„Evidentne vám klasická medicína nedokáže pomôcť. Vyskúšajte niečo prírodné. Hľadajte…“

Ako sa starať o svoje zdravieNájdi odvahu…!

Čírou náhodou som v mobile natrafila na článok p. Martiny Valachovej. Upútal ma názov článku: Prichádza, podľa mňa, tá najväčšia lotéria. Lotéria so zdravím, priatelia! Redakcia MAGAZIN40plus 10. augusta 2021

Tak som ho začala čítať.

Už viac rokov mám okolo seba ľudí, ktorí sa zaoberajú prírodným liečením.

Podpora vlastného zdravia je dôležitá.

Áno, áno, súhlasím!

Dočítala som celý článok, meno autorky som si hneď poznačila, pretože to, čo písala, jej išlo priamo zo srdca.

Áno, áno! Funguje to! Mala som okamžite chuť povedať to každému!

Príroda je neuveriteľne silná. Je často múdrejšia, ako akýkoľvek vedec či chemik… Je dokonalá. Na mnohé problémy má pre nás pripravený liek – rastlinku, kvet, strom… Len my jej vôbec nerozumieme. To asi priniesla doba, v ktorej žijeme.

Spoliehame sa na lekárov, že nám dajú liek a ťažkosti zmiznú.

Príroda nám pomáha.

Preto, ak dovolíte, v krátkosti – môj príbeh:

Alergia – prach, peľ, trávy, roztoče – od puberty. Neskôr, pravdepodobne z dôvodu vysokého pracovného nasadenia, mi vznikla alergia na VŠETKO. Na akúkoľvek potravinu.

Môj alergiológ: „Ja vám neviem pomôcť, ale niečo predsa len musíte jesť!“

Absolvovala som rôzne vyšetrenia, lekári nezistili, prečo mám také silné alergické prejavy. Dokonca jeden starý pán doktor na reumatológii prehlásil:

„Ste veľmi zachovalá 50-tnička, ale viete, ako sa hovorí, keď sa ráno zobudíme a nič nás nebolí, tak sme hádam aj zomreli, však?“

Moja obvodná pani doktorka mi povedala:

„Evidentne vám klasická medicína nedokáže pomôcť. Vyskúšajte niečo prírodné. Čo? Ja neviem. Hľadajte.“

Aj som našla. Nebolo to hneď, trvalo mi to pár rokov. Poradil mi lekár, ktorý sa venuje klasickej medicíne a doplnkovej prírodnej liečbe s holistickým prístupom.

Po 3 mesiacoch užívania prírodných produktov ťažkosti ustúpili. Užívala som ich ďalej, každý deň. Veď to je výživa pre moje telo a 7 rokov som nepotrebovala antibiotiká, nebola som chorá.

Až prišiel Covid-19.

Pomohla som sestre, ochorela, testy nepreukázali Covid. Potrebovala pomoc, tak som jej pomohla.

„A čo, keď mám Covid? Čo, ak sa nakazíš aj ty?“

Neriešila som to. Úprimne. Bola slabá ako čaj, nevládala ani chodiť. Ja sa predsa teraz „neposeriem“ z jedného Covidu! Vybehlo zo mňa nie veľmi slušne. Bola som v danej chvíli s ňou a pre ňu.

Sestra mala veľmi ťažký priebeh, skončila v nemocnici s obojstranným zápalom pľúc a keď sa vracala domov, vystriedala som ju. To, že som ochorela aj ja, ju neskutočne bolelo. Ani na sekundu som však neoľutovala, že som jej v rámci svojich možností trošku pomohla.

Obe sme to zvládli.

Po návrate z nemocnice som znova kontaktovala „môjho prírodného lekára“, poradil, čo konkrétne užívať, aj s presným dávkovaním.

Investovali sme do svojho zdravia ja aj moja sestra. Za 1,5 mesiaca po návrate z nemocnice som si vypýtala zrušenie PN. Absolvovala som rôzne vyšetrenia. Každé postupne ukázalo dobré výsledky. Aj posledné, zo včera, z diabetologickej ambulancie – citujem: výsledky výborné.

Diabetes sa mi vyvinul v dôsledku covidovej aj kortikoidnej liečby.

Dlho som zvažovala, či napíšem svoj príbeh so šťastným koncom. Nie je to každému dopriate. Nájdi odvahu, vravela som si.

Ľudia sú rôzni. Sociálne siete nám dávajú možnosť vyjadriť sa v anonymite. Je to oveľa ľahšie, ako ísť s vlastnou kožou na trh.

Pár ľudí mojej sestre povedalo:

„Ale ťa ten Covid zošpatil. Pozrite sa, ako vyzeráte. Robte so sebou niečo!“ Sestra – „Ja som prekonala Covid. A odkiaľ som to mal vedieť?!“

Covid + kortikoidná liečba sa na nej podpísali, našťastie, len dočasu. Vypadané vlasy, zväčšené brucho, naliata tvár, vačky pod očami…

Nebuďme k sebe zlí!

Nesúďme, pretože si možno ani neuvedomujeme, že ak človek príde o vlasy, má nafúknuté brucho, naliatu tvár – to nie je jeho voľba.To mu priniesol život a je to cesta, ktorú musí prejsť.

Možno sú tí ľudia, ktorí znesú na človeka spŕšku slov, ktoré veľmi zabolia, nevedomí? Arogantní? Alebo majú, jednoducho, klapky na očiach?

Slovo, či už povedané alebo napísané, má veľkú silu. Dokáže pomáhať, ale aj nesmierne ublížiť. Preto – buďme k sebe ľudia. Aj keď to možno nechápeme, všetko má svoj dôvod.

Nájsť odvahu…

To som si hovorila, keď som prečítala vyššie spomenutý článok. Našla som odvahu. Píšem o tom, čo som zažila. Nechválim sa. Len konštatujem. Vždy sa nájde riešenie na rôzne problémy. A čo je to problém? Len dočasne nevyriešená situácia. (Povedal to ktosi múdry, nie ja…)

Ja som svoju zdravotnú situáciu nevyriešila sama. Moje telo nemalo na to dosť síl, aby zotavenie sa bez následkov zvládlo samo. Pomohol mi človek s veľkými vedomosťami a príroda.

Investícia do môjho zdravia bola a je tá najlepšia v mojom živote.

Blíži sa jeseň. Nečakajte, že čo „to“ s nami urobí. Vezmite zodpovednosť za vlastné zdravie do vlastných rúk.

Pomôžeme lekárom, ale hlavne – SEBE.

Renáta Tkáčová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať