Balenie už nie je iba jednostrannou záležitosťou mužskej populácie. Ako sa nechať zbaliť?

Ako sa nechať zbaliťAko sa nechať zbaliť?

V priebehu (krátkej) časovej línie života človeka sa objavujú rôzne podoby a formy balenia, ovplyvňované jeho správaním, pohnútkami, želaniami a vnímaním reality. Ináč sa balí vo veku tínedžera, ináč, keď si človek hľadá partnera na dlhšie časové obdobie (napríklad na víkend, kedy riskujeme, že strávime noc vedľa chrápajúceho partnera a prebudíme sa vedľa niekoho bez mejkapu, s neumytými zubami, slinou v kútiku úst a karpinami v očiach).

A ináč, keď ho to proste doma nebaví a má dojem, že aj zrkadlo dokáže zvládnuť obraz v ňom, dúfajúc, že by ešte niekto o neho mohol nejaký ten bicykel oprieť.

Každá mladšia generácia to má jednoduchšie.

Čím viac ideme do dejín, tým prudérnejšia bola výchova a mnoho vzťahov vznikalo tak, že sa rodičia dohodli a deti proste dali do zväzku plného lásky, romantiky, vášne, krásy a zaľúbenosti. Alebo aj nie.

Prípadne podpísali nejaké tie papiere a prihodili nejaké to elvéčko (LV = list vlastníctva) z katastra, kým sa krútenie hlavou nepremenilo na krútenie hlavy. Ideálne kombinované so zakrútením sa v hlave bez vízie zakrútenia krkom (niekomu).

Éra balenia v baroch a na diskotékach, či dokonca inzerátom v printových médiách, je tiež už za nami a s nástupom elektronickej vyspelosti zariadení sa balenie presúva do digitálnej podoby a rýchlosť balenia priamo súvisí s rýchlosťou pripojenia, vyspelosťou koncového zariadenia a mentálnou absenciou výbavy. Nie že by som chcel niekoho uraziť. Ide len o tú rýchlosť. Podľa vtipu z ďalekého východu:

-Marčo, daš?

-O, jak ši me richlo prehutorel.

Balenie v dnešnej dobe sa presúva a je širokospektrálnejšie a zasahuje všetky generácie pripojené na internet.

Dnes dokonca ani nemáte istotu, kto reálne sedí na druhej strane vašej aplikácie. A nehovorím ani o fotošope. Hovoríme o tom, že niet istoty ani pohlavia, ani inteligencie, ani manžela sediaceho vo vedľajšej izbe pred telkou s futbalom a šiestym pivom v ruke, hundrajúcim nad idiotizmom a neschopnosťou vrcholových športovcov, ktorým by on určite ukázal, ako sa to robí.

Ani na zbierku motýľov sa už dievčatá nebalia asi sto rokov. Ani na zbierku platní už asi štyridsať rokov a ani na zbierku uvädnutých ruží už asi dvadsať rokov.

Samozrejme, povedzme si to úprimne, tak ako v minulosti, vždy pomohlo, ak mal balič okrem pekáča buchiet na bruchu, štíhlych nôh a vypracovaných bicepsov aj nejaké tie kone. V minulosti v stajni, dnes v garáži. A ešte pomohlo, keď nežral seno. A… keď mu netrčala slama z topánok. Tak málo stačilo. Šlo to bez gučiho, armaniho, bosa, a pozrite, až kam sa to postupne dopracovalo. Až sem. Po nás.

Staršia generácia, ktorá to má už o poznanie ťažšie, pekáč buchiet na bruchu nahradilo brucho z pekáča buchiet, prípadne zadaní jedinci, ktorí neoplývajú modrými očami, zvyknú baliť opačné pohlavie aj takzvaným uisťovacím spôsobom.

-Slečna, nemali by ste chuť stráviť noc plnú vášne?

-Ja som pani, nie slečna. Som vydatá a mám manžela.

-Hmm, mladá pani a nechceli by ste sa aspoň uistiť v tom, aký vynikajúci je váš manžel v porovnaní so mnou?

A ako sa mladá pani rozhodne, je už iba na nej.

Nesmieme zabúdať, že balenie už nie je iba jednostrannou záležitosťou mužskej populácie…

V rámci emancipácie sa balenie presunulo aj na druhý breh rieky. Samozrejme, ženy to robia citlivejšie a s gráciou a s rúškom tajomnosti a s jemným prísľubom. Niekedy to môže vyzerať asi takto.

-Mladý muž, dívate sa na mňa tak zvláštne.

-Ako zvláštne?

-Tak špeciálne.

-Hmm, ako?

-Ako by ste mali voľný byt.

A potom naozaj závisí len na správnej odpovedi.

Romantika balenia nemusí zahŕňať kyticu ruží a vaňu plnú peny, či romantického Stinga spievajúceho o dáme bez zľutovania a aj to ešte vo francúzštine.

Romantika môže kľudne zahŕňať fľašu akciového bieleho rumu z Lidla, kombinovaného s orieškami Alesto a na mobile pustený Ben Cristovao s Máriou Čírovou alebo Ben s Ivanom Táslerom.

Výhoda balenia je v tom, že, ako hovoria germáni, cvik robí majstra a v dnešnej bio eko dobe sa proces balenia veľmi jednoducho recykluje a aj krabice, aj špagát, aj lepiaca páska alebo, nebodaj, červená mašľa na kapote auta, sa jednoducho a jasne dajú recyklovať. A zrecyklovať. Alebo rejúznuť, teda bez recyklácie rovno použiť znova. V dnešnej dobe internetu stačí predsa Ctrl C a Ctrl V a o dve minúty sa môže spustiť nový proces balenia, bez frustrácie z neúspechu predošlého.

Ak si kladiete otázky, ako sa nechať zbaliť alebo ako niekoho zbaliť, je to jednoduché.

Chce to trpezlivosť a skúšať a podnikať kroky a využívať matematické a štatistické teórie. Žijeme v úžasnej rýchlej dobe s miliardami kontaktov v šialene prepojenej sieti s tisíckami možností.

Ako? Akokoľvek. Raz to predsa len musí zafungovať.

Ako vravela moja babička: Na každú dieru sa záplata nájde.

Jozef Prazňák

Všetky víkendovky nájdete v rubrike: #vikendOFF

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať