Celý život som bojovala s kolísavou váhou. Už nebojujem. Ako dosiahnuť a udržať si dobrú hmotnosť a miery?

Celý život som bojovala s kolísavou váhou. Už nebojujem. Ako dosiahnuť a udržať si dobrú hmotnosť a miery?

Možno to poznáte aj vy. Na jar diéta… ide sa do plaviek. Na začiatku leta ako-tak zurvalo držíte hmotnosť. Potom sa to trošku zdvihne… a na jeseň ste späť, kde ste boli na jar, prípadne máte zopár kíl navyše.

Ja som to takto mala skoro celý život. Nebola som obézna, to nie. Ale poznáte to. Pocit „pretekára“, keď vám sadielko takzvane preteká nad nohavice. Presne ten pocit…

Pred pár rokmi sa to zmenilo a podarilo sa mi dostať sa na moju hmotnosť z gympla.

A aj si ju udržať. Hurá! Ale potom sa začali kilá opäť pomaličky lepiť. A vtedy to prišlo. Konečne som začala počúvať slová Nely, s ktorou robím naše víkendovky SooGooD. Neuveríte, ale ja som Nelu nepočúvala. Brala som to tak, že veď nech si rozpráva… mňa sa to netýka, lebo mne by to istotne nefungovalo.

Čo hovorila Nela a čo som nepočúvala?

Strava. Bielkoviny. Bielko… čo? Nikdy som to nekontrolovala. Keď som potrebovala trochu schudnúť, tak som sa hodila na šalátiky a hotovo. Šalátiky… Ale tie vás nevyživia. Áno, zelenina je zdravá, ale človek potrebuje bielkoviny. To si neuvedomuje veľké množstvo žien (a asi aj mužov). Takže treba si pozrieť zloženie, nielen počet kalórií…

Pohyb

Ja som sa išla ubehať k smrti. Nela mi stále opakovala, že ma obdivuje a že normálna žena nemá toľko času, aby každý deň behala 6-8 kilometrov. Ja som ju presviedčala, že nič iné mi nefunguje a NEBUDE fungovať… Nela stále opakovala svoje. 30 minút trikrát do týždňa tréning mierne posilňovací. A do toho dlhé prechádzky. To stačí. Jasné. Stačí všetkým, ale mne isto NIE. Keď začala korona, tak som sa rozhodla, že to vyskúšam. A viete čo? BINGO… zaberá to… dokonca mám aj náznak zadku… ja, čo som bola celý život plochoritná!

Máš to v hlave, to priberanie

Nela stále opakuje vety o zdravých návykoch a sebaláske. A toto je dôležitá časť. Tak to som nepočúvala vôbec… ale ani to cezo mňa neprešlo… Dnes viem, že to je dôležité. Možno aj vy trpíte sebakritikou. Možno neviete, ako sa zbaviť kolísavej hmotnosti alebo nadváhy. Neviem, čo trápi vás. Jedno však viem. Nela vás naštartuje a budete na tom podobne ako mnohé dámy, ktoré s nami absolvovali naše víkendovky. Niektoré schudli viac ako 15 kíl a novú hmotnosť si držia. Nie však zurvalo a so zaťatými zubami. Držia si ju pohodovo.

A ešte niečo…

Dnes je oveľa viac ako inokedy dôležité vedieť vypnúť. Zrelaxovať. Alebo, inak povedané, meditovať. Toto mne nejde, ale že vôbec. A tak som teda navrhla Nele, že spravme riadenú meditáciu. Lebo nie sú všetko kilá a postava (teóriu ovládam, ako vidno – prax pokrivkáva…)

Dámy,

prvýkrát, odkedy organizujeme naše víkendovky, nemáme vypredané. Viem, že doba je ťažká. A museli sme zdvihnúť cenu o 30 €… lebo hotel zdvihol ceny… Ale chcem vám povedať, že to budú dobre investované peniaze. Čakajú nás také iné časy. Mať v rukách návod, ako sa stravovať a držať v zdraví, bude kľúčové. Keď ste si teda mysleli, že už sa ani nespýtate, či sa môžete pridať, lebo vždy mávame o takomto čase vypredané, tak vedzte, že spýtať sa môžete. A aj prihlásiť. Ak nemôžete ísť, ale viete, že by to pomohlo vašim priateľom, zdieľajte.

ĎAKUJEM

Martina Valachová

Celý program nájdete tu: SooGooD KLIK

Alebo sa prihláste či zistite viac zaslaním formulára tu:


Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať