fbpx

Sladký reštart? Po 40-ke sa stala opäť matkou a začala podnikať…

Iveta rada skúša a takto vzniklo aj jej podnikanie. Po 40-ke sa stala opäť matkou a začala podnikať…

Sladká práca snov po štyridsiatke

Ivetu som si všimla na sociálnej sieti vďaka mojim priateľom. Videla som status, kde jej gratulujú k dosiahnutému úspechu a na obrázku bola krásna torta so slovenskými ornamentmi. Hneď ma to zaujalo, pretože sladké zbožňujem a náš magazín je presne určený príbehom, ktoré môžu inšpirovať ďalších. A tak som Ivetu poprosila o rozhovor…

Ivetka. Porodili ste v 42 rokoch. Bolo to prvé dieťa?

42-ročná som mala druhé dieťa, je medzi nimi 15-ročný rozdiel… Máme dospelú dcéru, ktorá práve ukončila prvý stupeň VŠ štúdia a 8-ročného syna, takže sa nenudíme 🙂

Keď ladí oblečenie a torta…

Keď ste ostali na materskej, tak ste asi neobsedeli a začali ste skúšať nové veci. Čomu všetkému ste sa začali venovať?

Som výtvarníčka – dizajnérka, venovala som sa hlavne navrhovaniu interiérov, ktoré som občas doplnila aj maľbou na stenu a textilné doplnky, keďže som sa  prakticky od strednej školy príležitostne venovala aj maľbe na textil pre blízku rodinu… Na materskej som sa začala textilu venovať viac, lebo rada vymýšľam, tvorím a milujem originálne veci. 🙂

Sladká práca snov po štyridsiatke
Originálna tvorba

Jednou z oblastí, kde sa cítite doma, sú exkluzívne torty. Žien, ktoré pečú, je veľa. Dá sa obstáť v tvrdej konkurencii?

Úplne náhodne som sa cez FB zoznámila s veľmi šikovnými žienkami, vizážistkou Elenkou Stachovou a kaderníčkou a vizážistkou Izabelou Trutzovou, ktorej moja dcéra robila prvýkrát v živote modelku na súťaži Vizáž roka (Izabela získala 1.miesto).

Odvtedy to s Elenkou „ťaháme“ a spolu sme vyhrali posledné 3 ročníky súťaže Naj nevesta roka v našej kategórii.

To ma v podstate priviedlo aj k zdobeniu tort. Chcela som zladiť maľované oblečenie s tortami a zároveň si takto vyskúšať zasa niečo nové. Torty beriem ako hobby a príjemný relax, robím ich pre rodinu, na rôzne spolupráce s inými umelcami a časopismi a tiež na súťaže, ich výrobou sa neživím, a teda nikomu „nekonkurujem“. Baví ma kreatívna časť tejto sladkej práce, stále sa učím niečo nové a snažím sa posúvať hranice toho, čo dokážem.

Zúčastnili ste sa aj rôznych medzinárodných súťaží. Ako ste sa k tomu dostali a čo všetko ste vyhrali?

Pred 2 rokmi som sa prihlásila do celoslovenskej cukrárskej súťaže v zdobení tort a na moje prekvapenie som vyhrala svoju kategóriu, zoznámila som sa so skvelými žienkami, čo viedlo k prihláškam na ďalšie súťaže. Momentálne mám na „konte“ dvakrát 1. miesto v celoslovenskej súťaži, na medzinárodnej súťaži Exposweet Warszawa bronz v r. 2019 a tento rok som získala nielen zlato, ale aj Grand Prix.

Veľmi si cením spoluprácu s naším slovenským časopisom Torty od mamy, spoluprácu so Zuzkou Almáši Koreňovou, ktorej som mala možnosť ilustrovať 2 knihy, virtuálne ocenenia od najväčšieho svetového tortového portálu cakesdecor.com a splnil sa mi aj „nesplniteľný“ sen – moju prácu zverejnil anglický časopis Cake Master a stala som sa členkou vybranej skupiny „cukrových umelcov“ z celého sveta Couture Cakers a Bakerswood.

Pečiete aj pre vlastnú rodinu?

Áno, torty pečiem hlavne pre rodinu a pre známych.

Sladká práca snov po štyridsiatke

Čo by ste odkázali našim čitateľom, ktorí uvažujú o zmene smerovania na profesionálnej dráhe?

Som šťastná, že sa moja práca ľuďom páči, že som mala možnosť moje diela viackrát vystavovať a že som spoznala množstvo zaujímavých ľudí.

Začať niečo nové a snívať je nielen možné, ale aj veľmi dôležité v každom veku, takže určite netreba váhať 🙂

Sladká práca snov po štyridsiatke

TORTY
TEXTIL

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová