Čokoláda pomáha ženám po menopauze udržať si štíhlu líniu. Tvrdia to španielski vedci.

Čokoláda pomáha ženám po menopauze udržať si štíhlu líniu. Tvrdia to španielski vedci.Čokoláda pomáha ženám po menopauze udržať si štíhlu líniu. Tvrdia to španielski vedci.

Ale poďme po priadku… Videli ste ten nový film „Dont Look Up“ s Leonardom di Capriom? Ja som ho videla, aj keď na dve etapy, ale bol poučný a prišiel mi tak trefne ušitý na dnešnú covid-dobu, no trošku pritiahnutý za vlasy. Kto nevidel, tak je v podstate o tom, ako nám sem – na našu Zem – spadne asteroid a všetko to tu rozmláti a my všetci zomrieme – no väčšia katastrofa v tom filme je fakt, ako dokážeme ignorovať blížiacu sa hrozbu a nechať sa „ukecať“ politikmi či tzv. filantropmi-mamonármi.

Film bol síce katastrofický, frustrujúci, no so svojským, až desivo pravdivým humorom. To som však nevedela, že vedci objavili 6. januára asteroid, ktorý sa na nás rúti a stretnúť by sme sa s ním mali niekedy okolo 4. júla budúci rok. Teraz sa mi ten film až tak za vlasy pritiahnutý nezdá. Najhoršie na stretnutí s asteroidom je to, že sa mu nikto nevyhne. Nedá sa proti nemu zaočkovať, ani ísť na drahú dovolenku, kým ostatní budú umierať, ani vitamín D nepomôže a ani Matovičova lotéria veru nie.

No ja dúfam, že to dopadne dobre. Nemyslím ten asteroid, že dopadne dobre, ideálne by bolo, keby nedopadol vôbec a vtedy vlastne dopadne dobre.

Katastrofické scenáre o našom konci podporili tiež vedci z celého sveta

Ide o to, že aj tento rok nechali pomyselnú ručičku apokalyptických hodín 100 sekúnd pred polnocou. Polnoc symbolizuje zničenie zeme, či už jadrovou, alebo nejakou inou špecialitkou, ktorú si my, ľudia, vieme super vymyslieť. Keby sme tak videli budúcnosť a vedeli sa zariadiť, viete, či si založiť lepšiu poistku na dom, aj takú proti-asteriodovú, alebo sa vybrať niekam na dovolenku na opačnú stranu zemegule, prípadne nerobiť nič a rozflákať všetky zásoby a skryté ponožkové rezervy na „tu a teraz“, lebo na Vianoce 2023 možno darčeky nebude treba kupovať.

No nemáme všetci veštecké gule

Aj keď na TikToku sa objavilo video údajného cestovateľa v čase, ktorý upozornil na ďalšie blížiace sa katastrofy v tomto roku. Nie, nie je to epidémia, ani žiadna dobrá správa, že napríklad naši politici pôjdu na dlhúúúú dovolenku a zostanú na opustenom ostrove len spolu so svojimi super nápadmi. Nič také. Prvá predpoveď sa týka 15. marca, kedy má vybuchnúť sopka a popol z nej zahalí pol planéty. Druhá udalosť sa má stať 28. júna, kedy zmizne lietadlo s cestujúcimi a objaví sa až o mesiac, aj keď cestujúci budú mať pocit, že boli preč len pár hodín.

Keby sme vedeli, ktorý let, možno by sme tých našich z parlamentu aj poslali na dovolenku, nie?

Posledná správa od cestovateľa v čase je, že 2. septembra nadviažeme kontakt s „podzemnou civilizáciou“.

Toto ma teda dostalo. Ja som si vždy myslela, že civilizácia iná môže byť buď vyhynutá, alebo mimozemská. Ale že máme k dispozícii aj podzemnú, to som netušila. Tí podzemšťania asi chodia po kanáloch, uvidíme, ako budú vyzerať, tipujem, že bleduliaci, lebo tam im veľa slnka nezasvieti. Ktovie, či sa im tu na povrchu aj bude páčiť, keby prišli niekedy v 70. rokoch, keď boli takmer všetci vysmiati z marihuany, to by bolo asi lepšie. Nie vhodnú dobu si vybrali na „vylezenie“.

Ale ak sa skamarátia so správnymi ľuďmi, tak to bude fajn.

Od marca 2020 sa majetok desiatich najbohatších ľudí sveta viac ako zdvojnásobil

Zo 614 miliárd € narástol ich majetok na 1,32 bilióna €. Ja do toľko napočítať asi ani neviem. Nerozumiem, načo im toľko peňazí bude. Možno poznajú toho cestovateľa v čase z TikToku a postavia si za ne vesmírnu stanicu a vystrelia sa niekam na obežnú dráhu.

Znovu navrhujem s nimi poslať našich politikov, nech je kľud, a ako už raz bolo povedané: „nech sa u nás ľudia neboja umierať“.

Možno tento rok bude rokom osídľovacích zmien

Mne by sa mohlo podariť presťahovať sa na to moje vysnívané Bali, aspoň na zimnú sezónu, našich politikov pošleme na obežnú dráhu alebo opustený ostrov a napríklad taká speváčka Tina Turner sa sťahuje do škandinávska. Táto legenda so super svalnatými nohami, kúpila domček vo Švajčiarsku za výhodných 67 melónikov. Tiež to bude asi dobrá partia.

Švajčiari sa môžu radovať, budú tam mať aspoň veselšie s Tinou a možno aj nejaké ľadové srdcia roztopí.

A keď už sme pri tých fešných ženách v najlepšom veku…

…na záver jedna skvelá správa: Čokoláda pomáha ženám po menopauze udržať si štíhlu líniu, tvrdia španielski vedci. Škoda, že treba čakať až do menopauzy, ale potom to roztočíme ženy, to nielen vnútorne, ale aj natierať sa ňou budeme.

Tak do skorého čítania, zatiaľ si užívajme, že tu máme „len“ koronašialenstvo a nie asteroidovú apokalypsu.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S 2: Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať