Ženy dnes trpia hormonálnou obezitou: hrubé stehná, veľké brucho. Príčinou je aj koktail toxických látok

Ženy dnes trpia tzv. hormonálnou obezitou: hrubé stehná, veľké brucho. Čo je toho príčina?Ženy dnes trpia hormonálnou obezitou: hrubé stehná, veľké brucho. Čo je príčinou?

Ako žiť lepšie, zdravšie, dokonca najzdravšie, to je móda a motto našej doby. Na túto tému bolo napísaných toľko kníh, že sa zdá, že podľa nich by sme už mali byť najzdravšími ľuďmi v každom ohľade v dejinách sveta. Zdá sa však, že to nie je celkom tak. Svedčia o tom vedecké štúdie a správy v hlavných médiách. Len niekoľko titulkov:

  • „Zdravie ľudí sa zhoršuje a nie je jasné, že prečo?“
  • „Zdravie českej populácie sa zhoršilo až o 30 percent a na vine nie je len koronavírus.“
  • „Stravujeme sa nezdravo a stravovacie návyky sa zhoršili až u štvrtiny ľudí“.

Toto sú len tri titulky k správam v médiách, ktoré vybrala Martina Kociánová v rámci úvodu do rozhovoru s profesorkou Annou Struneckou.

  • Prečo sa to deje?
  • Na čo zabúdame?
  • Čo robíme zle?
  • A čo vlastne robíme horšie ako predtým?

O tom všetkom a ešte o mnohom inom v rozhovore s profesorkou Annou Struneckou.

Pani profesorka v rozhovore povedala aj: Ženy dnes trpia hormonálnou obezitou – hrubé stehná, veľké brucho. Jej príčinou je koktail toxických látok v potravinách a ovzduší, obezogénov, ktoré narúšajú hormonálnu reguláciu.

Naozaj žijeme vo veku jedov?

„Ja ako vedec odpovedám: Áno. Biológovia, biochemici, chemici majú zoznam všetkých látok, ktoré kedy ľudia vyrobili, poznali, analyzovali. Je to asi dvesto miliónov látok. To znamená, že sú všade okolo nás a nie je v možnostiach žiadnej vyspelej vedy ani technológie analyzovať, ako nám škodia. Ale my s profesorom Patočkom radi poukazujeme na to, že na každého človeka pôsobí koktail týchto chemikálií a na každého človeka pôsobí inak, v závislosti od nábytku v jeho domácnosti, prostredia alebo zamestnania, v ktorom sa nachádza, od lavíc a podláh v jeho škole a podobne. A to všetko má na ľudí vplyv.“

V rozhovore pani profesorka spomenula aj aspartám.

„Je napríklad známe, že sacharín spôsobuje rakovinu močového mechúra. Ale Boh pomáhaj sacharínu, pretože aspartám spôsobuje viac ako 90 rôznych vedľajších účinkov. Aspartám, keď ho objavili, bol dokonca pôvodne klasifikovaný ako bojová chemická látka, pretože poškodzuje telo nepriateľa: je sladký, a keď ho hodíte do pitnej vody, ľuďom to nebude vadiť. Potom sa však opäť zistilo, že pôsobí príliš pomaly.“ Hovorí Anna Strunecká.

„Keď americký minister obrany odišiel do civilu, vyradil aspartám zo zoznamu chemických bojových látok a založil továreň na aspartám – a stal sa podnikateľom. Dnes sa aspartám nachádza v 9 000 druhoch potravín. A v našich končinách ho lekári odporúčajú diabetikom. Takže proti aspartámu majú námietky len informovaní ľudia.“ Tvrdí profesorka.

Rozhovor o aspartáme s Ivanou Stenzlovou

Pozrite si rozhovor zameraný na aspartám, steviu a GMO…

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať