Špiritistka je príbehom žien, ktoré bojujú za odhalenie pravdy.

Tajomná Špiritistka

Po svojom celosvetovo úspešnom debute Stratená apatekárka  prichádza Američanka Sarah Penner so svojou druhou knihou s pútavým názvom Špiritistka (Fortuna Libri, 2023). A tak ako v Stratenej apatekárke, aj v Špiritiske sú ústrednou postavou ženy – tajomné, silné, vynaliezavé, múdre.

Ocitáme s v Paríži v roku 1873, kde uznávané médium Vaudeline D´Allaire vyvoláva ducha zavraždenej dievčiny.

Jej snahou je odhaliť identitu vraha. Vyhľadávajú ju rodičia, súrodenci, vdovy. Jednou z nich je aj Lenna Wickesová, ktorá hľadá odpovede na otázky týkajúce sa vraždy jej sestry. S Vaudeline sa spriatelia (a nielen to) a spoločne začínajú viesť seansy, ktoré ich zavedú až do silnej mužskej spirituálnej komunity v Londýne. Práve tu sa končia posledné stopy mŕtvej Lenine sestry.

Ak očakávate hlbšie zasvätenie do tajomstva spirituality alebo dokonca strašidelný príbeh, budete sklamaní.

Špiritistka je príbehom žien, ktoré bojujú za odhalenie pravdy. Detektívkou, ktorá pátra po vrahovi a ľúbostným príbehom, ktorý je plný emócií a nečakaných odhalení. Dej plynie rýchlo, absentujú tu nudné pasáže, autorka udržiava čitateľa stále v napätí. Nečudo, že kniha už stihla byť preložená do 40 jazykov a vraj sa momentálne pripravuje jej seriálové spracovanie. Podobne ako pri Stratenej apatekárke, Sarah Pennerová nesklamala – nádherná obálka knihy a menej tradičný príbeh rozhodne poteší hlavne ženské čitateľské publikum.

Pripravila: Jana Túry

Mohlo by vás zaujímať