Juraj MESÍK: Všetko bude inak. O čo viac si uvedomujeme svoju zraniteľnosť, o to viac si môžeme vážiť život…

Juraj MESÍK: Všetko bude inak. Pripravení budú vo výhode.

Juraj MESÍK: Všetko bude inak. 

Rozbehnuté trendy skolabujú. „O čo viac si uvedomujeme svoju zraniteľnosť, o to viac si môžeme vážiť život…“ Juraj MESÍK: Všetko bude inak. Pripravení budú vo výhode.

Tento rozhovor sme spolu s Jurajom urobili pred viac ako rokom. Juraj je známy ako „apokalyptik“. Ak ste rozhovor nezaznamenali, možno vám príde vhod. Je dôležité ešte upozorniť, že Juraj je od istej doby považovaný za konšpirátora. Teda minimálne podľa ľudí, ktorí sú obkolesení okolo projektu konspiratori.sk.

Našou témou boli globálne výzvy a trendy, ale aj pripravenosť na možné zmeny

Juraj bol dlhoročný analytik Svetovej banky, po návrate z Ameriky niekoľko rokov učil predmet “ Globálne výzvy na UK v Bratislave a “Myslieť nemysliteľné: Scenáre globálnych katastrof” na Palackého Univerzite v Olomouci. Spisovateľ, lekár, pre niekoho kontroverzný, pre iných odvážny a pre mnohých čudák…
Generácia apokalypsy?

V otázkach som vychádzala aj z Jurajovej knihy Generácia apokalypsy. Pýtala som sa ho na to, ako vidí scenáre pre Slovensko a svet v aktuálnej dobe. A či sa je na čo tešiť. Prebrali sme aj úlohu odvahy u jednotlivcov.

Bavili sme sa aj o tom, ako sa pripraviť na prípadné kolízie, blackouty a iné scenáre. Ako to majú napríklad vo Švédsku? Rozhovor to je ale povzbudzujúci. Juraj dal veľa tipov, ako prežiť, ako užívať život a na čo sa sústrediť…

Rozhovor môžete sledovať aj priamo tu:

Podcast pripravila a moderuje: Martina Valachová

Chcem poďakovať všetkým, ktorí podporujú našu tvorbu. Aj vy sa môžete pridať tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast

Za priestory ďakujeme: Dom Umenia, Laurinská 14 – https://www.rdsartgroup.sk/

Mohlo by vás zaujímať