Bežná drogéria je plná chemikálií. Môže vám naštrbiť zdravie tela i duše. Na čo si dávať pozor?

Bežná drogéria je plná chemikálií. Môže vám naštrbiť zdravie tela i duše. Na čo si dávať pozor?

Viem, že sa to ťažko verí, ale prípravky, ktoré sú bežne dostupné, obsahujú veľa chemikálií, ktoré nie sú zdraviu prospešné. Najmä, ak ich používame nadmerne. A to sa v našej spoločnosti orientovanej na spotrebu deje.

Posledné desaťročia sme prijali tento nenormál za normál.

Ak si kladiete otázku, z čoho je toľko ľudí chorých, prečo stúpajú civilizačné ochorenia a aj rakoviny, odpovede môžete hľadať aj v produktoch, ktoré používate. Či už sú to potraviny (či skôr OTRAVINY?), ale aj drogéria. Ak sa vám zdá, že konšpirujem, nevadí. Pretože zamýšľať sa, preverovať, bádať, to je cesta k získaniu informácií.
Zaujímavé je, že ak vylúčite aspoň 80% chemikálií z vášho života, môže sa vám stať, že ak vojdete do drogérie, tak ten ozón, ktorý v predajni je, vám vrazí do nosa ako totálny smrad. Mne sa to stalo nedávno. Mirka mi hovorila, že ak si človek prečistí domácnosť, tak po čase zistí, že to, čo mu predtým voňalo, bude vyhodnocovať ako smrad. Nechcela som tomu veriť.

Dobrá správa je, že aj vy si môžete urobiť poriadok v produktoch.

Čistiť domácnosť aj seba môžete aj bez chemikálií. Alebo to môžete radikálne zredukovať. Veď si predstavte, že ešte 30 rokov dozadu sme používali len zlomok toho, čo dnes. A nechodili sme ani špinaví a ani smradľaví…

Ak ste si rozhovor s konkrétnymi radami, ako sa zbaviť chémie nestihli pozrieť, pozývam vás…

Pripravila: Martina Valachová

P.S: Mirku nájdete aj tu: https://www.facebook.com/groups/449511408531370/user/100082230581354/

 

Mohlo by vás zaujímať