fbpx
Problémy, ktoré za vás nevyrieši čas, ale iba dobrý urológ
Foto: Pixabay

Problémy, ktoré za vás nevyrieši čas, ale iba dobrý urológ

Jedno múdre čínske príslovie hovorí, že „Zázrak nie je lietať vzduchom, ani kráčať po vode – ale kráčať po zemi.“ Ak sa k tejto púti po strastiplnej ceste pridá aj množstvo problémov a zdravotných komplikácií, je to naozaj umenie. Umenie žiť a nevzdávať sa, aj keď sa nám už zdá, že sme na pokraji svojich síl. Platí to aj v prípade, ak trpíte nepríjemnými problémami, s ktorými vám dokáže pomôcť jedine dobrý urológ.

Globálnym problémom mužov je dnes rakovina prostaty, takže vo väčšine krajín sveta je rutinné vyšetrenie u uznávaného urológa povinnou súčasťou každoročného skríningu. Treba si uvedomiť, že aj bez ťažkostí a symptómov sa odporúča navštíviť urológa raz ročne a častejšie pri chronických stavoch a zvýšených rizikových faktoroch.

Ak ste to doteraz podceňovali, je najvyšší čas to zmeniť, pretože s pribúdajúcim vekom to môže byť horšie. Životný komfort sa zmení a vaše pohodlie bude menšie, čo si asi nechcete ani predstaviť.

S čím pomôže urológ?

Urológ je vysoko špecializovaný lekár, ktorý diagnostikuje a lieči patologické stavy a ochorenia orgánov, ktoré tvoria systém močového mechúra. Aj keď ho mnohí považujú za mužského lekára, venuje a zameriava sa aj na liečenie ochorení žien a detí.

Dobrý urológ vám pomôže s narušením ľudského vylučovacieho systému, pretože tieto orgány sú citlivé na deštruktívne účinky rôznych vírusov a baktérií, ktoré sa stávajú kauzálnymi pôvodcami mnohých ochorení:

  • kameňov z močového mechúra a obličiek;
  • nádory močového mechúra, obličiek, prostaty a semenníkov;
  • erektilná dysfunkcia;
  • neplodnosť u mužov;
  • inkontinencia moču atď.

Dobrý urológ zvládne aj klasickú vazektómiu, dokáže vám predpísať správnu liečbu a pomôcť vám a vášmu telu prinavrátiť stratené funkcie v tej naj intímnejšej oblasti.

Kedy je najvyšší čas na návštevu urológa?

Po 40-ke sa naše telo mení, tvorba hormónov a životne dôležitých látok sa začína zmenšovať, čoho výsledkom je oslabený organizmus a jeho väčšia náchylnosť k chorobám. Správna životospráva, dostatočné množstvo pohybu, ale napríklad aj špeciálna termoterapia to môžu zmeniť k lepšiemu.

Podceňovať by ste ale nemali ani prevenciu a pravidelné ročné návštevy u urológa. Spozornieť by ste mali aj pri pálení, bolesti, poruche močenia, výskytu krvi v moči alebo iných neobvyklých reakciách v tejto časti  tela.

Choroby genitourinárneho systému nie sú neškodné. Môžu viesť k rozvoju chronických ohnísk infekcie, impotencie, neplodnosti alebo potreby transplantácie obličiek. Aj tu platí, že čím skôr je choroba diagnostikovaná, tým je pravdepodobnejšie, že sa človek vylieči rýchlo a bez následkov. Tak na to nezabudnite a kontrolu u urológa si nielen naplánujte, ale aj včas absolvujte. Niekedy to môžu byť doslova sekundy, ktoré vám zachránia život.

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať