fbpx

Bič a cukor. Po fáze „biča“ mi vyznával opäť lásku a tvrdil, že ho trhá na kusy, keď plačem…

Diagnóza narcis a život s narcisomDiagnóza narcis a život s narcisom. Po fáze „biča“ mi vyznával opäť lásku a tvrdil, že ho trhá na kusy, keď plačem…

Takmer zo mňa urobil labilnú ženu! Nikdy som si nemyslela, že by sa to mohlo stať práve mne. Diagnóza narcis a život s narcisom.

Vždy som verila, že pri svojej inteligencii takéhoto človeka – narcisa a manipulátora – rozpoznám a budem mať silu okamžite odísť. Takto začínal môj text o skúsenostiach z môjho posledného vzťahu. Vzťahu s narcisom (prečítať si ho môžete tu: LINK)

Môj článok vyvolal ohlas, ktorý ma až prekvapil. Zároveň ma utvrdil v tom, že narcisov medzi nami je viac, ako som si myslela. Som rada, že sa o moje trpké skúsenosti môžem podeliť. Verím, že to môže pomôcť ďalším ľuďom.

Fáza 4 – „Musíš sa konečne odstrihnúť!“

Ako som okrajovo spomínala v minulej časti, môj narcistický partner chcel, aby som sa „konečne“ odstrihla od môjho syna. Je síce už dospelý, viac-menej samostatný, ale máme výborný vzťah. Môjho nového partnera vlastne môj syn nikdy ani nezaujímal.

Citujem: „Mňa to šteňa už ani nezaujíma.“ Na druhej strane ma tlačil, aby som synovi čím skôr povedala, že sa chceme vziať – ako to mal vopred naplánované. Chcel, aby som sa odsťahovala za ním navždy do Nemecka a všetko tu zanechala.

Nezaujímalo ho, čo ja, čo môj syn, čo vnúčatá, ktoré by som možno nikdy nevidela. Samozrejme, všetko pod zámienkou, že on mi chce len dobre, mám predsa nárok na vlastný život.

Fáza 5 – Bude svadba! alebo „všetko som už naplánoval“

Po 3 mesiacoch od zoznámenia kontaktoval svadobnú agentúru a plánoval svadbu na jeseň! Skoro som odpadla, ale tak ma dokázal „zblbnúť“, že som tej rozprávke chcela veriť…

Podľa neho neexistoval väčší dôkaz lásky, ako svadba so mnou. „Plánoval“, samozrejme, oveľa viac – „nalinkoval“ môj odchod zo Slovenska a „vybavil“ mi online prácu z domu, aby som sa, samozrejme, ani nepohla z domu a nedajbože nemala nejaké vlastné sociálne kontakty.

Najväčší masaker zo všetkého, aby ma ÚPLNE zdevastoval ako človeka, prišla ďalšia fáza:

Fáza 6 – metóda bič a cukor alebo trest mlčaním

Ako som spomínala, bolo to striedanie neba a pekla… ako na húsenkovej dráhe. Každý konflikt som sa zúfalo snažila urovnať. Niekedy mi tresol telefónom a 2 dni sa so mnou nebavil. PLAČ a PROSENIE bolo preňho to, čo potreboval. Cítila som sa previnilo a keď som „uznala chybu“, vzal ma na milosť a dal mi „cukor“… – vyznával mi opäť lásku a tvrdil, že ho to trhá na kusy, keď plačem.

Skutoční manipulátori a narcisti NEPOZNAJÚ ozajstnú empatiu!

Priam sa vyžívajú, keď ich obeť plače a prosí… (v takejto situácii som sa ocitla x-krát počas nášho vzťahu). „Prosím, zdvihni telefón, prosím, neubližuj mi, prosím, neútoč na mňa, nezvládam to…“

On nikdy NEPRESTANE! Možno je to silné vyjadrenie, ale priam sadisticky sa v takom konaní vyžíva.

Bola zo mňa už len kôpka nervov so zdravotnými problémami… Ale podarilo sa mi z tohto bludného kruhu vystúpiť. O tom napíšem nabudúce.

Adriana, už od narcisa oslobodená…

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Život s narcisom spoznala aj Zuzana

Otvorene o tom, ako sa jej podarilo zachrániť samú seba, si už pozrelo viac ako 50 000 ľudí. Pozrite si rozhovor a prípadne ho pošlite ďalej. Možno pomôže aj ďalším…

Mohlo by vás zaujímať