fbpx

Ak máte radi štýl kníh autorky knihy Jedz, modli sa a miluj, tak zo Stratenej apatekárky budete nadšené.

Stratená apatekárka

Dva príbehy v jednej knihe. Aj tak možno charakterizovať debut americkej autorky Sarah Penner – Stratená apatekárka z vydavateľstva Fortuna Libri.

Píše sa rok 1791

Dcéru uznávanej bylinkárky Nellu navštevujú ženy, ktoré chcú svoje problémy s mužmi vyriešiť radikálne – podaním jedu. Ten im pripraví práve Nella a naučí ich dômyselne ho použiť na odstránenie ich manžela, pána či milenca. Sama však bojuje so svojimi démonmi z minulosti a hrozí jej odhalenie. Za výrobu jedov a desiatky vrážd, ku ktorým prispela, jej hrozí trest smrti.

Druhý príbeh sa odohráva v súčasnom Londýne, kde sa ocitne zúfalá Caroline.

V nádhernom meste mala stráviť romantické chvíle so svojím manželom. Vzťah je však v rozklade a Caroline sa rozhoduje, akým smerom sa bude jej život uberať. Pri prechádzke nájde starodávnu fľaštičku a v tomto okamihu sa začínajú príbehy prelínať. Caroline odkrýva pútavý príbeh starý dve storočia a čitateľ sleduje dve príbehové línie a do poslednej chvíle nevie, ako sa skončí ani jedna z nich.

Pútavá, prekvapujúca, nepredvídateľná, záhadná, krásna – takýmito prívlastkami ju hodnotia čitatelia na webovej stránke kníhkupectva Martinus. A musím s nimi súhlasiť. Téma jedov a ich príprav je pre čitateľa naozaj zaujímavá. Navyše, krásna zamatová obálka knihy okamžite upúta čitateľovu pozornosť. Striedanie časov a rozprávačiek nie je rušivé, práve naopak. Na svoje si prídu aj čitateľky, ktoré rady siahnu po romantických príbehoch.

Sarah Penner inšpirovala k písaniu prednáška americkej autorky Elizabeth Gilbert. V jednom rozhovore sa priznala, že po tejto skúsenosti sa hneď zapísala na svoj prvý kurz kreatívneho písania. Ak máte radi štýl kníh autorky knihy Jedz, modli sa a miluj, tak zo Stratenej apatekárky budete nadšené.

Kniha je určená pre masové čitateľské publikum, nečudo, že bola preložená do 40 jazykov a podľa knižnej predlohy sa plánuje nakrútiť aj seriál. Keď však uprednostňujete náročnejšiu beletriu, ktorú neprečítate za dva večery, radšej siahnite po inej knihe.

Našťastie, súčasný knižný trh ponúka obrovský výber kníh, ktoré ulahodia všetkým knihomoľom.

Pripravila: Jana Túry

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by vás zaujímať