Duch Vianoc spĺňa všetky atribúty vianočnej knihy – hrejivý príbeh o oslave pravého významu Vianoc.

Duch Vianoc spĺňa všetky atribúty vianočnej knihy

Často sledujem knižné burzy na sociálnych sieťach. Dopyty na knihy sa opakujú. V predvianočnom období je enormný záujem o knihy s vianočnou tematikou. Nikdy som takúto knihu nečítala, Duch Vianoc od Debbie Macomberovej z Fortuny Libri je mojou vianočnou knižnou premiérou.

Hlavnými postavami sú dlhoroční priatelia Peter a Hank.

Sú úplne odlišní a zároveň veľmi podobní. Hank je barman v rodinnej krčme, každý deň robí spoločnosť osamelým štamgastom, ktorých spoločnosť často zavrhla kvôli vzhľadu či životnému štýlu. Peter je pastor. Pripravuje vianočnú bohoslužbu, utešuje svojich farníkov. Obaja sú spokojní, no zároveň ich láka zmena. Tá nastane vo chvíli, keď uzatvoria absurdnú stávku – na pár dní si vymenia svoje povinnosti. Hank bude pracovať v kostole a Peter v bare. Dvaja kamaráti netušia, že bláznivá stávka im zmení celý život.

Debbie Macomberová je etablovanou autorkou románov pre ženy.

Od Ducha Vianoc nečakajte napínavý dej, šialené zvraty či nečakaný koniec, aj keď niektorých čitateľov možno trošku prekvapí. Duch Vianoc spĺňa všetky atribúty vianočnej knihy – rýchlo a ľahko sa číta, v príbehu absentujú akékoľvek ponuré a „depkoidné“ pasáže. Prečítate ju doslova za pár hodín. Podtitul knihy znie: Hrejivý a zábavný príbeh o oslave pravého významu Vianoc. Presne taká kniha Duch Vianoc je. Milá, vianočná, voňavá, láskavá. Ideálna na predvianočné večery strávené pod dekou či pri krbe. Klišé predstava? Veď presne také Vianoce sú a práve preto ich milujeme.

Pripravila: Jana Túry

Mohlo by vás zaujímať