fbpx
Zbavte sa únavy, celulitídy - posilnite imunitu

Zbavte sa únavy, celulitídy – posilnite imunitu

Čím viac sme doma, tým viac mnohí pociťujú únavu. Posledné mesiace nás skúšajú tak, ako sme neboli zvyknutí. Ako sa zbavíte únavy a dokonca si pri tom posilníte aj imunitu? Existuje jednoduchý recept. A má ešte niečo do plusu. Pôsobí aj na zmiernenie celulitídy.

Studená sprcha je liek proti únave a pomôže aj na posilnenie imunity

Veľa ľudí sa najmä na jeseň cíti unavených. Je to aj preto, že máme menej času a možností pohybovať sa v prírode. Slnko zapadá skoro a večer nás to ťahá skôr pred televízor. V lepšom prípade ku knihám. Naše domácnosti sú oproti minulosti (20-30 rokov dozadu) prekúrené. Aj preto sa často cítime unavení, mnohým sa pridružujú migrény.

Telo lenivie a je náchylné na rôzne choroby. A pritom existuje účinný liek, ktorý navyše nestojí takmer nič. Tí, čo to pochopili, by istotne vedeli potvrdiť, že ich život výrazne získal na kvalite. A naozaj netreba veľa. Stačí studená sprcha. Plusom je aj to, že dokázateľne zmierni aj celulitídu.

Čo s nami robí studená voda?

Ak nemáte odvahu ísť sa ponoriť do chladného jazera, môžete začať otužovať v pohodlí domova. Schválne. Už ste niekedy skúsili otočiť kohútik z teplej do studenej? Vyskúšajte to. Ideálne, ak na to pôjdete postupne. Od nôh smerom hore. Posledný chrbát. Ak to urobíte každý deň, iniciujete tvorbu hnedého tuku, ktorý obsahuje mitochondrie. Studené sprchy sú základom otužovania a tiež aj základom Wim Hof metódy, o ktorej ste už možno počuli. Viac sme o Wim Hof písali tu: https://www.40plus.sk/preco-sa-oplati-zacat-s-otuzovanim/

Je vedecky podložené, že ľudia, ktorí dávajú prednosť studenej sprche pred teplou po dobu najmenej dvoch minút, zriedka ochorejú. Vedci skúmali aj účinok studených spŕch  u  športovcov. Voda mala teplotu okolo 14 stupňov Celzia. Po uplynutí 6 týždňov bol účastníkom nameraný zvýšený počet dvoch typov bielych krviniek – monocytov a lymfocytov, ktoré sú zodpovedné za zničenie patogénov.

O účinkoch studenej vody veľmi dobre vedia aj vo Švédsku, kde je bežné, aby malé deti spali vonku v zime. Sú tak nielen odolnejšie voči chorobám, ale aj lepšie spia.

Studená sprcha pomáha proti únave a prakticky ihneď nás postaví na nohy.

Posilňovanie imunity je dôležité v každej dobe. Nielen v dobe kovidovej. Ak si netrúfate začať s otužovaním sami, vyskúšajte kurzy napríklad na spomínanú metódu Wim Hof. Dajú sa robiť aj online. Dôležitá je nielen technika, ale aj podpora trénera. Jedným z nich je Viktor Schiller, ktorý hovorí:

  • zvýšiť odolnosť na chlad
  • zlepšiť imunitu
  • zbaviť vás stresu a zvýšiť psychickú odolnosť
  • naučiť vás lepšie sa sústrediť
  • zvýšiť fyzický výkon
  • premeniť biely tuk na hnedý
  • zlepšiť kvalitu spánku
  • pochopiť funkcie a súvislosti účinkov autonómneho nervového systému pri strese a regenerácii

Presvedčili sme vás? Ak áno, teší nás.

-Infoservis-

 

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová