Ešte pred rokom som nemohla jesť skoro nič. Zo všetkého mi bolo zle, priberala som aj z vody.

Nerovnováha v tele Gabriela ŠpankováNerovnováha v tele…

Ešte pred rokom som bola v štádiu, kedy som už nemohla jesť skoro nič. Zo všetkého mi bolo zle, priberala som aj z vody. Tak sa u mňa prejavovala nerovnováha v tele. A teraz si vychutnávam úplne obyčajné jedlo:

  • z ktorého si telo dokáže zobrať potrebné živiny
  • a ktoré už moje telo nemá problém spracovať

Niektoré potraviny som vôbec nemohla jesť. Napríklad cesnak. A teraz? Jem ho pravidelne už asi polroka. Nikdy mi CESNAK nevoňal a nechutil tak, ako teraz. Nikdy som ho nemohla jesť bez toho, aby mi nezostalo ťažko.

Čo mi pomohlo?

„Vďaka masážam v teplej vode, a vďaka tomu, že som sa naučila vo vode pracovať sama so sebou, si moje trávenie a moje vnútorné orgány spomenuli na časy, keď boli v poriadku. A tešia sa, že začínajú opäť fungovať. Veľká vďaka môjmu dokonalému telu, že mi dalo tak veľmi zabrať. A donútilo ma hľadať možnosti, ako ho uzdraviť. Až keď som sa naučila v teplej 35°C vode pracovať sama so svojim vlastným telom, pochopila som, že v tej vode dokážem vykúzliť ešte oveľa viac ako Watsu a Kranio.“

Napísala Gabika Španková, s ktorou som nedávno robila rozhovor o jej ceste za vysnívanou prácou, na ktorej našla spôsob uzdravovania tela. A to nielen pre seba.

Upokojenie nervového systému, naštartovanie parasympatika a blúdivého nervu.

Čo všetko sa pri metóde, v ktorej Gabika kombinuje znalosti fyzioterapeutky a získané skúsenosti s prácou v teplej vode deje? „Uvoľnenie fascií,  svalov a šliach. V tele sa uvoľnia energetické dráhy a činnosť vnútorných orgánov a naštartuje sa lymfatický systém…“

Spôsob Gabikinho programu má benefity pre zdravých, chorých, ale aj pre ľudí nad 70 rokov. Vedie k zlepšeniu telesných a kognitívnych funkcií. Je toho skrátka dosť, čo sa dá stimulovať a pomôcť telu k jeho obnove.

Viac v rozhovore…

Ak ste si rozhovor ešte nepozreli a téma je vám blízka, môžete ho sledovať priamo tu. Alebo na kanáli YouTuBE – ODznova.

Ak sa vám rozhovory páčia, budem rada za zdieľanie a tiež za podporu na KO-FI https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo č.u.: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať