Prečo sa niekto nechá zbaliť? (A nie len kvôli praniu trenírok). Dôvodov na PREČO je niekoľko…

Prečo sa niekto nechá zbaliť?Prečo sa niekto nechá zbaliť? (A nie len kvôli praniu trenírok)

Keď sme si už minule vysvetlili, ako niekoho zbaliť, dnes by sme pokračovali v téme Prečo sa niekto nechá zbaliť? Aké dôvody nás k tomu vedú? A vôbec, prečo by sme mali vynakladať akúkoľvek námahu na strácanie času a energie a priestoru?

V drvivej väčšine prípadov ide o dva dôvody. Zväčša o protiklady a, ako nás to už učili na základnej škole, tuším na hodine chémie alebo fyziky, protiklady sa priťahujú. A, ako nás to naučil život samotný, zväčša po absolvovaní praktických hodín biológie, protiklady, keď sa pritiahnu, sa dosť často aj pretiahnu. Na tú-ktorú stranu. Prípadne z tej-ktorej strany.

A teraz tie protiklady.

Príroda to nejako tak zariadila, že dvaja sa na seba zahľadia, dlho sa dívajú do očí a keď tam náhodou zahliadnu tie povestné plamienky (alebo si ich pre istotu domyslia), tak sa ide rovno na vec. Krabica. Páska. Špagát, prípadne mašlička a hurá, ide sa baliť.

On s plnými. Ona s prázdnou.

Chlap s plnými… očakávaniami.

Žena s prázdnou… dušou.

A keďže prázdno sa vypĺňa plnosťou, tak sa natíska logické zdôvodnenie, prečo vyplniť prázdno a prečo sa zbaviť plnosti.

Na tomto mieste si však musíme povedať aj to, že tento proces je výsostne dočasný.

Základnou jednotkou je M7. Definične emsedem. M7 je hodnota dočasnosti, ktorá sa udáva v minútach a zahŕňa v sebe nielen akt samotný (a nehovoríme o maliarskom výtvore), ale aj sprchu pred a po (sedem minút vrátane sprchy pred a po). Nebudeme sa predsa tváriť, že to dávame ako umeleckí herci vo filmoch pre dospelých.

A po takom akte to niekedy vyzerá aj takto:

-Aký som bol?

-Ako oceán?

-Taký vášnivý a romantický a búrlivý?

-Nooo… skôr by som povedala, že mi je z teba zle…

Nesmiem zabudnúť ani na úžasnú repliku z Dva a pol chlapa, kedy Rose hovorí Charliemu:

-Charlie, ty si jediný muž v mojom živote, ktorý so mnou nespal pre moje peniaze, ale preto, že bol opitý.

A ak ste úspešne prešli procesom, ako zbaliť a nechali ste sa zbaliť, prípadne niekoho balili a zbalili, dostávate sa do zákernej fázy PREČO? Úplne najzákernejšia fáza celej romantickej cesty od internetu, cez spoločné rande v mekáči až po (dvoch mesiacoch upratanom byte) posteľ samotnú. A potom príde to zákerné PREČO?

Dôvodov na PREČO je niekoľko.

Väčšinou ide o to, že treba oprať trenky, vyžehliť košele, natankovať auto, vymeniť vodovodnú batériu, zaplatiť exekútora, vziať si hypotéku, vypnúť tikanie biologických hodín… až po vhodného kandidáta, kandidátku na darcovstvo vhodnej sekvencie DNA pre budúce nesplodené a nenarodené potomstvo.

Málokto však počas ťukania do klávesnice, alebo romantiky v mekáči, či M7 aktivít v čerstvo prezlečenej posteľnej bielizni, premýšľa nad týmito otázkami. Tie nastúpia v momente spojenia plnosti a prázdnosti a zmene stavu na vyprázdnenie a naplnenie.

Fáza vytriezvenia.

Trvajúca, bohužiaľ, dlhšie, ako trval akt balenia a zbalenia a rozbalenia darčeka.

Logika hovorí, že túto základnú otázku by sme si mali položiť už v samotnom procese balenia. Ale realita je taká, že my často netušíme, ako proces balenia dopadne a skončí, a tak nebudeme predsa riešiť, či mi bude chutiť víno, ktoré som si ešte nekúpil. Veď proces degustácie je legálny a dáva priestor práve na to, aby sa rozhodnutie uskutočnilo až po procese vyprázdnenia (pohára) a naplnenia (žalúdka).

Aby sme predišli možným výčitkám svedomia z porušenia desatora, konkrétne z porušenia bodov 6 a 9, je dobre si vopred pripraviť univerzálnu odpoveď: LEBO.

A hneď bude krajší deň, väčší úsmev na tvári a o jedno blbé PREČO menej.

Trenky vypraté, košele ožehlené, auto natankované, vodovodná batéria vymenená, exekútor vyplatený, hypotéka vybavená, DNA v procese.

Nová generácia na ceste.

Jozef Prazňák

korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať