Aj veštica Sibyla predpovedala, že príde doba, kedy nerozpoznáme muža od ženy. Možno je to tu.

Veštica Sibyla predpovedala, že nerozpoznáme muža od ženy. Možno je to tu.

Väčšina obyvateľstva u nás už začína vyťahovať jarné kabáty a sadí prvosienky, ja, keďže posledné dni trávim prevažne v lyžiarskom stredisku Drozdovo, som sa dnes zobudila do krásneho zasneženého rána. Romantika jak fras.

Na takomto mieste sa zastaví čas a aj všetky správy zo sveta sú zrazu iné, veselšie a miestami aj čudnejšie.

„Zmrazili sme ceny elektriny až do 2024“…

Tak napríklad, nedávno mi vyskočil reklamný článok strany Sme rodina od Borisa Kollára, s jeho fotografiou so širokým Borisovským úsmevom a textom: „Zmrazili sme ceny elektriny až do 2024“… najskôr som mojím prekyslíkovaným horským mozgom prečítala: „Zmrazili sme moje spermie až do 2024“. Veľmi som sa pobavila sama na sebe, že asi mi už ten mozog zamŕza. O to viac ma neskôr pobavila informácia, že sa čoskoro narodí dvanáste Borisovo dieťa.

Napadlo mi, možno má Boris taký plán, napríklad rozdeliť svoj majetok svojim dvadsiatim deťom, predsa len, je to filantrop.

Takže slobodné devy, ktoré chcú byť zabezpečené, sa môžu hlásiť. No ťažké je odhadnúť finálne číslo Borisovej bandy, ktorá je na pláne. V každom prípade, ustáť takú veľkú rodinu, to chce dobrého organizátora, buď má Boris Kollár nevšedný dar zorganizovať všetko, alebo šikovnú asistentku, možno čoskoro ďalšiu mamičku v poradí.

Aspoň má ten náš Boris vkus…

Zdroj: Nový Čas

Zato americký prezident Biden, to je už silnejšia káva.

V tomto týždni otriasajú svetom informácie a fotografie o jeho poradcovi pre jadrovú fyziku. Nový prezidentov poradca Sam Brinton sa hlási ku komunite LGBTQ. Svojím štýlom obliekania a vystupovaním pohoršil predovšetkým rad konzervatívcov, keďže bežne aj do práce nosí lodičky a rúž. „Budem prvou genderovou fluidnou osobou vo vedení federálnej vlády. Ale čo je najdôležitejšie, budem zodpovedný za hľadanie a riešenie problémov, ktorým som zasvätil celý svoj život,“ pochválil sa na sociálnej sieti Twitter.

Veštica Sibyla predpovedala, že nerozpoznáme muža od ženy
Zdroj foto: mysatelite.com

Netuším, čo to znamená, teda aká je to genderová fluidná osoba.

Poradca Sam však nie je len takým módnym novodobým výstrelkom prezidentovej kancelárie, je to vzdelaný a veľmi inteligentný mladý človek, ktorý úspešne absolvoval prestížne univerzity. Píšem mladý človek, lebo nemôžem napísať muž. Ak som správne pochopila, necíti sa byť ani mužom, ani ženou alebo teda sa cíti byť aj mužom aj ženou. Niektorí odborníci tvrdia, že ide o novodobý moderný fenomén, kedy mladí ľudia veria, že byť v LGBTQ komunite je moderné.

Ťažko povedať, veď aj veštica Sibyla predpovedala, že príde doba, kedy nerozpoznáme muža od ženy.

Možno je to tu. Dokonca v Prahe vznikol nový nevestinec, kde „pracujú“ výhradne silikónové slečny, teda nafukovacie panny. Aj keď neviem, ako sa silikónové „panny“ nafukujú, ale veľmi sa v tom nechcem vŕtať. Podľa šéfa nevestinca, styk s takouto „pannou“ nie je nevera, takže je to všetko v poriadku. No poďme radšej preč z týchto erotických vôd, lebo kráčam po tenkom ľade. Nech si každý robí, čo chce, keď tým druhým neškodí, prípadne nemá alergiu na silikón.

Dôležitejšou témou je, že sme sa dnes zobudili do rána ako krajina s bronzovou medailou z olympiády.

To ste mali vidieť tie oslavy aj tu v lyžiarskom stredisku, toľko sĺz radosti, spevu, tancov a vypitej pálenky, to sme tu dávno nemali. Aj ja som si veru od radosti podskočila priamo na svahu pod holým nebom. Hokejistom sa podarilo opäť na chvíľku spojiť naše milé rozdelené Slovensko. Čo ma veľmi teší, je fakt, že očkovanie a neočkovanie je pomaličky potláčané do minulosti a možno budeme mať viac dôvodov na spájanie sa, ako to rozdeľovanie.

Verím, že končí doba strachu a smútku a prichádza konečne trošku radosti

Zatiaľ aspoň v športovom svete s našou Vlhovou a hokejistami. Aj keď nami z každej strany otriasajú desivé informácie o blížiacom sa vojenskom konflikte, zvyšovaní cien energií a ostatných katastrofách, môžeme skúsiť tie správy vypnúť a na chvíľku sa ísť nadýchať čerstvého vzduchu von, usmiať sa na svoju rodinu a stráviť spolu pár veselých chvíľ. Niekedy je síce ťažké odtrhnúť sa od internetov, ale treba to aspoň skúsiť.

Skúsil to aj jeden nespokojný otec vo francúzskom meste Messanges.

Rušička signálu?

Aby odstavil svoje dieťa od TikToku, použil nelegálnu rušičku signálu, čím vyradil z prevádzky internetové pripojenie obyvateľov v celom meste. Za tento super výkon mu vraj hrozí pokuta 30 000 eur a až 6 mesiacov väzenia. Ostatní obyvatelia evidentne neocenili jeho službu verejnosti, možno si aspoň trošku oddýchli od negatívnych správ a pozreli sa na modrú oblohu.

Ak budete teda ťahať deti od internetu, radšej im schovajte zariadenia, nech  neskončíte namiesto prírody v base.

Vaša Eva Czermak

P.S : Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Menštruácia je zbytočnosť..?

Aj to si myslí gynekológ Vladimír Cupaník. Rozprávali sme sa aj o prevencii…

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať