WHM metóda vás môže výrazne uchrániť od vírusov a podporí vašu imunitu

Čo je to Wim Hof metóda a otužovanie – WHM metóda vás môže výrazne uchrániť od vírusov a podporí vašu imunitu

Imunitný systém, imunita a jej podpora sú v posledných mesiacoch veľmi často spomínané témy. Nie je dôvod sa tomu čudovať. Okolo nás sa šíria vírusy a je ich neúrekom, o pandémii ani nehovoriac. Z každého média na nás chrlia odporúčania, ako na to, či už pomocou rôznych liekov, doplnkov stravy a výživy, alebo pravidelným pohybom.

Iste, pre veľa ľudí, ktorých pohlcuje ich pracovný život a vďaka tomu nemajú čas na seba a ten správny relax, je najjednoduchšie zájsť si do lekárne a kúpiť si, čo mu na podporu imunity odporučia. Ale stačí to? Častokrát veru nestačí a imunitný systém potrebuje účinnejšiu podporu, najmä s trvalým účinkom.

Počuli ste už o Wim Hofovej metóde?

Wim Hof je Holanďan, ktorý sa narodil v roku 1959 a ktorý sa vo svete preslávil rôznymi „kúskami“, ktoré niekedy prekračovali hranicu ľudského chápania. Napríklad zabehol maratón za polárnym kruhom, a to len v sandáloch a šortkách, inokedy polmaratón v tom istom prostredí a bosý, vyšiel na najvyšší vrch sveta v šortkách až do výšky 7000 m. n. m. Zasypaný ľadom vydržal takmer dve hodiny, má množstvo takýchto rekordov zapísaných v Guinessovej knihe.

Maratón zabehol aj v Namíbijskej púšti, a to bez vody. O jeho aktivitách by sa dalo písať ešte veľmi dlho, podrobne sa nimi zaoberali aj vedci, pretože z vedeckého hľadiska sa niektoré zdali byť priam nemožné. Boli vypracované mnohé lekárske štúdie, ktoré odhalili účinnosť Wim Hofovej metódy a vo výskume sa aj naďalej pokračuje.
Ľudsky je to veľmi milý a ústretový človek, sršiaci energiou a pozitívnym prístupom k životu a okoliu. Vyvinul vlastnú metódu na naštartovanie a trvalé udržanie imunity vo výbornej kondícii.

Wim Hofova metóda (WHM) je založená na troch základných pomyselných pilieroch, ktorými sú terapia chladom, správne dýchanie a optimálne vedomé nastavenie mysle. Táto „trojkombinácia“ dokáže priniesť do života aj množstvo iných benefitov, než len spomínané posilnenie imunitného systému (čo už samo o sebe je vynikajúca pomoc pre náš organizmus).

Napríklad vedomé nastavenie mysle nám môže pomôcť jednoduchšie a omnoho pokojnejšie zvládať aj extrémne záťažové situácie, stres v práci, a to aj pomocou správneho dýchania. Dychové cvičenia dodávajú telu viac kyslíka, čím sa následne zvyšuje energia v tele. Pre mnohých z nás je otužovanie sa desivou predstavou, lebo nemáme radi chlad. Pomocou Wim Hofovej metódy je možné sa naučiť chlad zvládať a dokonca v studenom prostredí či vo vode generovať vlastné teplo.

Postupné zvládanie chladu prináša posilnenie imunity.

Naozaj veľmi účinné a vzájomne prepojené aktivity, ktoré dokážu zmeniť a zvýšiť kvalitu vášho života. Čo je to Wim Hof metóda a otužovanie?

Na Slovensku sa výučbe Wim Hofovej metódy venuje napríklad Viktor Schiller, ktorý osobne pozná Wima Hofa a prostredníctvom svojich kurzov pomohol už mnohým ľuďom skvalitniť ich zdravie a zlepšiť tak ich životy. Absolventi jeho kurzov si do života odnášajú neuveriteľné zážitky, o ktorých predtým ani netušili a Viktor mnohým naozaj radikálne zmenil životné postoje a hodnoty. Ako sám hovorí: „Jediné, čo sa ráta, sú výsledky.“

Viktor, s humorom jemu vlastným, zhrnul výhody Wim Hofovej metódy aj nasledovne:

  1. Zoznámi ťa so super ľuďmi
  2. Ak máš malé ego, budeš stredobodom pozornosti na celej ulici a všetci budú o tebe rozprávať s údivom.
  3. Budeš naveky zaznamenaná(ý) do análov. Ako napr. knihy, weby, myšlienky, akášické polia a iné..
  4. A kopec iných, menej významných výhod.

Ak vás zaujali predchádzajúce informácie o tom, čo je to Wim Hof metóda a otužovanie a chcete sa dozvedieť viac,  prípadne aj zažiť tento výnimočný kurz, skúste cez stránku www.viktorschiller.sk.

Pripravila: Katarína Málková

Profesor Krčméry hovorí: Otužilci prežijú koronavírus bez obáv!

 

 

Mohlo by vás zaujímať