60 minút bicyklovania a môžete mať elektrinu pre váš byt či dom zadarmo? Riešenie existuje…

60 minút bicyklovania a môžete mať elektrinu pre váš byt či dom zadarmo? Riešenie existuje. Je ním bicykel na výrobu elektriny..

Lepšie ako sedieť a žiť v strachu je niečo pre zmenu urobiť. Toto sedí do písmena v prípade tohto bicykla. Nie obyčajného. Ide o bicykel na výrobu elektriny. V dobe, keď sa všetci obávajú, čo s nami urobí táto zima a ako to bude s energiou, mohli  by sme zabiť dve muchy jednou ranou. Získať energiu a aj zhodiť na váhe…

Bicykel na výrobu elektriny = Koniec obezity a riešenie pre energetickú sebestačnosť…

Podľa dostupných informácií sa počas korony zhoršil zdravotný stav obyvateľstva. Priemerne ľudia pribrali 6 kilogramov. Stúpli aj čísla obéznych ľudí. To je samozrejme zle, pretože obezita bola a je jedným z dôvodov horšieho priebehu (nielen korony) a často aj zomierania.

Teraz tu máme energetickú krízu a ceny energií stúpajú každým dňom. Vyrábať si elektrinu doma však nie je nemožné. Riešenie existuje už zopár rokov a dokonca sa uplatňuje v rozvojových krajinách. Možno by bolo fajn, ak by sme toto riešenie zaviedli doma ale aj v školách. Vedľajší efekt takejto výroby energie by bol pohyb a kilá dole…

Bicykel na výrobu elektriny

Technológie napredujú a prakticky sa každý deň dozvedáme o nových užitočných vynálezoch.

Mnohé z nich sú zamerané práve na oblasť úspory energie. Jedným z takýchto vynálezov je aj projekt, ktorý môže zmeniť náš život. Moderný vynález, ktorý šetrí peniaze aj zdravie.

V mnohých krajinách sveta je prístup k elektrickej energii ťažký alebo obmedzený. Avšak indický podnikateľ Manoj Bhargava sa rozhodol zmeniť to. Jednoduchá myšlienka umožní získať bezplatnú elektrickú energiu každej rodine a to len tak, že si  dovolíte hodinku bicyklovať… Výrobcovia totiž tvrdia, že jediná hodina jazdy na takom bicykli bude schopná zabezpečiť elektrickú energiu domu na celý deň.

Bicykel na výrobu elektriny

Jazda aj údržba tejto “fabriky“ na energiu je veľmi  jednoduchá. 

Bicykel vynašiel Manoj Bhargava – americký miliardár s indickými koreňmi, ktorý sa snaží urobiť z nášho sveta lepšie miesto. Založil hnutie Billions in Change, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť lepšiu budúcnosť zavedením nových technológií na riešenie najakútnejších problémov nášho sveta. A tak vznikol aj bike na výrobu elektriny.

Kým Manoj pôvodne myslel na rozvojový svet, nateraz to vyzerá, že by tento jeho vynález mohol pomáhať aj ľuďom v Európe a na Slovensku.

Keď som chcela bicykel kúpiť, nenašla som ho dostupný. V jednom e-shope sa javil ako vypredaný. Ale možno je to dobrý nápad vyvinúť niečo podobné aj na Slovensku. Alebo osloviť pána Bhargavu a získať licenciu. Mohlo by sa to zísť ihneď dvakrát. Aj vyriešiť (aspoň časť) problémov s energiami a aj nadobudnúť kondičku.

Pripravila: Martina Valachová

Zdroj foto: FB FreeElectric

Mohlo by vás zaujímať