Chcem byť FREŠ a CMUK ako broskyňa zo Štúrova. Nežne chlpatá a so „SMIACIMI“ vráskami.

UPDATE VYCHYTÁVOK KRÁSY

Tak, milí moji, prešlo už niekoľko týždňov, prelialo sa vody v Hrone aj pribudlo vyvrátených hoaxov na FB profile našej polície, takže je čas sa znovu ozvať a spraviť si taký pohľad na tie moje „výmysly“. Ako funguje fasting a zelerová šťava, lipkavec a podobne.

Kto si myslí, že po všetkých tých kúrach, ktoré som vyskúšala, som zdravá, nezalievajú ma hektolitre vody, schudla som a moja pleť je žiarivá ako moje oči po prvom pohári nášho topoľčianskeho vínka, tak sa nemýli a všetko je to pravda!

Áno, viem, znie to ako reklama na panvicu s Gizkou Oňovou, ale je to fakt.

Ako funguje fasting a zelerová šťava + lipkavec

  1. Fasting (https://www.40plus.sk/co-je-to-prerusovany-post-fasting-a-oplati-sa/)

Fastingom (ktorý dodržiavam len cez týždeň a cez víkend som sa vždy spustila pri grilovačkách, svadbách a akciách) som už schudla 4 kg a stabilne, žiadne kolísanie váhy. Ďalším super bonusom fastingu je aj fakt, že mi menej chutí jesť . Takže je to pravda: „čím menej jem, tým menej jem“. Ja som si fasting nastavila skôr na poobedné až večerné vyžieranie. Som ten typ, ktorý si radšej pospí a ráno mi stačí káva – pri fastingu som sa ju konečne naučila piť bez cukru.

Večer chodím spávať málokedy pred polnocou, takže v pohodičke ešte stíham neskorú večeru, tzv. filmové vyžieranie aj o ôsmej. Nehovorím, že dodržiavam striktne na minútu, ale približne mi to vychádza a evidentne to má efekt. Takže, kto si prosí trošku schudnúť, spravte rozvrh a skúste to. Prvé tri dni boli náročnejšie, nemohla som sa napchať syrovým toastom s avokádom o 23:00, ale potom to už nebol problém a dokonca som na to nočné vyžieranie ani nemala chuť. Joj, a ešte jeden bonus, menej mi chutí sladké. Neviem, ako sa to stalo, ale je to tak.

  1. Zelerová šťava + lipkavec (https://www.40plus.sk/zelerova-stava-na-detox-stitnej-zlazy/, https://www.40plus.sk/zavodnenie-organizmu-ako-sa-zbavit-vody-v-tele/)

Tieto dve hviezdne témy dávam dokopy zámerne. Neviem, čo pomohlo viac a skôr, ale už po pár dňoch užívania zelerovej šťavy som cítila zmeny. Dnes ma nezavodňuje. Minimálne nie v takej miere ako vtedy. Takže normálne mám aj tie kosti, čo bežne ľuďom vidieť, keď zohnú nohu. Také to kolenné jabĺčko. Zbožňujem moje kolenné jabĺčko, je fakt krásne. Každé ráno sa postavím v gaťkoch pred muža a poviem mu: „Zlatko, pozri aké krásne nohy som si dnes dala,“ a on sa teší.

Lebo veď sa hovorí (mám od indicko-arabského kamaráta) „happy wife = happy life“ – takže šťastná manželka = šťastný život – to by si mali dať manželia vytetovať po svadbe na ruku, žeby nezabudli, čo je ich úloha.

Nedá mi nespomenúť ešte tú úžasnú vlastnosť, ktorú má lipkavec, a to vplyv na pokožku tváre. Aj ja som kedysi dávno pradávno skúsila „toten botox“. Vydržalo to asi pol roka a vyzerala som tak freš, ale len keď som nerozprávala, musela som byť isto krásna najmä v spánku, tzv. spiaca krásavica – tak mi hovorieval ocino, keď mi niečo dlho trvalo urobiť . Výraz bol teda freš a cmuk, ale kto ma pozná, vie, že často dávam svoj názor najavo len obočím, vtedy netreba proste slová a je každému jasné, čo si o danej veci myslím. Toho pol roka som bola bez „obočného názoru“, a to mi teda ozaj vadilo.

Žiadne emócie, stále ten istý výraz, hnev, radosť, smútok, nič.

Prekvapenie sa dalo jemne dosiahnuť len pritiahnutím gumičky na vrkoči. No, nič pre mňa. Takže botoxe nebudem ja brať, ale lipkavec spravil super prácičku. Mala som pripravený silnejší výluh v sklenenom poháriku v chladničke a večer po odlíčení som si namočila do tohto magického odvaru vatové tampóny a potierala tvár. Výsledok bol okamžitý, potom som na to hodila „E-čko“ – inak super vec.

Ako funguje fasting a zelerová šťava

Odporúčam, ja mám kamarátku, ktorá zoženie aj čerta a zohnala mi také to éčko v olejovej forme, ktoré sa dáva ako doplnok stravy, ale ja som si ho dávala na tvár – vždy mokrými rukami, nech voda vcucne olej aj hlbšie a nejdete spať ako diskoguľa, že by sa muž nezľakol a bolo aj voľáke ťuťu-muťu, keď už sa tak o seba pekne staráme, nech sme freš a cmuk (tu je link na kamošku, čo vie zohnať aj čerta: https://www.facebook.com/groups/2445357135757603/ )

Ešte skvelá správa aj pre všetky ženy s poruchou štítnej žľazy, ktoré mi písali.

Bola som na vyšetrení u super špica špecialistu, zobral mi hektolitre krvi a robil všelijaké hókusy-pókusy. Viete, čo zistili s tou mojou štítnou? Že je OK!. Takže pripisujem to zelerovej šťave, lipkavcu a mojim modlitbám. Keďže verím, že choroby majú svoje duchovné príčiny, tak áno, treba aj duchovne robiť, každý, ako vie, teda sa modliť, meditovať, zvyšovať vibrácie, vnoriť sa do tých hlboko zakopaných bolestí a tém, ktoré nechceme riešiť, vyváľať sa v nich a nechať ich odísť.

A fajn je snažiť sa mať rovnováhu a pokoj – tam zatiaľ nie som úspešná, vytočí ma aj reklama na bezhlavé bodanie ľudí – to už radšej ten botox, keď aj do rici.

No stále platí to isté a nemenné na veky vekov, amen: „Ako hore, tak dole. Ako vnútri, tak vonku.“

Keď sa cítite na šesťdesiat, no pritom v Amerike by vám ani nenaliali, lebo ste „pod zákonom“, tak ako 60-nička aj budete vyzerať. Ten pravý vek neudáva dátum, ale naše vyžarovanie, to, čo z nás srší, tá radosť a smiech v očiach. Nie je na žene veru nič krajšie, ako vrásky od smiechu.

PS: Hlavne bacha na kačacie ústa, priveľa materiálu neznamená v tomto prípade väčší dom, ale kamennú tvár a gamby s alergickou reakciou na svoj vek.

Oj, a ešte čosi do budúcna: teraz testujem opunciu figovú.

Čo vám budem hovoriť – to je taká mágia, tieto byliny a iné prírodoviny na tvár, že niekedy nechápem, načo kupujeme tie drahé krémy z reklamy.

Vaša Eva Czermak

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by sa vám páčiť…

Mohlo by vás zaujímať