Guinnessova kniha rekordov 2024 – rekordy fascinujúce, nečakané, často aj bizarné

Svet rekordov a kuriozít

Guinnessova kniha rekordov. Pojem, ktorý pozná hádam každý. Pamätám si, keď sme celá rodina netrpezlivo sedeli pred televízorom a čakali sme na program, v ktorom predstavovali rekordy z celého sveta. Rekordy fascinujúce, nečakané, často aj bizarné. „Vydanie Guinnesovej knihy rekordov 2024 je výsledkom detailnej práce tvorcov, ktorí skontrolovali takmer 30 000 rekordov. Do knihy sa nakoniec dostalo 2 638 záznamov, preto môžem s hrdosťou tvrdiť, že je to naozaj top výber z celého sveta. Hovorím to každý rok, ale je to zatiaľ najlepšie vydanie!“ vyjadril sa k najnovšej knižnej publikácii zachytávajúcej svetové rekordy jej šéfredaktor Craig Glenday.
Do fascinujúceho, šokujúceho a často aj zábavného sveta Guinnessových rekordov nazrieť aj slovenskí čitatelia vďaka vydavateľstvu Slovart.

Guinnessova kniha rekordov

Kniha je rozdelená do desiatich kapitol, ktoré však v tomto type publikácie nie sú až také podstatné.

Ide o knihu, v ktorej budete listovať, preskakovať a zase sa vracať k rekordom, ktoré vás zaujímajú. Tie patria do oblasti športu, podmorského sveta, umenia či vedy a techniky. Samostatná kapitola je venovaná významným osobnostiam, ktoré po sebe zanechali stopu. Dozviete sa príbeh Kráľovnej Alžbety II., Eltona Johna či Wima Hofa. Spoznáte významné športové úspechy a nazriete aj do histórie Egypťanov, rytierov, ale aj do sveta pirátov a duchov.

Kniha zaujme aj grafickým spracovaním.

Pútavú titulku pripravil oceňovaný umelec Rod Hunt a kniha obsahuje stovky fotografií, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou krátkych textov. Guinnessova kniha rekordov 2024 vyšla zatiaľ len v českom jazyku.

Pripravila: Jana Túry

Mohlo by vás zaujímať