Rozdiel medzi čistou a preplnenou hlavou? Takto vyzerá váš mozog PRED a PO meditácii.

Rozdiel medzi čistou a preplnenou hlavouRozdiel medzi čistou a preplnenou hlavou? Takto vyzerá váš mozog PRED a PO meditácii.

Je to možno neuveriteľné. Ale, takto vyzerá váš mozog PRED a PO meditácii. Tento obrázok asi najlepšie vystihuje stav, v ktorom sa nachádzame pred a po meditácii. Osobne, keď som to zbadala, pristavilo ma to na dobrú chvíľu. Ak je toto pravda, potom nerozumiem, prečo nie je meditácia propagovaná všade, kde to ide. Napríklad, hneď v škole. Slovo meditácia stále znie veľa ľuďom ezotericky. Ale nemusí to tak byť. Meditovať sa dá všade. Dokonca aj pri pohybe…

Ako začať meditovať, keď nemáte čas? 

Na tému meditácie v pohybe som sa rozprávala nedávno s Lianou Lagou. Prebrali sme všetky možnosti meditácie, ale rozprávali sme aj o aspektoch a benefitoch. Liana má s meditáciami bohaté skúsenosti a píše o nej aj vo svojej knihe. Ak ste rozhovor nevideli, odporúčam vám ho. Možno prídete na chuť meditácii a dosiahnete každý deň čistú myseľ bez bordelu v hlave. A to sa v dnešnej dobe nielenže oplatí. Je to priam nevyhnutné.

Celý rozhovor nielen o meditácii si môžete pozrieť priamo tu…

Alebo na Youtube ODznova

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať