Keď na vás šéf tlačí, zmeňte šéfa. Podobne to je s trénermi. Pocit a vnútorná spokojnosť sú dôležité!

Ako pochváliť a čo je to pochvala procesu
Jana Bernaťáková

Keď na vás šéf tlačí, zmeňte šéfa. Podobne to je s trénermi. Pocit a vnútorná spokojnosť sú dôležité!

Tento krátky text chcem venovať všetým, ktorí sa trápia, lebo im nevyhovuje komunikácia vo firme alebo v tíme. Inšpirovala ma k tomu Jana Bernaťáková, ktorá reagovala na LinkedIne na zmenu trénera Peti Vlhovej, ako reakcia k článku od Šárky Stachovej.

Janka píše:

Keď Petra po zisku veľkého glóbusu vymenila trénera, bola to veľká téma. Livia Magoniho prepustila, pretože bol aj po úspechoch veľmi kritický a necítila sa šťastne.

Šťastne?!

Patrí to vôbec tam kde ide o výkon, výsledky, veľké peniaze, návratnosť investície a iné super dôležité veci?

Petra Vlhová zmenila trénera na olympiáde
FOTO: TASR

Zveziem sa na vlne, dnes je to všade Peťa, Peťa.

A tak chcem dať pozornosť na moment, za ktorý má Peťa u mňa obrovský obdiv. Trúfam si dokonca povedať, že je to ROLE MODEL hodný nasledovania.

Vlhovej otec aj manažér chceli, aby aspoň do olympiády pokračovala s trénerom Magonim. Ona ho napriek tomu prepustila a uprednostnila duševnú pohodu pred vidinou úspechu. Hovorila totiž, že s Magonim by vydržala rok-dva a potom by bola vyhorená a s lyžovaním by musela skončiť.

Veľký obdiv Peti, tlieskam jej za odvahu a zrelosť.

A možno sa to už fakt nedalo vydržať. Akokoľvek, ako Zuzana Reľovská ( so Zuzanou som robila podcast o vyhorení a well being – pozn. autora) hovorí, well-being je well-doing a Peťa to ukazuje tiež.

Keď som ako mláďa začínala v Tatra banke, zažívala som bossing. Nadriadená nás v kuse dusila, číhala na naše chyby, nikdy nič nebolo dobré. Po dvoch rokoch som povedala dosť a priniesla výpoveď. Klepali sa mi kolená, netušila som čo idem ďalej robiť. Vedela som len, že takto to fakt nechcem. Vtedy nastal obrat a ja som tam ostala ešte ďalších 18 rokov.

Keď sa postavíme sami za seba, veľké veci sa potom dejú.

Ak vás téma zaujíma, sledujte Zuzanu Relovsku a jej Wellbeing Advisory. Má k tomu dáta, fakty, obrovské know-how. A je na misii, dostať túto tému do života firiem.
Veľmi jej v to držím palce, lebo na človeku záleží.

Koniec citácie z postu Janky Bernaťákovej

Jana Bernaťáková je change facilitátorka & lektorka & tímová & systemická koučka & spoluzakladateľka Beelong community & networking & Reinventing yourself

Čo dodať na záver?

Počúvajte svoj vnútorný hlas. A zmeňte hoc aj šéfa či trénera. Ak smerujete k vyhoreniu, zastavte to. A možno vám príde vhod aj náš rozhovor so spomínanou Zuzkou Reľovskou na tému vyhorenie a Well-Being.

Počúvať môžete priamo tu:

 

Mohlo by vás zaujímať