fbpx

Prečo je imunita získaná prekonaním choroby považovaná za menejcennú ako imunita po vakcinácii?

Protilátky proti covid 19 verzus očkovanieEšte dôverujem VEDE. Presnejšie povedané, verím, že ešte stále môžem veriť vede…

Chcela by som sa s vami podeliť o môj príbeh.

Koncom augusta/začiatkom septembra 2021 sme celá rodina, teda 2 dospelí a 2 deti, prekonali COVID. Naozaj sme ho prekonali, nemali sme „iba“ pozitívny test, reálne sme si odkrútili teplotu, bolesť hrdla, hlavy a únavu. Nebola to žiadna dráma, ale naše telo jasne signalizovalo, že bojuje s chorobou.

Po prekonaní ochorenia som začala lúskať aktuálne „protipandemické“ opatrenia, hlavne informácie o cestovaní. A potom to prišlo… Dozvedela som sa pre mňa nepochopiteľnú vec… A totiž, že do zahraničia sa dostanem bez problémov, pretože tamojší vedci stále nezabudli na to, že existuje prirodzená imunita a akceptujú status „prekonal COVID“. Na moje prekvapenie, naši vedci zabudli. Ako čítam, tak čítam, pri návrate domov zo zahraničia v podstate neexistujem…

Nikde sa neráta s tým, že má niekto prirodzenú imunitu, proste som zaradená do „kolónky“ neočkovaná, mám ísť do karantény a následne na test – ako, prosím? NONSENS…

Povedala som si, to predsa nemôže byť pravda, asi to zle čítam alebo zle chápem?

Na infolinke COVID-19 mi však moje „chápanie“ potvrdili…

Nedalo mi to, tak som napísala e-mail UVZSR, ako inštitúcii zodpovednej za obsah opatrení, ktorá by mala byt schopná vysvetliť logiku tejto nelogickosti. V prvom kole ma odbili s tým, že tak epidemiológovia rozhodli a zdôvodnenie si mám pohľadať na internete. Akože naozaj???

V druhom kole ma posunuli na nejaké ich oddelenie sťažností – aby ma riešili, nakoľko sa sťažujem na aktuálne opatrenia. Neviem, či fungujú v podobnom režime ako pri reklamácii pokazeného mlieka, ak áno, tak potom je to čistá katastrofa, pretože dodnes moja sťažnosť nebola vyriešená… a ja stále čakám na výmenu tovaru.

Obrátila som sa aj na Ministerstvo zdravotníctva SR s prosbou o zodpovedanie otázok ohľadom diskriminácie prirodzenej imunity. Ministerstvo preposlalo môj mail na UVZSR a odpoveď bola v zmysle, že oni nie sú kompetentní odpovedať na moje otázky, nakoľko som to adresovala pánovi ministrovi. Akože hráme pingpong, tenis či aký šport?

Už druhý mesiac prosím UVZSR aj Ministerstvo zdravotníctva SR o informáciu, akej inštitúcii či členovi pandemickej komisie mám adresovať moje otázky, pretože môj analytický mozog potrebuje relevantné odpovede, ktorých sa neviem dopátrať.

Takže moja posledná nádej je tento článok. Držím si palce…

Prosím, existuje niekto v nasej krásnej vlasti, kto by mi vedel logicky na základe faktov zodpovedať nasledujúce otázky?

  • Prečo je imunita získaná prirodzenou cestou prekonaním choroby považovaná za menejcennú v porovnaní s imunitou získanou vakcináciou? Človek , ktorý prekonal COVID, si poradil s celým vírusom ako takým, kým človek očkovaný má protilátky len voči hrotovému/spike proteínu tohto vírusu. Existuje množstvo štúdií, ktoré sú určite dostupné aj našim vedcom a verím, že iný jazyk, ako slovenčina, nie je prekážkou.
  • Akú má logiku opatrenie, že človek, ktorý prekonal COVID, má ísť po prekročení hranice SR do karantény a následne na test?
  • Na základe akých poznatkov vedy je človek s prirodzenou imunitou diskriminovaný v porovnaní s človekom očkovaným?
  • Prečo chceme opatreniami dotlačiť ľudí, ktorí COVID prekonali k vakcinácii? Nechráni ich imunita rovnako ako vakcína, keď si ich telo už raz poradilo s vírusom? Je jasné, že aj človek, ktorý prekonal COVID sa môže znova infikovať, rovnako ako očkovaný človek sa môže nakaziť vírusom. Neplatí rovnaká logika, že keď očkovanie chráni človeka pred ťažkým priebehom/hospitalizáciou , rovnako tak chráni človeka už prirodzene získaná imunita po prekonaní COVIDu?

Ešte stále verím VEDE.

Preto dúfam, že sa nájde niekto kompetentný, kto mi pomôže nájsť odpovede, podotýkam vedecké = založené na princípoch Evidence-based Medicine, teda podložené faktami a poznatkami medicíny, nie ovplyvnené nátlakom strachu a politikov.

Miriam Kúdolová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať