo užívania doplnkov stravy odporúčame konzultovať konkrétne kroky so svojím lekárom alebo iným odborníkom na zdravotnú starostlivosť, najmä ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky.

Zdroj obrázka:Antonio Guillem/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať