Médiá súťažia, kto prinesie katastrofickejší scenár bojov medzi USA a Putinom. Kopať bunker či utiecť?

Kopať bunker či utiecť?Kopať bunker či utiecť?

Tento prehľad zaujímavostí a správ z posledného týždňa je naozaj ťažké dať dokopy bez toho, aby som nezačala kopať bunker alebo mala chuť zbaliť sa a ujsť pred ukrajinsko-rusko-americkým (neviem, kto sa ešte do dnešného večera pridá do tejto partie) konfliktom.

Médiá sa predbiehajú, kto prinesie katastrofickejší scenár bojov medzi USA a Putinom.

Keď to už-už vyzerá, že vojna je zažehnaná, príde pani Cigániková so Žiakom, zvrtnú ukrajinskú vlajku hore nohami a naťahujú sa s ňou aj s ostatnými „kamarátmi“ ako malé deti v škôlke, čím urazili už aj samotnú Ukrajinu. Môžeme my meditovať, vymodlievať, pozitívne sa napájať na zdroj lásky a večnosti, bum – príde pár parlamentných nezbedníkov a konflikt je zase na stole. Že je to hanba, skonštatovala aj sama aktérka slovami: „Trapas. Tak mi treba. Stalo sa. Keď sme to chceli otočiť, už ukázali svoje kvality Kotlebovci. Trapas ako Brno,“ kajala sa Bittó Cigániková.

S tým, že to bol trapas, výnimočne súhlasím.

V podstate by sme vedeli tento týždeň zhrnúť do jedného slova „TRAPAS“

Nielen Cigániková, ale aj Marcel Merčiak sa stal kvôli svojmu – mierne povedané – výbuchu, známejší, než len zo športového komentovania. To, že ho „Braňo zarezal“ dnes pozná celé Slovensko a poviem vám, počuť je to z každej strany, nie iba od našich komikov v ich paródiách, ale aj len tak – medzi ľuďmi v ich írečitej slovenčine a dennej rutine. Tak zase máme niečo nové, čo s nami pár dní pobudne. Ako Taraba. Ten pôvodný. Spomínate si na toho pána, čo hľadal stále svoju ženu? „Volám sa Fero Taraba a hľadám svoju ženu“. Ktovie, či ju našiel.

V každom prípade, radšej trapasy ako dookola sa opakujúce kovidoviny.

Aj o tom už píšu viaceré internetové portály. Isto ste to zaregistrovali aj vy, že po prudkých tlakoch na očkovanie a sprísňujúcich sa opatreniach, sa zrazu tento týždeň objavili prudké uvoľňovačky opatrení. Jeden extrém strieda druhý. Učíme sa žiť v dobe extrémov, aspoň budeme vytrénovaní a pripravení na čokoľvek. Lacné úvery začínajú striedať správy o zvyšovaní úrokových sadzieb, ceny nehnuteľností šialene vyskakujú, ako aj ceny energií a potravín. Našinec má čo robiť, aby sa z tých správ vymotal bez psychického poškodenia.

Aspoň sa tie krčmy pomaličky otvárajú, nech je kde spláchnuť negatívne myšlienky.

Treba si ešte užiť posledné chvíle, ktoré nám ako spoločnosti zostávajú.

Veď podľa vedcov z Massachusettského technologického inštitútu (MIT) sa spoločnosť v roku 2040 rozpadne. Neviem presne, ktorú spoločnosť majú na mysli. Veď dobrá spoločnosť nemusí byť mestská smotánka, ale aj parta pri krčmovom stole. Ktorá z týchto spoločností by sa skôr rozpadla, môžeme vydedukovať poctivým výskumom, kde vstupná veličina bude percentuálna hodnota alkoholu, ktorý spoločnosť požíva.

Prosecco nie je borovička a jazzová muzička má iné grády, ako šláger-paráda. Tiež netreba zanedbať tréning skúmanej spoločnosti.

No verím, že tá zábavnejšia sa nerozpadne, maximálne tak odpadne únavou a ráno sa znovu pozviecha. To zvyknú byť tí tzv. „piataci, šiestaci a siedmaci“ – teda skúmané objekty, ktoré potrebujú borovičku o piatej, šiestej či v lepšom prípade o siedmej ráno a už postávajú pred stánkom na jednorazový „búster“ v plastovom štamprlíku.

Testovaniu sa pravdepodobne nevyhne ani americký prezident Biden.

Nie takému, kde ho vytrú z nosa, ale takému, ktoré potvrdí, že nie je dementný. Republikánski kongresmani požadujú od prezidenta, aby takýto test absolvoval. Nie sú si istí, či je v poriadku a má len výstrelky, alebo je to oficiálna porucha, a tým pádom ho môže vystriedať niekto iný. Neviem, či jediný na zozname je Trump, alebo majú v zásobe aj ďalších takýchto špecialistov.

Celkom ma zaujímalo, z čoho by mohol ten test pozostávať, tak som sa dočítala, že: má napríklad okopírovať kocku, ktorú vidí na papieri vedľa. Má rozpoznať nosorožca od ťavy. Povedať, čo majú spoločného vlak a bicykel alebo hruška a pomaranč, nakresliť hodiny, ktoré ukazujú napríklad desať minút po deviatej. Tak mi napadlo, že by bolo celkom zaujímavé spojiť tých amerických prezidentov s našimi už spomínanými „piatakmi, šiestakmi a siedmakmi“ spred krčmy, to by boli výsledky testov, možno by sme sa konečne aj poriadne zasmiali.

Ďalšia tragikomédia na obzore.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S : Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať