fbpx
Problémy, ktoré za vás nevyrieši čas, ale iba dobrý urológ
Foto: Pixabay
Domov / ZDRAVIE A KRÁSA / Problémy, ktoré za vás nevyrieši čas, ale iba dobrý urológ

Problémy, ktoré za vás nevyrieši čas, ale iba dobrý urológ

Jedno múdre čínske príslovie hovorí, že „Zázrak nie je lietať vzduchom, ani kráčať po vode – ale kráčať po zemi.“ Ak sa k tejto púti po strastiplnej ceste pridá aj množstvo problémov a zdravotných komplikácií, je to naozaj umenie. Umenie žiť a nevzdávať sa, aj keď sa nám už zdá, že sme na pokraji svojich síl. Platí to aj v prípade, ak trpíte nepríjemnými problémami, s ktorými vám dokáže pomôcť jedine dobrý urológ.

Globálnym problémom mužov je dnes rakovina prostaty, takže vo väčšine krajín sveta je rutinné vyšetrenie u uznávaného urológa povinnou súčasťou každoročného skríningu. Treba si uvedomiť, že aj bez ťažkostí a symptómov sa odporúča navštíviť urológa raz ročne a častejšie pri chronických stavoch a zvýšených rizikových faktoroch.

Ak ste to doteraz podceňovali, je najvyšší čas to zmeniť, pretože s pribúdajúcim vekom to môže byť horšie. Životný komfort sa zmení a vaše pohodlie bude menšie, čo si asi nechcete ani predstaviť.

S čím pomôže urológ?

Urológ je vysoko špecializovaný lekár, ktorý diagnostikuje a lieči patologické stavy a ochorenia orgánov, ktoré tvoria systém močového mechúra. Aj keď ho mnohí považujú za mužského lekára, venuje a zameriava sa aj na liečenie ochorení žien a detí.

Dobrý urológ vám pomôže s narušením ľudského vylučovacieho systému, pretože tieto orgány sú citlivé na deštruktívne účinky rôznych vírusov a baktérií, ktoré sa stávajú kauzálnymi pôvodcami mnohých ochorení:

  • kameňov z močového mechúra a obličiek;
  • nádory močového mechúra, obličiek, prostaty a semenníkov;
  • erektilná dysfunkcia;
  • neplodnosť u mužov;
  • inkontinencia moču atď.

Dobrý urológ zvládne aj klasickú vazektómiu, dokáže vám predpísať správnu liečbu a pomôcť vám a vášmu telu prinavrátiť stratené funkcie v tej naj intímnejšej oblasti.

Kedy je najvyšší čas na návštevu urológa?

Po 40-ke sa naše telo mení, tvorba hormónov a životne dôležitých látok sa začína zmenšovať, čoho výsledkom je oslabený organizmus a jeho väčšia náchylnosť k chorobám. Správna životospráva, dostatočné množstvo pohybu, ale napríklad aj špeciálna termoterapia to môžu zmeniť k lepšiemu.

Podceňovať by ste ale nemali ani prevenciu a pravidelné ročné návštevy u urológa. Spozornieť by ste mali aj pri pálení, bolesti, poruche močenia, výskytu krvi v moči alebo iných neobvyklých reakciách v tejto časti  tela.

Choroby genitourinárneho systému nie sú neškodné. Môžu viesť k rozvoju chronických ohnísk infekcie, impotencie, neplodnosti alebo potreby transplantácie obličiek. Aj tu platí, že čím skôr je choroba diagnostikovaná, tým je pravdepodobnejšie, že sa človek vylieči rýchlo a bez následkov. Tak na to nezabudnite a kontrolu u urológa si nielen naplánujte, ale aj včas absolvujte. Niekedy to môžu byť doslova sekundy, ktoré vám zachránia život.

Mohlo by vás zaujímať